Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszik az emberek, hogy...

Miért hiszik az emberek, hogy ha nem nevezek szépnek egy sztárt, akkor irigy vagyok?

Figyelt kérdés

Ez honnan jött? Egyre több helyen látom, hogy feltesznek egy kérdést egy átlagos, vagy éppen csúnya nőről, és ha valaki le meri írni, hogy szerinte csúnya, egyből letamadjak hogy irigy.

Miért ne lehetne egy celeb csúnya? Attól, hogy valaki agyon van ajnarozva a médiában, még nem lesz szép, ha alapból nem az. Vannak olyan híres személyek, akiknél hétköznapi emberek sokkal jobban néznek ki, mi ezzel a baj?


A másik meg az, hogy mire is vagyok pontosan irigy ilyenkor? Ezt sem tudja senki sem megvalaszolni soha. Egyszer olyat írtak, hogy mert sosem leszek olyan sikeres, mknt ők. Na de ezt honnan tudják, hogy én nem vagyok sikeres? Nem akarok sztár lenni, énekes, színész, modell. Attól még lehetek sikeres.

Valaki meg odairta, hogy mert szebb, mint én. Erre meg az a válaszom, hogy nem tudhatja, mert nem ismer. Egyébként is elég silány élete lehet annak, aki képes csupán szépségre irigykedni.


Egyszer láttam egy kérdést erről a nőről:

[link]


Valljuk be, ő nem egy szép nő. Lehet, hogy jó ember (én nem ismerem), de külsőre nem szép. Sem az arca, sem a teste. Aránytalan, fiús, csúnyácska arcú, otromba, formátlan lábakkal. Nem lesz attól szép, hogy vékony es szőke.

De mivel ő valami celeb, így természetesen kötelező gyönyörűnek tartani.

De aki ezt írta válasznak, amit én, azt lehurrogtak, hogy ne legyen irigy.

Miért vagyok attól irigy, ha nem tartok egy átlag alatti kinézetű embert földöntúli szépségnek?


Szerintetek miért van ez a jelenség?


2019. márc. 26. 13:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

8. Egyetértek. Épp a napokban volt egy kérdés az oldalon egy csajtól, akit mindenki utál az egyetemi csoportjában, főleg pár másik lány tesz rá megjegyzéseket, és a kérdés az volt, vajon azért lehet ez, mert irigykednek rá??

Erre odaírtam, hogy szerintem alapból kisgyerekek esetében is hülyeség ezt mondani, hogy azért csúfolják a suliban, meg azért utálja minden osztálytársa, mert irigyek rá, az viszont már tényleg a legalja, ha valaki huszonéves, felnőtt fejjel is ezen a szinten van és azt hiszi, aki csak egy rossz szót is mer rá mondani, az biztos irigykedik rá..

Persze le is lettem pontozva érte :D Azok álltak 100%-on, akik megmondták, hogy a kérdezővel semmi baj nincs (persze úgy, johy a kérdés kiírója egy szót nem írt arról, hogy néz ki, hogy öltözködik, esetleg hogy viselkedik a többiekkel), az a pár hülye liba meg titkon olyan akar lenni, mint ő, ezért szivatják..

De amúgy szerintem ehhez lehet köze, hogy sok szülő, ha a gyerekét pl. az iskolában csúfolják, nem leülnének vele beszélgetni erről, esetleg elgondolkodnának azon, hogy nem lehetne-e valamin javítani, mondjuk kevésbé nevetséges ruhákat venni a gyereknek vagy hozzáillőbb frizurát vágatni, netalán megkérdezni, nem amiatt csúfolják-e véletlenül, mert nem tud illendően viselkedni, stb..Ehelyett letudják annyival, hogy "Karcsikám, te olyan egy szép és okos kisfiú vagy, aki mást mond, az csak IRIGYKEDIK."

A butaemberek hajlamosak ennyire abszurd módon elfogultak lenni azzal, akit szeretnek és azt hiszik, azért, mert XY jól néz ki, automatikusan tökéletes lesz mindenben, emellett személyes sértésnek veszik, ha valaki nem szereti ugyanazt a hírességet/filmet/zenét/akármit, amit ők..

2019. márc. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

#11 egyetértek veled.


az jutott még eszembe, hogy igazán ez az egész celeb jelenség elég új. régebben 1-2 évszázada pl ki volt híres? az uralkodó, meg pár művész, esetleg katonai vezetők. az átlagos emberek (parasztok, munkásosztály) sokszor nem ismerték ezeket az embereket, csak a tetteiket, amiktől híresek lettek. azt képzeltek mögé amit akarnak. logikus feljebbvalónak, jobbnak, tökéletesnek hinni ezeket az embereket, hiszem annyi mindenki tudja a tetteiket, biztosan többek, mint mi, senkik. szerintem ezért hiszik még mindig sokan, hogy a híres emberek csak tökéletesek lehetnek, mert nyilván van bennük valami tőlünk feljebbvaló, valami olyan, ami az átlagemberben nincs meg. és nehéz elfogadni, hogy ilyen tökéletes emberek lehetnek tökéletlenek.

2019. márc. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
16%
A te fejedben sem lehet minden oké, kérdező, ha egy vékony testalkatú, ápolt nőre ilyet írsz, hogy csúnya, meg otromba lábai vannak. Hol ronda ez neked? Menj ki az utcára, és garantálom, hogy a nők 2/3-a rondább és ormótlanabb ennél.
2019. márc. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

A szépség relatív.

Nekem Vivien (ő van a képen) kimondottan tetszik külsőre, kimondottan szépnek látom, és baromira örülnék egy ilyen barátnőnek.

Ennek ellenére elfogadom, hogy neked speciel nem tetszik.

2019. márc. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
25%
A kérdésed is olyan irigységet közvetìt az emberek felé, ezért hihetik azt, hogy az vagy.
2019. márc. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Persze, hogy van nála csúnyább, mindenkinél van.


Számomra előnytelen az arcberendezése, nem tetszenek az ilyen maszkulin, transzvesztita beütésű nők. Testre nekem nem elég formás, a nagy műmell sem áll túl jól neki. De ez ugye én vagyok.


Persze lehet másnak tetszetős, nem is ez a lényeg, hanem az, ahogy az emberek reagálnak a véleményemre, mintha evidens lenne, hogy ő egy gyönyörű, hibátlan nő. Nem mindenkinek az. És nem kéne a hírességnek meg az insta követők számának felülirnia az egyéni ízlést.

2019. márc. 26. 16:36
 17/18 Puffinlekvár ***** válasza:
100%

Egyszer azon sértődött meg valaki, hogyazt mondtam a szépségverseny hülyeség. Mert kivsit relatív a szépség, ugyebár.

Egyszer megkaptam, hogy sosem fogom elérni azt, amit a palvinbarbara. Remélem, így lesz, nagyon irritál a nő.

Most attól még, hogy azt írták vkiről egy ripostban, hog szép, nem tetszhet mindenkinek.

2019. ápr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Puffinlekvár ***** válasza:

Amúgy meg igazándiból ha kommentelsz valahová úgyis rajtad vezetik le a napi feszkót stb.

Mondjuk ez a Vivien alakra még oké, de nekem nem tűnik igazinak, ilyen kirakatbaba.

2019. ápr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!