Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hosszú, göndör, száraz hajra...

Hosszú, göndör, száraz hajra mit használjak, hogy kevésbé csomósodjon?

Figyelt kérdés

Kb. lapockáig érő, 3b göndör, nagyon porózus hajam van. Hajmosás utáni második, harmadik napon már elkezd összeállni a tincsek vége ilyen raszta-kezdeményekbe, kézzel szoktam kibogozni. Ha nem teszek rá semmit hajmosás után, nagyon száraz és szétálló lesz, ha meg teszek leave-in balzsamot vagy hajolajat, ragacsosabb és hamarabb összeáll.

Szeretném hosszabbra megnöveszteni, de úgy tűnik, minél hosszabb, annál kezelhetetlenebb.

Akik hasonló cipőben jártok, nektek mi vált be? Bocsi a hosszú rantért és köszönöm a segítséget!



2019. jan. 7. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Kókuszolajas pakolást próbáltál? Csak a hajad aljára tegyél.
2019. jan. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Derékig érő, göndör hajam van, én is sokat szenvedtem, mire megtaláltam, mivel tudom kezelni.

Mosás után balzsamot teszek rá, és csak ilyenkor fésülöm ki. Ezután a törölközőszáraz hajra Balea Locken Styling Cream-et teszek (kb. 2-3 nyomás), ezt bármelyik DM-ben lehet kapni, és nem drága.

Megszárítom a hajam, a végére pedig szilikonmentes olajat teszek, általában garniert.

Nekem ez vált be.

2019. jan. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

#1, próbáltam, meg más olajokat is (mandula, olíva, argán...), sajnos nekem ezek is ragadnak, vagy zsíros, igénytelen hatást keltenek.

#2, köszönöm, kipróbálom ezeket a termékeket! És aludni hogy szoktál rajta? Összefogod/befonod, használsz selyem/szatén kendőt vagy párnahuzatot? Én ezekről olvastam a neten, de még nem fektettem be új ágyneműhuzat-garnitúrára... :D


Még jöhetnek az ötletek!

2019. jan. 7. 22:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, nekem is göndör a hajam hosszú és dús is.

Én hajmosáshoz a Lidl sajátmárkás 7 gyógynövényes samponját használom (amilyen olcsó, olyan hatásos is mivel nem zsírosodik a hajam olyan hamar de nem is szárítja ki.)

Ezután 20 percre felkenem a Kallos Hair Protox keratinos hajpakolását, valami csoda amit művel a hajammal.

A fésű szinte siklik benne, ami göndör hajnál nagy szó! :D

Ha végeztem a hajmosási procedúrával, hajvégápolonak szintén Lidl sajátmárkás terméket használok, baba olajat (nincs benne alkohol, csak természetes olajok és nagyon szépen beszivodik nem kelt zsíros hatást, azóta nem is töredezik úgy a hajam sem.)

Ha lustább kedvemben vagyok akkor alacsony hőfokon megszáritom és lazán befonom éjszakára.

Egyébként csavarni szoktam nagy hajcsavaróra, valamennyire kihúzza a göndörséget és könnyebb kezelni ezután a hajam. Ha esetleg megyek valahova akkor szoktam csak vasalni néha.

Remélem segítettem. :)

2019. jan. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Bevált valamelyik termmék/módszer?

2019. júl. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!