Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Anyám állítása szerint a...

Anyám állítása szerint a hajléktalanságból mindig van visszaút. Tényleg így van? Ti mit csinálnátok, ha senkitek nem lenne és mindeneteket elveszítenétek?

Figyelt kérdés
Azzal érvel, hogy egy hajléktalan ha bemegy egy karitatív szervezethez/egyházhoz (vöröskereszt, máltai, református, baptista stb.), akkor adnak enni/inni, kap tűrhető ruhát, a hajléktalan szálló pedig bejelentett lakcímként funkcionál az álláskeresés során (ugye a lakcím nélkül nincs munka), utána pedig a munkásszálló ingyen van. Ja és szerinte Bp.-en folyamatosan toboroznak munkásokat az utcán és a gyárakban állandó felvétel van, így csak az nem dolgozik, aki nem akar vagy alkoholista. Utóbbi szerinte 98%-ban az oka a hajléktalanságnak és szerinte ezért nincsenek női hajléktalanok. Mennyire van igaza és mi kell ahhoz, hogy valaki kitörjön a hajléktalan létből? Ti mit tennétek, ha senkitek és semmitek nem lenne? Hallottam pletykákat, hogy Bécsben a hajléktalanok jobban élnek, mint itthon egy átlag melós.

2019. márc. 17. 17:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Ha senkim és senkim nem lenne, akkor megpróbálnék talpra állni. Valahogy. Ha nem megy, akkor meg drogoznék, mert a piát már nem bírom.
2019. márc. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Aki évek óta az utcán él, ő már valószínű csak egy mása egykori önmagának, megváltozott, nem úgy gondolkozik, mint régen.

Na meg én nem vagyok biztos benne, hogy ténylegesen alkalmaznak úgy, hogy mondjuk évek óta hajléktalan vagy. Ugyan tényleg vannak munkasszallok, de válogatás nélkül nem kell oda se mindenki.

Meg ha alkoholista, akkor előbb le kéne szokni, ami segítség nélkül kötve hiszem, hogy működik.

Én nem hiszek a visszaintegràlàsban. Erős szociális háló kéne, hogy lehetőleg senki se kerüljön utcára. Ha oda kerülsz nem sok esély van már szerintem.

A Bécsi dolgot én is hallottam. Ha nem is élnek jobban, a Magyarországnàl tuti jobb. Itt nagyon embertelen a kormány, bár nem tartják be a törvényeket, de sokat elárul az országról

2019. márc. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Nincsenek női hajléktalanok? Dehogy nincsenek.
2019. márc. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonymousreview60 ***** válasza:
93%
Női hajléktalan is van elég. Azért vannak kevesebben, mert a nők alapból jobban ápolják a kapcsolati hálójukat, és jellemzően kevesebbet isznak.
2019. márc. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonymousreview60 ***** válasza:
86%

A hajléktalanszállók nagy részén lopnak is, a cuccait sem szívesen viszi oda az ember.

Amit anyukád nem lát és nem ért, hogy kiveszik ezekből az emberekből az akarat és a gondolkodás megvàltozik. Ami neked természetes, annak egy részét lehetetlennek tartja.

2019. márc. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyád valószínűleg még soha nem volt hajléktalan, évekig meg pláne nem.
2019. márc. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Miss Endzsi ***** válasza:
73%
a hajléktalanság egy pszihés terror, átformálja az embert. Elveszítik még a józan eszüket is sokszor.
2019. márc. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy idő utcai lét után a szervezet is legyengül, valamint lakcím alapján ha látják: szálló a cím, nem fogják felvenni (illetve esélye kevés), előítéletek miatt...

Rossz egész nap utcán kóborolni céltalanul, vagy télen buszokon utazgatni, aludni...

Egy idő után nem csodálom, hogy bármilyen cél, érdeklődés, motiváció kiveszik az emberekből.

2019. márc. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szállóra ittasan nem lehet menni, és tilos alkoholt bevinni. Sokan ezért választják az utcát.

Szerintem aki erős, az eleve nem kerül utcára. Nem véletlen, hogy isznak, cigiznek és nem dolgoznak. Oka van annak is, hogy valaki odajut.

Ismerek egy srácot, róla is tudja mindenki, hogy addig van hol laknia, amíg az anyja él. De már nagyon beteg. Hónapok kérdése, és ő már nem lesz. A fia xarik mindenre, nem érdekli, hogy albérletben fizetni kell. Bulizik, csajozik, játszik, iszik, drogozik. 28 évesen egy év munkaviszonyt nem tud felmutatni összesen.

2019. márc. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ilyen ismerősöm, a felesége lelépett, vitte a házukat... A srác már nem foglalkozott a cégével (amúgy jól ment), tönkrement, eladta a kocsikat, gépeket, mindent, most alkoholista.

A legmegdöbbentőbb, hogy NEM AKAR RAJTA VÁLTOZTATNI!


Volt, hogy elhívtam dolgozni alkalmi munkára, egyik nap jött, adtam neki 4 órára 2000 Ft-ot (sört vett, megitta, 4 óra múlva használhatatlan volt).


Szomszéd hívta állandó munkára 8 órára 8 ezerért, de nem ihat - bólogatott, mosolygott, hogy milyen jó lesz, 1 óra múlva részeg volt... másnap 15 ezret ígért a szomszéd, ugyan ez lett.


A srác nem akar változtatni - szerez annyi pénzt, amit aznap sörre költ, egy kamrában lakik az apjánál, és ennyi, mennek a napok...

2019. márc. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!