Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem érzem magam felnőttn...

Miért nem érzem magam felnőttnek még 25 felett se?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok (sőt, idén már 26), 6 éve külön élek, ebből 5 éve külföldön, illetve lassan 2 éve férjnél, mégse érzem magam felnőttnek. Nem is szeretek magamra nőként hivatkozni, csak lányként, holott az már csak a családi állapotom miatt sem vagyok.

Semmivel sem érzem magam komolyabbnak vagy felnőttebbnek, mint amikor 12 éves voltam. Ugyanazokat a dolgokat szeretem (könyvek, hobbik), ugyanúgy gondolkodom bizonyos dolgokról (mármint, nem gyerekesen, hanem ha összevetem az akkori és a jelenlegi terveim, értékrendem)...

Mindig azt gondoltam, hogy ha már felnőtt leszek, akkor:

-Nem fogok utálni telefonálni (ki nem állom, ha hivatalos ügyben kell hívni valahová)

-Minden ételt szeretni fogok (na jó, a spenóttal kibékültünk)

-Nem fog érdekelni, ki mit gondol rólam (részben)

-Nem fog érdekelni a külsőm (azt hiszem, ez sose jön el)

-Nem fogom folyton magányosnak és meg nem értettnek érezni magam (ez se jön el)

-Lemondok végre azokról a dolgokról, amiket valamiért nem tudtam megvalósítani (eszement megvalósításba kezdtem helyette)


Olyan fura, ha belegondolok, hogy ha azt mondanám valakinek, most múltam 17, elhinné (sokszor néznek 18 alattinak), közben meg "férjes asszony" vagyok (sose hivatkoznék így magamra élőben, itt se esik jól).


2019. ápr. 1. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Egy kicsit én is így vagyok. Viszont a “nem fogom folyton magányosnak és meg nem értettnek érezni magam” részt nem értem. Férjes asszony vagy, hogy érzed magad folyton magányosnak?
2019. ápr. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom de nagy like :) én sem érzem magam felnőttnek és 28 éves vagyok, férjnél. pont a napokban gondolkodtam ezen, és oda lyukadtam ki hogyha felnőttként kellene "megélnem" az életem szerintem belefásulnék...
2019. ápr. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok, véletlenül elszakadt a válasz :) még annyit akartam hogy egyébként felelőssegteljes vagyok, dolgozok vezetem a háztartást, (gondolom a kérdező is). és innentől kezdve szerintem semmi baj azzal hogy nem érzem magam felnőttnek :) szerintem mi későbbre fogunk oregedni ;)
2019. ápr. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mi a durva, hogy majd ha 65 leszel, akkor sem fogod magad öregnek érezni! Ez nekem is teljesen egyenletes, semleges érzés, 20 éves korom óta nem vagyok tinédzser, hanem ember, nő, 38 éves vagyok, nyilván felnőtt vagyok, de nem érzem a 20, meg a 38 közötti különbséget.
2019. ápr. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#4 nagyon remélem igazad van :)
2019. ápr. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
43 vagyok, 20-nak érzem magam.
2019. ápr. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
38 vagyok, 2 gyerekes anya. Mégis mikor be kell ülnöm egy szülői értekezletre, mintha én is valaki gyereke lennék kb :DDD Nézem magam körül a sok befásult 40-es anyukát és örülök, hogy nem lettem ennyire "befelnőttesedve". Nagyon remélem, hogy most már megmaradok :)
2019. ápr. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)

Jaj, nagyon együtt tudok érezni, a leírásod alapján hasonlóak lehetünk. Pedig én már 29 éves vagyok, szintén férjezett, és úton van az első gyerekünk is... Most éppen az "úristen, hogyan fogok gyerekként felnevelni egy gyereket???" korszakomat élem. :D (Hozzáteszem, teljes mértékben tervezett baba volt és vágytam rá, azóta is nagyon örülök neki, csak nehéz elképzelni, hogy anyuka leszek. :) ).


Jót mosolyogtam az írásodon, mert én is utálok telefonálni (én még ismerősökkel sem szeretek...), kajákban válogatós vagyok, túl sokat foglalkozom azzal, hogy mások mit gondolnak rólam (egész életemben másoknak próbáltam megfelelni, ami tudom, hogy nagyon rossz tulajdonság, de még nem sikerült kinőni). És igen, én is "magányosnak és meg nem értettnek" érzem magam sokszor, hiába van szerető férjem, szuper családom és pár barátom. Értem, mire gondolsz...


Sajnálom, hogy segíteni nem tudok, hiszen én is ilyen vagyok. :D De talán megnyugtat, hogy nem vagy egyedül, szerintem sokan érezzük így magunkat. :)

2019. ápr. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%

Én is ilyen vagyok. 27/f.

Én azért vagyok ilyen, mert boldogabbnak érzem magam. Könnyebben elfogadok mindent, alkalmazkodóbb vagyok. Sokkal jobb hangulatban telik az idő, mint egy életunt felnőttel.

2019. ápr. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!