Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan ered az a mítosz, hogy...

Honnan ered az a mítosz, hogy a férfiak nem tudnak többfelé figyelni (multitasking)? Van erre ellenpéldátok? Akár saját tapasztalat? 30f

Figyelt kérdés
Én sokszor olvasok magyarul és hallgatok egy műsort angolúl. Egyidőben oda tudok a kettőre figyelni.... ez mi ha nem multitasking?
2019. márc. 31. 21:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Ez nem mítosz, ez egy tudományos tény. Két agyféltekénk van, az egyik a férfias tulajdonságokat emeli ki, a másik pedig a nőies tulajdonságokat. A férfiak nagyrészt a férfias agyféltekét, a nők pedig nagyrészt a nőies agyféltekét használják. Viszont a két agyfélteke között van egy "híd", ami azt jelenti hogy lehetnek tulajdonságaink az ellenkező nemtől is.
2019. márc. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Tekintettel arra, hogy ez nem a felnőtt párkapcsolatok rovat, nincs.
2019. márc. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Első válaszoló! Míg vártam a válaszokat, utána olvastam én is másutt és úgy tűnik, nagyon hiányos a tudásod. Olvassuk együtt, én már a felénél járok, javítsunk eme hiányosságainkon. :)


ui: Azért ténynek nemkéne az elméleteket nevezni, még akkor sem, ha az éppenséggel az Ősrobbanás, ami általánosságban elfogadott, de vannak olyan elméletek is a témában, amik pont nem az univerzum tágulását mutatják be, hanem annak szűkülését.... EL MÉ LET!


[link]

2019. márc. 31. 21:24
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Lehet fejleszteni, gondolom. Én pl. vezetés közben zenét hallgatok, léggitározok közben, vagy mint a rockerek bólogatok nagyokat, de amikor ül mellettem valaki és beszélgetnénk, nem nagyon tudok rá figyelni, pedig nagyjából mindig van velem valaki... ha zenét hallgatok nem tudok kommentet, üzenetet írni. Nem értem , biztos tanulható.
2019. márc. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
fú, pedig ez nagyon egyszerű számomra. Pl vezetés közben üzengetni, beszélgetni azzal aki mellettem űl és még vezetni is :D Amúghy a cikk azt mopndja, hogy egyesek jobbak egyesek kevésbé jók benne és van egy 2.5 % akik szuperül tudnak multitaskingolni. A cikk otvábbá kimondja azt is, hogy nincs különbség a két nem ezen képességeik között. Amúgy anyukám sokkal szarabbúl figyel többfelé mint én.
2019. márc. 31. 21:33
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
Evolúciós okokkal magyarázták: férfi csak egy dologra tudott figyelni, pl. vadászat, nagyon kellett figyelni és "fontos volt: más ne terelje el a figyelmét" stb.
2019. márc. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez nem mítosz, hanem bizonyított tény.


Ez persze nem azt jelenti, hogy csak egyetlen dolgot tudsz csinálni és vagy levegőt veszel vagy pislogsz. Egyszerűen nem tudsz annyi mindenre ugyanúgy figyelni.


Én amúgy férfiként fiatalon elég jól tudtam többfelé figyelni. Sok olyan helyzet volt, hogy beszéltem órán, a tanár direkt engem kérdezett, mert azt hitte nem figyelek én meg vissza mondtam amit mondott vagy válaszoltam az alapján ami elhangzott.


Viszont ahogy felnőttem kikopott belőlem ez a dolog. Például ha ide írok, akkor nem tudok közben a filmre figyelni, vissza kell tekerjem, mert hallom, de nem fogom fel. Vagy vezetés közben is tudok beszélni, de mikor egyfelé kell koncentrálni akkor elhallgatok. De van amikor meg simán dolgozom úgy, hogy közben beszélek és többfelé figyelek, szóval ez is helyzettől függ.


Összességében a tény az tény marad. Most jöhetsz azzal, hogy "bezzeg én tudok". Attól hogy valaki színvak, még nem lesz a világ fekete-fehér.

2019. márc. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez aztán az érvelés!!! Esetleg tudsz valami kézzel, illetve szemmel fel/foghatót is mutatni a témában, vagy csak hajtogatod, hogy ez tény, bibib, akkor is téány, mert CSAK! Közben pedig terória, ráadásul rengeteg cáfolata van, egyet az imént linkeltem a "ténye"-edre. Sajnálom, hogy a kognitív funkcióid leépülőben vannak... Amit leírtál, erre utal inkább. Nincs olyan, hogy "kikopott"... Lehet nem használod eleget az elmédet, gondolom gyerekként még többet és szabadabban használtad, utána pedig egy pólusura szűkült a világod. Tudod, don't use it you'll lose it.....
2019. márc. 31. 23:23
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező!

Ez a gyakorikérdések oldal. Szerinted az itteni válaszadók foglalkoznak komolyabban a tudománnyal, olvasnak tudományos oldalakat/folyóiratokat, és fognak neked bármire is tudományos forrásokat linkelni?

Valószínű...

A válaszadóknak 99,9%-nak halvány lila gőze sincs az egészről, egyetlen tudományos értekezést nem olvastak a témában, csak mondják, hogy áh biztos így van, mert a Jóska a szomszédban is ezt mondta.

Ha komolyan érdekel a téma, akkor ne egy ilyen oldalon tedd fel a kérdést.

2019. ápr. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Férfi létemre egyszerre tudok focimeccset nézni, vakarni a lágyékom, böfögni, káromkodni, és sörözni. mindezt ülés közben!!! Ez egyszerre 6 dolog, amit figyelmesen tudok művelni, ezzel pont háromszorosa az intelligenciám az átlag női intelligenciánál. De ha Daniel Golemantól a Fókusz cimű könyvet olvasom, akkor jobb, ha egyszerre csak egy dologra figyelek :D
2019. ápr. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!