Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyar nyugdíjasok miért...

A magyar nyugdíjasok miért ennyire igénytelenek?

Figyelt kérdés

A pénz is benne van, de külföldön még 60 felett is aktívak az emberek. Utazgatnak, sportolnak, tanulnak, jönnek-mennek.


Persze mindenhol van kivétél, de itthon ritka az ilyen.



2019. márc. 20. 12:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Más életben nőttek fel. Amerikában ment a coca cola, rockabilly meg a cadillac, itt meg a tsz, kádár,stb. Azért gondolom rányomja a bélyegét a dologra. Az én nagymamám egyszer volt életében a Balatonon, az is a tsz-es Ifával.
2019. márc. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Azért ma már nálunk sem a punnyadás jellemző rájuk. Szomszédaink például tavaly végigjárták a Camino-t egy másik nyugdíjas házaspárral együtt. Anyukám is rendszeresen utazgat, programokra jár.
2019. márc. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Nem annyira ritka (szerintem)..

74 évesen tegnap ilyenkor még Rómában voltam, a csoport több mint fele nyugdíjkorú volt.

Itthon nem verem nagydobra, mikor merre járok, évente nem is egyszer.

2019. márc. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell Amerikáig menni, mert már Ausztriában is teljesen más egy átlag nyugdíjas élete. Szerintem nem a nyugdíjasok hibája, hogy nálunk sokkal rosszabb a helyzet, ha olyan sok emberre kiterjed az az általános jelenség, hogy otthon ülnek, vagy maximum a boltig, orvosig mennek el. Gondolom az egész életen át tartó robot, kiszolgáltatottság megtette a hatását. Akik a kivételek, azok régen is jól éltek, magas végzettséggel, jó fizetéssel.
2019. márc. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem kellene általánosítani. Nyugdíjas vagyok, 3 hetente járok fodrászhoz, rendszeresen felújítom a ruhatáramat, van laptopom, tabletem, okostelefonom, e-book olvasóm,autóm. Olvasok, tanulok, sportolok. Férjemmel moziba, színházba járunk. Barátaink hasonló életmódot folytatnak.
2019. márc. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Pont az ellenkezőjét tapasztalom, mint amit írsz. Nyugdíjas egyetemre járnak, utaznak, érdeklődők, szóval nem lehet általánosítani. Régen sokkal könnyebben elpunnyadtak a nyugdíjasok, de pár éve rengeteg időset látok, akik sportolnak, törődnek magukkal. Vannak a két bottal (mint a síbot, most nem jut eszembe, mi a hivatalos neve) sétálók, sok idős férfi fut rendes edzőruhában, pedig látni, hogy közelebb van a 70-hez, mint a 60-hoz. Szóval a lényeg, hogy pont elkezdtek törődni magukkal.
2019. márc. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki.

Nagymamám elmúl 70, de még mindig nagyon ad magára, festi a haját, eljár kozmetikushoz, kertje van, azt gondozza, utazni is szokott, úszni jár...

Illetve a dédmamám 80 felett is nagyon odafigyelt magára. Jó, nem utazott, maximum a szomszéd faluig, de eljárt fodrászhoz, rendben tartotta a lakást, egyedül járt üzletbe...


De igen, a többségnek nincs pénze és/vagy egészsége, ha igényük lenne is.

2019. márc. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
6. vagyok. Látod, szinte azonnal írtak ketten is, amiről én írtam. Nem kell leírni a mostani idősebbeket. Nem igénytelenek. Egyébként már a szó is sértő - szerintem. Nem igénytelenség az sem, ha valaki otthon van, és kertészkedik, végzi a házimunkát. Rengetegen vannak, akik sok fiatalt megszégyenítő módon sokkal aktívabb életet élnek, mint ahogy gondolod. Lehet, hogy a te környezetedben ilyenek élnek, de nekem nem ez a tapasztalatom.
2019. márc. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

"A magyar nyugdíjasok miért ennyire igénytelenek? A pénz is benne van, de külföldön még 60 felett is aktívak az emberek."


Bébi, el vagy tévedve, de nagyon!

Férfi vagyok, és nekem 65 éves koromban lehet majd elmenni nyugdíja. Szóval 62 évesen még aktívan dolgozom...

2019. márc. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyum 71 éves, nyugdíj mellett részmunkaidőben még eljár dolgozni, rendszeresen látogatja/ápolja a testvéreit és egy aktív közösségnek a tagja stb. Gyakorlatilag nincs olyan napja, mikor egész nap otthon lenne. Ennyi!
2019. márc. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!