Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan, aki sehol sem...

Van itt olyan, aki sehol sem érzi "otthon" magát? Mitől van ez?

Figyelt kérdés

Ha pl sétálok abban a városban ahol éltem a legtöbbet, nem érzem, hogy milyen jó lenne itt lenni.


Minden házban ugyanúgy érzem magam. Ahol ritkán vagyok (pl. ha átmegyek barátokhoz) akkor persze nem kezdem tisztogatni az asztalt mert tudom, hogy nem az én feladatom, a lakásommal ellentétben. Viszont az otthon érzését sosem tapasztaltam, nem tudom milyen egy olyan helyre menni, ahonnan nehéz lenne elköltözni. Könnyen alkalmazkodom helyekhez, sosem volt bajom, ha pl egy szállón ronda a zuhany (nyilván ne kapjak el semmit de ennyi) vagy egy barátnőnél kényelmetlen az ágy. Osztálykiránduládokon is mindig van legalább egy ember aki nem tud elaludni, mert nem a megszokott helyen van, én ezt sosem éreztem át.


Ismerős valakinek ez az érzés?


L



2019. márc. 27. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyszerű: mert soha sehol sem voltál boldog. Nekem az egész gyerekkorom abból állt, hogy az idegbeteg anyám rajtam vezette le a feszültséget, az apám meg mindig dolgozott, úgyhogy alig láttam. Ha meg épp mindkét szülőm otthon volt, akkor ölték egymást. Szerintem nem csoda, hogy képtelen voltam kötődni hozzájuk, vagy az otthonomhoz. Az iskolában sem voltak barátaim, úgyhogy az a hely is kózömbös volt nekem. Ha egy random család azt mondta volna, hogy én most velük jövök a világ másik végére, egy vállrándítással beleegyeztem volna.
2019. márc. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is ezt érzem,sokáig egy helyben sem tudok maradni, ezért olyan munkahelyem lesz ahol sokat fogok menni.

F

2019. márc. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Utazni stb..
2019. márc. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Velem is ez van, de van egy hely, ahol otthon érzem magam, de ott csak 2 hónapot töltök évente. Az igazi lakhelyemhez sok rossz emlék fűz, család, és sose voltam igazán boldog. Aztán ki tudja, ha elmegyek innen, a végén hiányozni fog.
2019. márc. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!