Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mindig a szép lányok...

Miért mindig a szép lányok önbizalomhiányosak, míg a csúnyábbak meg vannak magukkal elégedve?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre inkább azt tapasztalom, hogy a tökéletes modellalkatú, szép arcú, szép hajú lányok gyakran küzdenek önbizalomhiánnyal, szorongással stb. Csúnyácskább társaik, akik pufi alakkal, semmilyen vagy kifejezetten csúnya arccal és kevés hajjal lettek megáldva ők meg imádják magukat, nagyszájúak stb. Hogyan alakult ez ki és nem inkább fordítva kéne lennie? Őszintén szólva nagyon irritál a masodik kategória.
2019. márc. 29. 14:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem kéne fordítva lennie, mert senkinek nem kéne önbizalomhiányosnak lenni.


Amúgy mindkét kategóriában ugyanannyi az önbizalomhiányos és a nagyszájú is, még csak azt se lehetne mondani hogy jellemzőbb a nagyszájúság erre meg arra a kinézetű lányokra. (Max sok csúnyább, önbizalomhiányos lányt nem veszel észre, mert nem nagyon szeretnek kimozdulni, illetve az önbizalommal teli szépeket természetesnek veszed és nem lógnak ki annyira).


De mind az önbizalomhiány, mind a nagyszájúság bármennyi okra visszavezethető. A pufi lány próbálja nagyszájúsággal kompenzálni a kinézetét, a szép lány környezete lerombolta az önképét mert mindig másokhoz hasonlította, vagy régebben csúnyácska volt és megmaradt benne. Nem tudhatjuk mindenki történetét, így a kérdésre se tudunk megfelelő választ adni.

2019. márc. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%
Ennyit változott volna a világ? Én fordítva tapasztaltam sokáig.
2019. márc. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
11%
Mert az önbizalomhiányosok kezdenek el változtatni magukon, de hiába, mert nem jó nekik semmi. Akik elégedettek magukkal azok nem. Neked meg pont az tetszik, nekem meg nem.
2019. márc. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

Mert azok a lányok, akik jól néznek ki, a hasonlóan jó adottságokkal rendelkező lányokat "riválisnak" tekintik. Pszichológiailag mindenki szebbnek lát egy hasonló külsejű embert, mint saját magát. Éppen ezért - olykor tévesen is - szorongani kezdenek, elszáll az önbizalmuk, ha ilyen lányok társaságába kerülnek.


Mivel az elhízott, igénytelenebb lányok soha nem is lehettek résztvevői ennek a versenyhelyzetnek, ők nem szoronganak emiatt. Hiszen nekik nem kell azon aggódniuk, hogy ők most "az első vagy a második" legszebbek-e. (Hiszen mindenki a "legszebb" szeretne lenni.) A csúnyábbaknak meg teljesen mindegy, hohy most a "hatezerhétszánnegyvenegyedik, vagy a négyezernyolcszázharmincharmadik" helyen állnak-e mások megítélése szerint.

2019. márc. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Honnan tudod, hogy valós a nézőpontod? Honnan tudod, hogy akit te csúnyának nevezel, valójában az-e?
2019. márc. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Mert aki szép, azt alapból észreveszik, aki meg kevésbé, annak ki kell vívni a figyelmet.

De én ismerek olyan szép lányt is, aki hisztirohamot kap, ha fél percig nincs a középpontban.

Én átlagos vagyok (lehet, a te szemedben már csúnya, mert nincs se modellalkatom, se rengeteg hajam), de inkább csendes, visszafogott, mert nem szeretek a középpontban lenni.


A szorongás és önbizalomhiány meg fakadhat gyerekkori dolgokból is, és a külsőhöz semmi köze.

2019. márc. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%
Engem általánosban csúfoltak azzal, hogy ronda vagyok és évekig szorongtam emiatt, majd végül 20-21 éves koromra fogadtam el magam úgy, ahogy. De most megtudtam a kérdezőtől, hogy sose lenne szabad elégedettnek lennem magammal, valamint nem lehetek nagyszájú se, mert az emberek egy részének nem tetszem :"(
2019. márc. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%
Bár nagyszájú nem vagyok, de van önbizalmam. Mivel randa vagyok, nem lehet a külsőmből építeni, ezért mindig a belsőm foglalkoztatott. Ha valamivel hibát találtam, azt próbálom ma is helyrehozni. Ez nem azt jelenti, hogy nem szeretek magamhoz képest a legjobban kinézni - ami még mindig ronda -, de az inkább önbizalmat ad, hogy az emberek bíznak bennem, segítőkésznek tartanak, tudják, hogy betartom az ígéreteimet és lehet rám számítani. És majd ráncos vénasszonyként is ilyennek tervezek maradni, tehát nincs bennem félsz, hogy ha majd megöregszem és megcsúfulok, fognak-e szeretni, mert most is szeretik az embert, aki vagyok. És mivel csúnya vagyok, tényleg önmagamért szeretnek, és ez sok önbizalmat ad.
2019. márc. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti tőlem legyél elégedett magaddal nyugodtan, engem csak az zavar (mondjuk nem zavar mert nincs hozza közöm csak furi) hogy nagyon gyakran ezek a beképzelt dagik megpróbálják elnyomni, lehúzni a szép lányokat ami sztem szimpla irigység., mert attól hogy feltűnösködsz még nem leszel szebb egy fokkal sem, max azért figyelnek fel rád mert idegesítő vagy. És érdekes mert ezt a fajta viselkedést, feltünési viszketegséget 10-ből 9szer az előnytelen külsejüket kompenzálni akaró csajoknal lehet megfigyelni.
2019. márc. 29. 17:44
 10/14 anonim ***** válasza:
69%

Mert előfordúl olyan hogy azok vannak a legjobban összetörve.

Pl én se szeretem a külsőm akármennyire mondják barátnőim hogy szép vagyok. Régen csúnya voltam. Duci , slampos, fiús arcú, és öregített a hajszínem ,elált a fülem,csak annyit csesztettek,hogy a végén megmütettem a füleim,lefogytam, normállisan kezdtem öltözni, és változott az arcom mióta normállis hajat és hajszínt csináltam.

De ennek ellenére akkor is rondának érzem magam mert megmaradtak a régi bántások hogy más sokkal jobb, vagy pl volt barátom megcsalt csomószor egy nállam sokkal szebbel.

És sok lánynál van ez. Hogy valami rosz emlékhez füzően rindának látják maguk. Legtöbbször a megcsalás szokott lenni a fő ok. Vagy a gúnyolódás. Akibe ezek nyomot hagynak, az nagyon nehezen fogadja magát el sokkal késöbb akármilyen szép is.

2019. márc. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!