Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egyáltalán nem vonz, nem...

Ha egyáltalán nem vonz, nem érdekel semmi, minek tanuljak tovább? Mit dolgozzak?

Figyelt kérdés

Ötlet kellene. Nem tudom mások hogyan döntenek pályaválasztásnál,de én egyedi eset vagyok. Semmi nem érdekel annyira, hogy évekig tanuljak miatta.

Nincs munkaundorom, szívessn dolgoznék, de mit? Csak egy emelt érettségim van.

Nem találom a helyem.


Volt valaki hasonló kilátástalan helyzetben és ha igen, mit választott?

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. márc. 28. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kötelező tovább tanulnod. Nézz szét, hogy most milyen lehetőségeid vannak az érettségivel, és ha találsz olyat, ami tetszik, akkor csináld azt.
2019. márc. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Milyen jellegű munkát végeznél szívesen? Milyen papír kell ahhoz? Lehet, hogy egy pár hónapos OKJ-vel el tudnál helyezkedni. Anno engem se vonzott a továbbtanulás, mégis erőltettem. Nem mondom, hogy kár volt, de helyette dolgozhattam volna, hogy előbb elköltözzek, kialakítsam a saját életemet...
2019. márc. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Mindenképpen te találd ki, mit szeretnél csinálni/dolgozni, és akkor utána tudsz nézni, ahhoz mit kell elvégezni. Mindenki ért valamihez. Mit szeretsz csinálni? Nemcsak az a lényeg, hogy mi volt a kedvenc tantárgyad... Egyedül szeretsz lenni vagy csoportban dolgozni? Szeretsz emberekkel foglalkozni vagy kiver tőlük a víz?

Olvasgass híres emberekről, különféle pályákról, bármiben lehet nagyot alkotni. Most nem tudom, lány vagy-e vagy fiú, de lehetsz fantasztikus műkörmös vagy profi kőműves; bármi, ha szereted csinálni, akkor mindig tudsz benne fejlődni, nem égsz ki, és boldogan éled a mindennapjaidat.

Vagy ha ennél többre vágysz, lehet, csak annyi kell, hogy egy évig elvállalj bármilyen munkát, ami adódik, és aztán tisztul a kép, mire is vágysz igazán, és egy év múlva lehet, hogy továbbtanulnál.

2019. márc. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Először is kicsit em vagy egyedi, ez egy elég gyakori probléma.

Gondolkodj azon, hogy

1, Mi az amit szeretnél csinálni a későbbiekben

2, Mi az amit el szeretnél kerülni a jövőben (ilyen szerintem több lesz)

3, A vedd figyelembe, hogy miben vagy jó

4, Gondold végig, hogy mennyire lenne nehéz a suli

5, Ha még mindig több lehetőség van, akkor nézd meg, hogy a fennmaradó lehetőségek közül melyik fizet a legjobban.

2019. márc. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Keress lehetőségeket. Az élet nem kényelemről szól. Ha nem akarsz semmit tenni, nem is lesz lehetőséged.
2019. márc. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!