Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszik az emberek, hogy...

Miért hiszik az emberek, hogy ha nem nevezek szépnek egy sztárt, akkor irigy vagyok?

Figyelt kérdés

Ez honnan jött? Egyre több helyen látom, hogy feltesznek egy kérdést egy átlagos, vagy éppen csúnya nőről, és ha valaki le meri írni, hogy szerinte csúnya, egyből letamadjak hogy irigy.

Miért ne lehetne egy celeb csúnya? Attól, hogy valaki agyon van ajnarozva a médiában, még nem lesz szép, ha alapból nem az. Vannak olyan híres személyek, akiknél hétköznapi emberek sokkal jobban néznek ki, mi ezzel a baj?


A másik meg az, hogy mire is vagyok pontosan irigy ilyenkor? Ezt sem tudja senki sem megvalaszolni soha. Egyszer olyat írtak, hogy mert sosem leszek olyan sikeres, mknt ők. Na de ezt honnan tudják, hogy én nem vagyok sikeres? Nem akarok sztár lenni, énekes, színész, modell. Attól még lehetek sikeres.

Valaki meg odairta, hogy mert szebb, mint én. Erre meg az a válaszom, hogy nem tudhatja, mert nem ismer. Egyébként is elég silány élete lehet annak, aki képes csupán szépségre irigykedni.


Egyszer láttam egy kérdést erről a nőről:

[link]


Valljuk be, ő nem egy szép nő. Lehet, hogy jó ember (én nem ismerem), de külsőre nem szép. Sem az arca, sem a teste. Aránytalan, fiús, csúnyácska arcú, otromba, formátlan lábakkal. Nem lesz attól szép, hogy vékony es szőke.

De mivel ő valami celeb, így természetesen kötelező gyönyörűnek tartani.

De aki ezt írta válasznak, amit én, azt lehurrogtak, hogy ne legyen irigy.

Miért vagyok attól irigy, ha nem tartok egy átlag alatti kinézetű embert földöntúli szépségnek?


Szerintetek miért van ez a jelenség?


2019. márc. 26. 13:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom de már engem is fáraszt, valami nem tetszik akkor egyből jön az irigy vagy jelző.

Nem tetszik hogy hogy viselkednek a ribik? Irigy vagy!

Idegesít a hülyegyerek az utcában aki hangoskodik a drága autójával? Irigy vagy!

Elítéled a minden héten mással kefélő srácot? Irigy vagy!

Nem tetszik a celebek viselkedése? Irigy vagy!

Lassan már ott tartunk hogyha egy pedofilt szidsz akkor is irigy vagy...

2019. márc. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Engem az irritál, amikor tényleg gyönyörű nőkre böfögik be például idősebb, elhízott bácsik, hogy bottal sem piszkálnák meg. Tehát amikor otrombán, macsósan próbálnak kompenzálni. Vagy amikor Liptai külsejét ócsárolják nyugdíjas, elhanyagolt nénik.


Amiről te beszélsz, az teljesen más, félre ne érts, és egyet is értek veled. Tehát, ha valaki leírja, "szerintem nem szép, ez és ez nem tetszik rajta" az egy normális vélemény.

Bár én szeretnék olyan testet, mint ennek a nőnek, de mégsem tartom szépnek.

2019. márc. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Igen, van az a másik véglet is, amikor valakinek mindenki kövér meg csúnya, tökmindegy kiről van szó.

Vannak tényleg szép nők is, az o szépséguket el is ismerem.

De nehogy már a hírességből következzen a szépség... Annak max fordítva kéne lennie (de inkább úgy se).

2019. márc. 26. 14:34
 4/18 A kérdező kommentje:

Egyszer Taylor Swiftről megkerdezte valaki, hogy szerintünk szép - e. Az emberek többsége körülbelül a világ legszebb nőjének írta le.

Én annyit írtam, hogy nem ronda, de nem kiemelkedő külsejű. Mert ez az igazság. Nem kéne elvakulni attól, hogy valaki híres.

És akkor jött a válasz, hogy irigy vagyok ra, majd akkor szóljak, ha nekem lesz Grammy díjam, vagy mi. Ez is furcsa nekem, hogy mintha az emberek szemében csak egyfajta siker létezne, a sztárság. Az az elképzelésük, hogy aki nem szupersztár, az sikertelen, ezért irigy azokra, akik sztárok.

Közben meg sokféle sikeresség van, ki mire vágyik ugye. Hülyeség ilyenekkel dobálózni, hogy "na és a te Grammy díjad hol van?"

Nekem nem is lesz olyan díjam, mert nem vagyok énekes...

Nem is értem.

2019. márc. 26. 14:39
 5/18 Metionin ***** válasza:
100%
Nem kell ahhoz sztár, elég ha valami tucatcsajra azt mondod hogy nem különösebben szép, inkább tucat. Sokan elfelejtik hogy az ízlés egyéni, szóval ha nekem nem tetszenek pl. a nagy telt szájú emberek, akkor nem fogom azt mondani egy ilyen emberre hogy szép akkor sem ha világsztár vagy Nobel-díjas vagy 2 millióan követik az instán. Ez az irigység amúgy is hülye szöveg, ha valamit nem tartok szépnek akkor miért irigyelném másoktól?
2019. márc. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
mert korlátolt a gondolkodásuk. és mert van egy kép a híres emberekről, hogy ők tökéletesek, kívül-belül. miközben egy csomó híres ember van, aki nem dekoratív vagy vonzó külsejű. és ezzel semmi baj nincs, nem kötelező szépnek lenni (mondjuk a szépség is annyira szubjektív)
2019. márc. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Igen, azt hiszik, hogy hibátlanok, csak mert híresek. Pedig nem. Ők is emberi lények, mint mi. Valamelyikük szép, valamelyikük átlagos, valamelyikük csúnya. Épp úgy, ahogy a hétköznapi embereknél is.

Létezik hétköznapi ember, aki szebb, mint egy szupermodell. Közülük sem mindegyik csodalatosan szép, van, amelyik csúnya,ez van. Rohadt nehéz ezt pár embernek elfogadni, de így van.

2019. márc. 26. 14:58
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Épp ma gondolkoztam el ezen. Valami miatt rengeteg FB oldalak által megosztott cikk jelenik meg random hírességekről a közös hírfolyamon és alatta rendszerint, ha valaki kifejti a véleményét, hogy a szóbanforgó személyt csúnyának gondolja vagy miért nem tartja méltónak arra, hogy híres legyen, akkor jönnek is az "Irigy vagy" hozzászólások.


Valahogy a szituáció jut az eszembe, amikor egy gyereket bántanak az isztálytársai és otthon azt mondják a szülei "Azért teszik, mert irigyek Rád".


Amúgy az ízlés emberfüggő; nem lehet valakire azt mondani, hogy ő a világ legszebb embere - mert lehet, valaki gyönyörűnek találja, másnak más az ideálja. Ott van pl egy híresség, akit én gyönyörűnek találok (nem írom le a nevét, mert nem akarom, hogy letiltsák a válkaszom), de nagyon sokan írják, hogy csúnya.


De az emberek ilyen könnyen vonnak le már oda nem passzoló következményeket.Pl, nem tudom ki emlékszik, amikor Rowling beközölte, hogy am ő Hermione Granger bőrszínét sosem említette meg a könyvekben és simán lehetne fekete; aki a kiírásának ellent mondott a könyvből idézett példával, az rögtön rasszistának lett titulálva a többi rajongó által. :D

2019. márc. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Borzasztóan egyszerű emberek az ilyenek. És milyen rohadt sok van belőlük.
2019. márc. 26. 15:16
 10/18 A kérdező kommentje:

Egyébként meg a jelenség ellenkezőjére visszaterve, az is gyakran előfordul, hogy egy híresség kb "feketelistás" lesz, akit valamilyen oknál fogva tilos szépnek tartani, mert akkor meg azért támadnak meg. Ilyen például Palvin Barbara. Érdekes, hogy őt például a válaszok 60 százaléka átlagosnak, vagy csunyának tartja. Pedig az a nő mindig is szép volt, most is az. Csak most óriási divat lett utálni, sokan arra is hivatkoznak, hogy milyen buta.

Ami szintén igen nagy öngól, mintha annyira érdekelne bárkit is az ész, ne álszenteskedjünk már. Senkit sem érdekel. Sosem hallottam még máshol, hogy egy modellt a szellemi képességei miatt kritizálnának... :D

És amúgy is, nekem teljesen normális, szimpatikus lánynak tűnik, akit ilyen mondvacsinált idiótaságok miatt szidnak.

2019. márc. 26. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!