Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem annak örülnek az...

Miért nem annak örülnek az emberek amijük van hanem mindig másik vagy más kéne?

Figyelt kérdés
2019. márc. 20. 22:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom, szerintem belém van kódolva az irigység. Részben az alacsony önbizalmam az oka, részben meg szüleimtől tanult minta, hogy mindig másokhoz kell hasonlítgatni magunkat és folyamatosan dicséretet várni.
2019. márc. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

# 1


Hát egy nap én is sokszor oda vagyok a sok agyalással,de a nap végére mindig átgondolom a dolgokat.Piszok nehéz ez így.

2019. márc. 20. 22:25
 3/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is belénk van kódolva olyan módon, hogy a "természetes" közegben létező ősember és első emberek szempontjából tényleg fontos volt minél többet birtokolni, mert az sem volt igazán sok és meg kellett érte küzdeni. Étel, menedék, lakhely, territórium.


Csak közben valami nagyon elromlott, elszaporodtunk mint a nyulak és a társadalmi felépítésünk is kifejezetten fenntartja ezt a fajta birtoklási vágyat, gyakorlatilag ebből élünk és létezünk, mert mindenki akar valamit amit meg kell csinálnia valaki másnak.

2019. márc. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

# 3


És mennyi élet megy így kárba,szinte sokan már nem azért születünk,hogy éljünk hanem hogy kiszolgáljunk másokat.

2019. márc. 20. 23:00
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Elítélem az irigységet, de az sem helyes, hogy "azzal kell megelégedni ami van". Szerintem igen is mindig akarni kell a jobbat és a többet, mert csak így fejlődhetsz és alakíthatod jobbá a környezetedet. De azt nyilván nem másoktól kell elvenni...
2019. márc. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nézhetjük az érem másik oldalát is - én már annyira mély depresszióban szenvedek, hogy teljesen hidegen hagy, hogy ki miben/mivel több nálam.


Szerintem az az egészséges, amíg kompetitív közegben maradsz, mert utána szépen-lassan mindenről lemondasz.

2019. márc. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

# 5


Akkor én nem normális vagyok pár dologban pl,hogy nem akarok új fényképezőgépet,autót,motort,biciklit mert elégedett vagyok velük és szeretem mindegyiket?

2019. márc. 21. 00:53
 8/15 A kérdező kommentje:

# 6


Én is depresszióban vagyok álandóan szorongok,hogy mim nem lesz vagy amim van elvesztem pl meg sorolhatnám.Szerintem ez sem jó,ha irígy vagyok maximum 10 percig szoktam aztán szarok az egészre mert úgy sem változik meg attól semmi sem.

2019. márc. 21. 00:55
 9/15 A kérdező kommentje:

# 6


Szerintem nem rossz dolog lemondani semmiről sem oké,hogy versengennek az emberek de sokaknak már ki van a töke az egésszel,csak ez a társadalom erről szól.Példáúl mindig jelennek meg új termékek,egyre direkt szarabb termékeket gyártanak,egyre jobban nyomják a pénz és luxus témát,egyre több hétküznapi dolog van ami kényelmessé teszi az életet de már egyik sem igazán tartós ezek is szorongásba visznek sok embert pl.Én azt becsülöm jobban akinek ez az egész nem fontos tudok olyat örül csak annak ,hogy van a természet és nem vágyik erre a sok szarságra ami ugyan kényelmesebbé vagy luxusosabbá teszi az életét az embereknek de nagy részben feleslegesek csak ugye fogyasztói társadalom van...

2019. márc. 21. 00:58
 10/15 anonim ***** válasza:

Azért, mert a túl sok lehetőség döntési paralízishez vezet. A döntésképtelenség halogatáshoz vezet, ami gátol minket a kiteljesedéshez.

Van az ún. hedonikus adaptáció, ami annyit jelent, hogy az ember gyorsan hozzászokik a az elért cél okozta örömhöz, és a pozitív érzés is hamar elillan, így mindig csak rövidtávon örül mindennek, és lesz csak boldog.

2019. márc. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!