Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Úgy érzem, minden csak a szép...

Úgy érzem, minden csak a szép lányoknak létezik?

Figyelt kérdés

Gyakran van olyan érzésem, hogy nem vehetek meg valamit magamnak, mert az a ruha, az a kozmetikum, az az ékszer, az a táska a szép és jómódú lányok számára létezik, nem miattam van ott a boltban.

Ruhaboltba se szívesen megyek emiatt, nem is voltam már egy éve, nem is szeretnék.

Ugyanígy nem veszek meg parfümöket vagy drágább kozmetikumot sem, mert az nem az én kategóriámnak készült.


Normális, ha így érzek? Vagy mi lehet az oka?


2019. márc. 27. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Egyszerűen csak nincs önbizalmad!

Én is így vagyok evvel csak én úgy erzem nem vagyok elég menő,stílusos,vagány sok cucchoz.

Szépnek mindenki szép,aki annak érzi magát.

Neked az önbecsüléseddel van gond!

Nem Vagy kevesebb!csak Te érzed így!

Az is lehet,hogy még nem is talaltad meg teljesen a stílusodat...

2019. márc. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
Fő oka a média, ezért járok turkálóba
2019. márc. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Én a szépségápolási termékeket nézegetve szoktam magam extrém kínosan érezni, folyamatosan az jár a fejemben, hogy "szrból nem lehet várat építeni". Ismerős az érzés?
2019. márc. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Minden nő szép. Kozmetikum semleges, a ruha , parfüm stilusfüggő nem szépség függő. Van ami jó lenne neked, valami nem. Ha van rá pénzed és igényed vedd meg.

Vagy fogj egy pénzes pasast és húzd le őt.

2019. márc. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%

A "te kategóriád" lehet a legszebb a világon valakinek/valakiknek.

Lehet, hogy nem vagy az a tömeglány akiért mindenki úgy odavan, lehet hogy nem tökéletes az alakod, lehet, hogy nagy az orrod, kicsi a szemed vagy nagy az állad vagy bármi, ettől még nem vagy csúnya.


Valószinűleg azért érzel igy, mert a sok tömeg cicababa elhitette veled, hogy ha nem úgy nézel ki mint ők akkor már sz.art se érsz. Tudom, megértem. Néha én is úgy érzem, hogy dagadt csúnya disznó vagyok és az a sok szép ruha meg smink se tud segiteni rajtam. Pedig ez nem igy van.


Nem szabad igy gondolkodni. Minden ami a boltban van, azért van ott, hogy te megvehesd ha neked megtetszik. Vagy valaki más. Bárki. Nincsen olyan, hogy venni akarsz egy ruhát és az eladó azt mondja, hogy "bocs de te nem mentél át a szépség teszten, nem veheted meg ezt a ruhát".


Tudom, hogy nem erre gondolsz, de bármi is az ami nem tetszik önmagadban, tudnod kell, hogy attól még nem vagy csúnya. Valakinek majd a jövőben te leszel a legszebb. És ha tetszik egy ruha, vagy egy ékszer, ugyanannyi jogod van megvenni mint bárki másnak. És ezt akár még az előnyödre is fordithatod. Nagy az orrod? Tanuld meg, hogy hogyan kontúrozd, hogy jobban tetszen ÖNMAGADNAK. Vagy bármi.


A lényeg, hogy ne csinálj semmit azért, hogy másnak tetszél. Magadnak kell, hogy tetszél és akkor ez az egész már nem is lesz probléma.


Remélem ez segit egy kicsit!

2019. márc. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
18%

Nem értem a problémád. Én is sok áruról azt gondolom, hogy nem nekem találták ki, aztán elmegyek mellette, nem foglalkozok vele, miért kellene ezen rinyálni? Millió áru van, ami nem nekem készült, hanem valaki másnak, millió-féle elektronikus készülékektōl elkezdve bármi.


Amúg az érthetō, ha nem akarsz mindenféle tip-top trendi ruhába járni, de pl. a normális hétköznapi öltözködés mennyire szokott foglalkoztatni téged? Pl. ha a ruháid kiszakadnak, szétkopnak, akkor sem érzel igényt rá, hogy újat, frisset vegyél idōnként? Nem divatból, vagy jómodúságból, hanem hogy ne nézz ki ùgy, mint egy szakadt hajléktalan?

2019. márc. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
8%

1Péter 3:3-4

"Ne a külső dísz legyen a ti ékességetek...hanem a szív elrejtett embere a szelíd és csendes lélek el nem múló díszével..."

2019. márc. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

3, Igen, ismerős.

Van, hogy én is szívesen megvennék mondjuk egy drágább szempillaspirált, vagy egy professzionális hajápoló terméket, aztán maradok a drogériás olcsónál, mert minek.


5, Köszi, aranyos vagy, segített :)


6, Azért a szakadt hajléktalan túlzás. Persze, hogy nem megyek sehová szakadtan, koszosan, és kidobom, ami hordhatatlan. Csak nem szeretek ruhaboltba járni.

Ha kell valami, akkor turi (bár inkább online piactér), ruhaboltba nem megyek szívesen.

2019. márc. 27. 21:42
 9/9 anonim ***** válasza:
88%

Velem is detto ugyanez van...

Amúgy valószínűleg le fogják írni egy páran, hogy jajj, vedd meg nyugodtan, ami tetszik, senki se néz hülyén rád miatta, stb. De láttam már más kérdéseket, amiknél arról volt szó, hogy a kérdező ronda lány ismerőse erősen sminkeli magát, meg sokat mutató ruhákban jár, stb. és olyankor érdekes módon egyhangúlag mindenkinek az a véleménye, hogy aki ronda, az bújjon el, nehogy már azt higgye, azért, mert felvesz egy miniszoknyát meg kisminkeli magát, még felveheti a versenyt a szép lányokkal, nevetséges..

Szóval ennyit erről. Mondjuk igazából mindegy, mit csinálsz, mert ha nem születtél szépnek, sose felelhetsz meg mindenkinek, ha sminkeled magad, meg csinosan öltözködsz, nevetségesnek tartanak, ha meg nem, akkor meg az a baja mindenkinek, hogy nem elég, hogy alapból ronda vagy, még igénytelen is. (És igen, mindkettő saját tapasztalat is.)

2019. márc. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!