Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyetemisták, ti hogyan...

Egyetemisták, ti hogyan tanultok meg hosszú, száraz elméletet?

Figyelt kérdés
Második féléves egyetemista vagyok, mérnökinformatikán vagyok egy könnyebb egyetemnek mondható iskolában. Előző félévben mindenem meglett, amit tudtam kibackeltem, kipuskáztam. Igazából mondhatni csak melegedni járok be az egyetemre, nem is tudom hogy miért járok egyetemre, de a semmiből nem lehet megélni és nem akarok robotolni egész életemben, szóval eljöttem ide. A programozás érdekel, a gyakorlati órákat puskázás nélkül meg tudom oldani mert az logikára és gondolkodásra épít, viszont az elméletet nem tudom megtanulni, sosem ment, azt mindig puskáztam. Most is lesz ezen a héten programozás elméleti 120 perces zh-m, amire meg kéne tanulnom 100 oldalt 3 nap alatt, de nem visz rá a lélek. És tudom, hogy ennél a tanárnál egyáltalán nem lehet puskázni. Egyszerűen túl száraz az anyag, semmi köze nincs az igazi programozáshoz, vagyis csak nagyon minimális. Túl sok a szöveg, nem olyan mint a matek, hogy megtanulsz lépéseket és megoldásokat. Mit tanácsoltok nekem, hogyan vegyem rá magam? 19/f

2019. márc. 24. 14:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan az agyam, hogy 4-6x-i olvasásra tanulok meg szakmaibb szöveget. Ez alapján kiszámolom mennyi idő kell. 45 perces blokkokban tanulok, közte 15 perc szünettel. Ezt általában ebéd előtt és után is 3x45 percben
2019. márc. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el, utána emeld ki a lényeget majd írd fel vázlatosan, suritsd össze a lényeget pár oldalba. Azok menjenek jól, a többit meg olvasgasd, hogy megragadjon.

Vizsgátòl függ, milyen feladatok lesznek? Esszé, fogalmak? Rövid válaszok?

Esetleg a tavalyi évfolyamot is érdemes megkerdezni, hátha valakinél lapul egy minta zh.

2019. márc. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tavaly nem volt belőle, ők kibackelték,mi nem tudtuk, elvileg hosszú szöveges válaszok lesznek.
2019. márc. 24. 14:25
 4/9 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Keress más anyagot. "Tibi tuti frutti kidolgozása a ketteshes" szintű cuccokból meg lehet érteni, mert diák írta diáknak.

Megtanulni már kevésbé, mert általában fele hülyeség, de az ami jó az nagyon jó

2019. márc. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Értsd meg. Ez a tanulás kulcsa, nem s bemagolás.
2019. márc. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Döntsd el, akarsz-e ilyen diplomát, vagy nem.Ha igen, akkor ülj le, fogj egy kupac üres lapot, készíts ábrákat, vázlatot, vagy bármit, ami neked segít.

Ha tényleg értelmetlen memorizálni valóval van dolgod, kapcsold össze bármilyen tartalommal, amit könnyen felidézel. Én annak idején az állami költségvetés alapelveit tanultam a nappalink berendezéséhez kapcsolva. Mindegy milyen bugyuta asszociációkat találsz ki, könnyebben eszedbe jutnak róla a dolgok, mintha csak magukban ismételgeted őket. Máig tudom, hogy a nyilvánosság elvét a parafa falitáblánkhoz, valami támogatásokkal kapcsolatos dolgot pedig a kályhához kötöttem gondolatban. Akkoriban vezettek be valami rezsi vagy a gázártámogatást.

Ha fel kellett sorolni a tizenvalahány alapelvet, magam elé képzeltem a nappalit, körbe néztem és szépen sorban el tudtam mondani mindent.

Mnemotechnika címszó alatt több ilyen trükköt is találhatsz a neten, de az első pont tényleg az, hogy eldöntöd, át akarsz-e mennia vizsgán, vagy nem, és ha igen, hajlandó vagy-e tanulni érte.

Végső mentsvárként még Szent Ritát ajánlhatom ő a reménytelen ügyek védőszentje. Esetleg egy kis anyagi támogatásért cserébe közbenjár az érdekedben.

2019. márc. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
PTE-n gépészmérnökin voltam hasonlóan. Rengeteg elavult, felesleges cuccot kellett bemagolni. Én próbáltam a mondatokat szétszedni részekre és logikusan felépíteni az egészet, ehhez kicsit átírtam magamnak a mondatokat.
2019. márc. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kijegyzetelem, lerövidítem. Töredékére csökken az anyag, utána azt olvasgatom. Ha valamit nem értek visszakeresem az eredeti jegyzetben, idővel rögzül.

Amit szóról szóra kell tudni annak csinálok tanulókártyákat. Lap egyik felére a kérdés, hátára a válasz. Ha folyton megkevered nincs az sem, hogy rögzül egy sorrendben és meg vagy lőve, ha máshogy kérdezik.

2019. márc. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
.
2019. márc. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!