Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnek kevesbe maximalist...

Hogy tudnek kevesbe maximalista lenni?

Figyelt kérdés
Probaltam valtoztatni, de nemtudok. Ma is, kihivott a tanarom hogy elmondjam a valaszt a kerdesere. Es rossz volt. Annyira zavar miota haza jottem. Csak ezen kattog az agyam hogy hogy nem tudhattam. Meg nem feleltem meg neki. Korulbelul 2 eve megy igy, hogy ha nemsikerul valakinek megfelelnem, akkor az egesz napom/hetem tonkre teszi. Mert akkor kedvem is elmegy, negativan allok mindenhez. Ilyen kis hulyesegek amik regen nemerdekeltek teszik ezt. Ti hogy vettettek “lazabban” a dolgokat?

2019. márc. 20. 21:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Fordítsd erénnyé! Az nem baj, ha maximalista vagy, én is az vagyok. Azt viszont ne engedd meg magadnak, hogy elpazarold a drága időt kattogással. Gyorsan zárd le, vond le a következtetést, és keress lehetőséget a javításra. A maximalizmusod használd arra, hogy készülj fel jobban, tudj extra dolgokat.

Aztán tanára válogatja, ne feledd, a tanár is ember, vannak gyengeségei, és ő se tud mindent és sokan durva jellemhibákkal és nehézségekkel küzdenek. De szinte minden tanár értékeli, ha látja a szándékot, a tudni akarást.


Szeretem a történelmet, de az évszámokat, száraz adatokat sose tudtam semmihez kötni. A sok mesét mindig előadtam, 20 percen át meséltem, majd azt mondta a töritanárom, hogy elég a humbugból, kérdez öt évszámot ... és így mentem a helyemre 1-essel.


Biztosan sokan fogják tanácsolni, hogy meg kell tanulni "leszarni". Részben így van. Van, akinek nem tudsz elég jó lenni. De törekedni kell rá. Csak a saját lelki békéd érdekében tegyél meg minden tőled telhetőt! A világnak szüksége van maximalistákra! Elveinkkel és a tökéleteshez való ragaszkodással mi visszük előre a világot!

2019. márc. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!