Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyar nyugdíjasok miért...

A magyar nyugdíjasok miért ennyire igénytelenek?

Figyelt kérdés

A pénz is benne van, de külföldön még 60 felett is aktívak az emberek. Utazgatnak, sportolnak, tanulnak, jönnek-mennek.


Persze mindenhol van kivétél, de itthon ritka az ilyen.



2019. márc. 20. 12:44
1 2
 11/14 Metionin ***** válasza:
Ez igazából nagyon hely- és emberfüggő. Itt városon sok olyan nyugdíjast ismerek aki lazán igényesebb mint sok fiatal, legyen az öltözködés, tisztaság, műveltség, utazás. Inkább az elmaradottabb régiókban van ez a TSZ-es maradvány hogy 60 fölött felkötjük a kendőt és várjuk a halált. Pedig már ott is van egy csomó lehetőség a nyugdíjasoknak pl. kirándulni vagy sportolni de sokan a felfogásuk miatt nem csinálják mégsem.
2019. márc. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyugdíjas vagyok. A régi rendszerben és a mostaniban is dolgoztam 250-280 órát havonta. Egyik rendszerben sem volt időm, pénzem a Balatonra eljutni egyszer sem. Ma már lenne időm, de sem kedvem, sem pénzem nincs. Jó, ha 2-3 utcányira eltudok menni, úgy hogy ne fájduljon meg valamim.
2019. márc. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Egy picit már kezd változni a helyzet pozitív irányba. Ők átéltek háborúkat, rossz időszakokat, tudják, hogy mi az ínség, így sokuk a minimál élettel is beérik. A berögzült szokásokat nem szeretik, tudják leküzdeni az emberek rövid időn belül.
2019. márc. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
64%

az első leírta a lényeget: ezek az emberek évtizedeket éltek a Kádár-rendszerben, ezért még a tanultabb, olvasottabb nyugdíjasokra is jellemző egyfajta "proliság".


Most mondanám, hogy tisztelet a kivetélnek, de nemigen találkoztam még olyan nyugdíjassal, aki ne lett volna beképzelt, kicsit igénytelen és beszűkült gondolkodású, bár hozzáteszem, vidéken élek.


"Utazgatnak, sportolnak, tanulnak, jönnek-mennek"


mondjuk amilyen ételeket ettek, meg amilyen a magyar egészségügy, nem csodálom, hogy akarnak sportolni már, nem is bírnának sztem.

2019. márc. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!