Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen emberrel?

Figyelt kérdés
Minden héten legalább kétszer jönni akar, kisbabám van, szóval itthon vagyok vele, amit nagyon jól tud. Nagyon jó barátnők voltunk a fősulin, de már elegem van abból, hogy folyton jönni akar, nekem is van életem. Nem akarom megbántani, de havi egy alkalom bőven elég lenne. Már nem tudom mit találjak ki, hogy ne jöjjön.. Hogyan lehetne megfékezni? Olyan érzésem is van, hogy a főztöm miatt jön, mert mindig közvetlen ebéd után, utalgat is rá, hogy milyen finom illatokat érez stb., nem akarok rá is főzni. Mintha a lakásunk egy nyilvános hely lenne, ahova bármikor lehet jönni, eleinte nem is szólt, csak úgy ide állított, aztán azt már megértette, hogy előre szól, ha jönni szeretne. Mit csináljak?

2019. ápr. 3. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
"Ne haragudj, de most éppen nem alkalmas."
2019. ápr. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Írd meg neki őszintén,amit érzel.

Más megoldás nincs.

2019. ápr. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

"nekem is van életem." Hát ez az. Neki valószínűleg nincs vagy nem olyan jó, és ha pasija lenne, nem abajgatna téged.

Szomszédban lakik vagy mi a fene? De ez mindegy is.

Meg kell mondani: Elnézést kérek, de a gyerek miatt a havi 1 találkozónál nem tudok többet vállalni. Se nálam, se nálad. Pont.

2019. ápr. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Próbáld meg úgy rávezetni, ahogy sikerült azt is elérned, hogy szóljon, ha menni szeretne hozzátok.

Ha ez nem működik, akkor pedig tényleg mondd el neki őszintén, hogy nem akarod megbántani, de te nem igényled az ilyen szintű találkozgatást, neked bőven elég egy előre megtervezett havi 1 találkozó, a babádra szeretnél koncentrálni, és neked ez így sok. Lehet, hogy pict megbántódik, de ha tényleg jó barátnők vagytok, akkor ezen rövid idő alatt túl tudtuk lépni, és alkalmazkodni az új szituációhoz. Ha pedig megsértődik, és nem is próbál megérteni, akkor pedig ne bánd, megoldódik a problémád, és majd idővel biztosan találsz másik barátokat, amikor te is jobban fogod igényelni.

2019. ápr. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
28%
Nahát, más anyuka meg azon nyavalyog, hogy a régi barátai felé sem néznek, mióta szült...
2019. ápr. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!