Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg kevés az a cél, hogy...

Tényleg kevés az a cél, hogy csak boldog szeretnék lenni az életben, jól érezni magam a barátaimmal és megtalálni a páromat?

Figyelt kérdés

Nem értem miért furcsa az, hogy nem teszek ki állandóan célokat magam elé mikor nekem az teljesen elég, hogy jól érezzem magam, barátaimmal találkozzak és megtaláljam életem párját és boldogabb életet éljek mellette. Nem egyszer hallottam azt, hogy mennyire gázos az, ha valaki nem tesz ki célokat maga elé. Miért jó erőszakosan másokra erőltetni azt, hogy legyenek céljai?


A célokról ez a vers jut eszembe.


Weöres Sándor:

A célról


Mit bánom én, hogy érdemes,

vagy céltalan a dolgom?

Patak vagyok: kérdjem-e, hogy

habomat hova hordom?


Harcolok: nem tudom, kiért

és nem tudom, ki ellen.

Nem kell ismernem célomat,

mert célom ismer engem.


Ez egy tök normális hozzáállás!


2019. ápr. 4. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Mert minden ember akar valamit,fejlődni,aki nem az visszafele fejlődik.
2019. ápr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

Mi az, hogy nincs célod...!?


Pont hogy az talán az egyetlen érdemes cél, hogy boldogok legyünk. :)

2019. ápr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

Egyáltalán nem gáz. Nekem sem voltak soha nagyra törő céljaim, inkább mindig apróbbakat tűztem ki magam elé.

Pl. sikerüljön a nyelvvizsga, sikerüljön jó jegyekkel befejezni az évet stb.

Jelenleg az a célom, hogy egy olyan munkát találjak, amit szívesen csinálok, és csak a pénz miatt, kényszerből.

Nem vágyom nagy karrierre, sem milliókra havonta, csak egy olyan állást szeretnék amit élvezettel csinálok, és akkor mindjárt sokkal boldogabb lesz az életem is.

2019. ápr. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a valós helyzettől is függ.


Mit értesz az alatt, hogy a barátokkal boldog lenni? Nem mindegy, hogy munka után összeültök, elmentek közös programokra, nyaralásra. Vagy otthon vagy munka és célok nélkül és kényszeresen akaszkodsz a haverokra. Sajnos látok utóbbira példákat, magam is voltam hasonló helyzetben régen, és az minden, csak nem jó.


A pártalálás megint olyan, hogy van akinek magától jön, van aki meg kényszeresen keresi és ennek rendel alá mindent. Na meg alapvetően elég nagy öngól a céltalanság, hiszen az emberek szeretik ha a párjuk érdekes, ambiciózus ember és nem céltalan lézengő.


Ahhoz hogy jó párkapcsolatod legyen, és "válogathass" tenni kell. Mert akárhogy nézzük, nem mindegy, hogy szeretsz utazni, van autód, lakásod, pénzed, vagy céltalan otthon ülős vagy akivel semmi programot nem lehet leszervezni. Meg tudom érteni férfiként, hogy a másik fél többre vágyik, mint hogy otthon döglés és dugás.


Illetve az ilyen "életem párja" kereső embereknél azt látom, hogy mindent úgy állítanak be, mintha csak azon múlna, hogy nincsen párjuk. Nem mennek sehova, mert nincs párjuk, nincs meló mert nincs párjuk, semmit sem csinálnak mert nincs párjuk. Persze, hogy nem keltik életképes és érdekes ember látszatát.

2019. ápr. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!