Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Budapestiek! Ti mit csináltok...

Budapestiek! Ti mit csináltok a buszon, hogy ne legyen kínos?

Figyelt kérdés

[elég nehéz megfogalmaznom a problémát, bocsi!]


Tegyük fel, felszálltok a buszra és nincs hely.

Nem szeretném bámulni a többi ember fejét. Mit tudok tenni, mit nézzek?

hogy ne legyen kínos a szitu...


(én általában a telefont szoktam nyomkodni, de van amikor ez az opció nem játszik)


Ti mit szoktatok nézni a buszon?


(azon kívül, hogy a telefont nyomkodod / újságot olvasol)



2019. ápr. 2. 20:34
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyanazt írjuk de mivel én optimista vagyok, te meg végletekig pesszimista, ezért ellenkező végletekbe pontozzák."


Marhára nem ugyanazt írtátok le, ez csak a te önigazolásod. Én speciel azért pontoztalak le, mert árad a hozzászólásaidból az elitizmus. Modortalannak, meg bunkónak neveztél mindenkit, aki nem másokat néz, hanem a telóját vagy valami mást.


Engem is jobban leköt a környezetem (persze sosem bámulok, csak ide-oda járatom a tekintetemet), de ettől még nem ez a követendő. Kapaszkodj meg, nem mindenki gondolkodik ugyanúgy, mint te.

2019. ápr. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

@17

Leginkább az egyes buszon és villamoson fordult elő, de a 29esen is beszélgettem már pár emberrel(tantárgyról beszéltek egyetemisták és beszálltam, mert nekem is volt olyanom előző évben stb)

35 nekem kiesik mindenhonnan így azzal nem járok, de 14, 2, 15/5 buszon is volt már rá példa.

Mondjuk én nyitott, figyelő(bámulós ha úgy tetszik) férfi vagyok, érthető hogy sokszor szólítottak már le akár utcán is. Mindig megtalálnak, vagy engem vagy barátnőmet, főleg az idősek. A fiatalok (vicces ezt huszas éveim elején mondani) már ritkán csinálják, mi nem úgy nőttünk fel, hogy zavarjuk az embert, mert szüleinket sem zavarhattuk munka után

2019. ápr. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Vannak emberek, akik esznek-isznak valamit az utcán, és a papírt csak úgy eldobják, ahol vannak. Ilyen emberekkel nem tudok azonosulni.


Vannak olyanok, akik családostul elfoglalják a járdát, te lépj le a susnyába, mert nem tudnak besorolni egymás mögé pár másodpercre. Nem értem ezeket az embereket sem.


Vannak olyan emberek, akik ha vadidegenek belépnek a privát szférájukba a tömött buszon, nem idegesek, feszültek lesznek, hanem azt lesik, kivel lehet haverkodni, ki fogja őket szórakoztatni. Ezek az emberek és én külön bolygóról származunk.

2019. ápr. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

"Az emberek szeretik, ha te is "ott vagy", nem csak magadba mélyedsz."


Ez nagyon igaz mondat...egy családi, baráti összejövetelen, munkahelyi megbeszélésen. Ott adott esetben jobb ott lenni. De nem igaz ez egy tömött 7-es buszra vagy metróra, ott marhára senki nem szereti, hogy ott van a másik 200 ember.


"Én nem értem, hogy ha a telefonoddal b—ulsz, másokat meg ignorálsz, azzal hol van megoldva a probléma?"


Kezdjük ott, hogy milyen problémáról beszélünk? Hiszen nincs probléma, egyszerűen az emberek igyekeznek valamivel eltölteni a közlekedéssel töltött időt. Ha valakinek a telefon a kikapcsolódás akkor lelke rajta. Számomra is kikapcsolóbb olvasni rajta híreket, érdekességeket, vagy ismerősnek, családnak írni, mint unottan bámulni ugyanazt az útvonalat napi rendszerességgel.


"itt van egy modortalan ember, aki nem tud elszakadni a telójától"


Miért gondolnák ezt? Sokkal zavaróbbak a kényszeres beszélgetők, akik nem tartják tiszteletben a másik személyes terét és kéretlenül nekiállnak beszélni.

2019. ápr. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Modortalan amúgy az, akit ismerek, beszélgetünk, és közben nyomkodja a telefonját. Nem az, akit nem ismerek, és telózik.
2019. ápr. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!