Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezért népszerű az "A szürke...

Ezért népszerű az "A szürke ötven árnyalata"?

Figyelt kérdés
Azért népszerű, mert arról szól, hogy van egy jóképű, nagy önbizalommal rendelkező, gazdag férfi, aki valamiért beleszeret egy átlagos külsejű, személyiségre olyan semmilyen, szinte személyiség nélküli nőbe, aki kb. semmit sem tesz azért, hogy a férfi beleszeressen?

2019. márc. 21. 15:59
 1/7 Noblesse Oblige ***** válasza:
75%

Nem. Ez elég sablon történet, nem ez volt a műfajban sem az első sem az utolsó próbálkozás, de van ennél sokkal lejjebb is.


A marketing tette ismerté. Kb. anno első polcon ez állt hegyekbe minden nagyobb könyvesboltba. Illetve plakátokból is volt az utcán bőven. Azok akik csak olvasni akartak valamit, vagy érdekelt, hogy mire fel ez a nagy marketing dömping a könyv körül elolvasták. Jól fogyott a könyv, de semmi új formula nincs benne, se a karakterekben, se a témában... ez a középkategória alsó határvonalán van. Vannak ettől jobbak és vannak sokkal rosszabbak is. Valakit meg fogott, mert ez volt az első "merészebb" irodalom (amúgy nem az), amit a kezébe vett, és ez megfogta.


Ha nem lett volna ilyen jó a marketing, erről sem tudnának semmit az emberek, csak akit direkt érdekel.

2019. márc. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A filmbeli karakter (Christian) másképpen vélekedik róla. :)
2019. márc. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Alain Delon ***** válasza:
63%
Szerintem ez csak naiv csajoknál népszerű, kik arról álmodoznak, hogy felkarolja őket egy "helikopteres" lovag.
2019. márc. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a giccs tehet róla: vonzó külsejű főszereplők, szép lakhely, menő cuccok, utazások... ha ezek nem lennének benne, szimplán csak a családon belüli erőszakról szólna és forogna tőle az ember gyomra, de a szépségnek és gazdagságnak köszönhetően sokan nem látjak a fától az erdőt, a rózsaszín felhőkbe bújtatott bántalmazást.
2019. márc. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%
Bar en nem olvastam a filmet se lattam de igazat adok kerdezo. Mindenki tudja mi lenne ha a főszereplő nem gazdag jóképű sikeres ferfi lenne hanem lezüllött alkoholista gyartosori munkás [senki ne vegye magára, csak talán így érthető]
2019. márc. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

1. Twilight fanfictionként indult. Eleve volt már egy rajongótábora.


2. Személyleírások.

Már a Twilightról is készültek vicces statisztikák, hogy bizonyos szavakat, kifejezéseket hányszor használ az író és személyleírásban pláne. Minimális tulajdonsággal ruházza fel a karaktereit, akikről szuperlatívuszokat zeng, az olvasó meg azt képzel el, akit akar :P Ahogy beleolvastam A szürke 50 árnyalatába, ott is ez a trend folytatódott.


3.

2019. márc. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%

(nem tudom miért küldte el hamarabb :S )


3. Az megvan, hogy "Every guy wants a good girl to be bad just for him. Every girl wants a bad guy to be good just for her"? Ugyanerre épít a könyv is.

Plusz szegény, hányatott sorsú Christiant jól meg lehet menteni.


+1. Ennyi erővel elátkozhatnátok a legtöbb Disney mesét. Mostanában szoktak rá arra, hogy erős női karaktereket írjanak.

2019. márc. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!