Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szakítás számodra keserű...

A szakítás számodra keserű csalódás vagy inkább egy tapasztalat?

Figyelt kérdés

Sokan keserű élményként élik meg azt, ha valakivel véget ért a kapcsolat, nehezen teszik túl magukat rajta, olykor gyűlöletbe is fajul az egész, negatív érzésekkel tölti el őket, megbánják, hogy megismerték a másik embert. (akkor is, ha nem volt ennyire drámai a szakítás, pl. a párja békésen próbálta lezárni, és továbblépni, semmi bántás nélkül)

Mások könnyebben túl teszik magukat, nem tekintenek haraggal a volt barátjukra (olyan esetben, amikor nincs is különösebb okuk rá), néha kellemes emlékként is tudnak visszatekinteni erre, vagy úgy gondolják, hogy hasznos tapasztalatot szereztek a régi kapcsolataikból.

Melyik hozzáállás jobb szakítás esetén, illetve mennyire jellem függő/ helyzet függő az, hogy valaki miként viszonyul?


2018. aug. 17. 10:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Előbb keserű csalódás, és miután feldolgoztam tapasztalat lesz belőle. habitus kérdése, hogy valaki tör-zúz egy szakítás után, vagy alkoholista, depressziós lesz, más meg bölcsebb és megfontoltabb.
2018. aug. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez attól függ miért szakít a két fél, hogyan, mit éreznek akkor és ki vet véget a szenvedésnek.

Nem lehet kategorizálni, én egyik szakításomat sem tudnám a másikhoz hasonlítani.

Amikor az én érzelmeim hiánya sodort a szakításhoz, én vetettem véget a kapcsolatunknak, akkor megkönnyebbültem a szakításkor. Nem volt bennem rossz érzés.

Amikor váratlanul szakított velem a szeretett férfi, azt sokkal nehezebben viseltem és bizony a sértettség durva dolgokat képes kihozni az emberből.


Nyilván a legjobb, ha a két ember helyén tudja kezelni a dolgokat és békében tud elválni, de ennek a lélektana azért nem olyan egyszerű.

A bosszúszomjazást viszont abszolút nem értem.

2018. aug. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Melyik jobb?


Gyülölettel, meg nem bocsájtással élni?, vagy megbocsájtással, békében a szívedben?


*Mások könnyebben túl teszik magukat


Ezt meg aki mélyen szeretett egyetlen embert is nem tudja elmondani magáról. Maximum nem csinál fesztivált, nem örjöng, hanem él tovább mélyen a szívébe zárva a másik embert. Csendben, nem gyűlöletben.

2018. aug. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!