Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek a "tökéletes...

Mi a véleményetek a "tökéletes" emberekről?

Figyelt kérdés
Szándékosan tettem idézőjelbe a tökéletes szót, mert nincsen tökéletes ember. Mindnyájunknak vannak hibái, de akikről írok, ők annak tartják magukat. Ők okosak, intelligensek, mindent jól csinálnak. Sokszor mondták nekem, - egy házaspárról van szó - nálunk ez nem szokás, nálunk ezt nem lehet.Mi nem így csináljuk. Mi ilyet nem teszünk, mi szeretjük az embereket, mi nem haragszunk senkire, mi boldogok vagyunk. Utóbbit nem is vitatom. Az egyik fele a házaspárnak valóban kiegyensúlyozottnak látszik, erős, kemény, dolgos ember. Viszont, ha annyira tökéletesek, akkor miért bántják a másikat minden apró dologért. Megszólják, ha nem látják, hogy nem jár hozzájuk a gyereke, unokája. Megszólják, ha nem főz rendszeresen, mert inkább máshol esznek. Mindenkiről tudnak valami olyat, amit el lehet ítélni. Sokat beszélnek másokkal, nyilván az információ miatt is. Ha olyan intelligensek, akkor miért másznak bele a másik lelkébe, miért bántják meg olyan helyen, ahol nem illendő? Miért látogat meg, ha csak ítélkező megjegyzéseket tesz rád, vagy a családodra? Az emberek általában elégedettek, ha elérnek valamit, még akkor is, ha csak egy új mosógépet tudnak venni. Na, de az, hogy erről az egész környék tudjon! Minek? Örüljön a családjával. Másoktól nem szoktam hallani, ha vesznek valamit, csak tőlük. Most jobban megy, mint pár éve, és ez meg is látszik a viselkedésükön, de még a járásukon, és a hanghordozásukon is. Olyan lekezelőek, magasan hordják az orrukat. Ha valaki ez mögött irigységet gyanít, akkor téved. Kettővel, hárommal odébb sokkal jobb módban élők baromira nem zavarnak. Ők viszont már irritálnak. Ez csak egy rövid összefoglaló, írhatnék róluk öt oldalt is, de minek? A lényeget talán vázoltam.

#nagyképűség #lekezelő magatartás
2019. ápr. 4. 22:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy magukban ők is küzdenek a saját démonaikkal.
2019. ápr. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Ezt hívják egy szóval álszentségnek. Most mit szeretnél még hallani?
2019. ápr. 5. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Általában az ilyen görcsösen tökéletesnek látszani akaró emberek kő buták valamilyen téren, szinten.

Van sokfajta tehetős ember, a legundorítóbb fajta a sznob típus, aki sík hülye mindenhez, de azért a látszat kedvéért mindenhez konyít egy kicsit, van valamije, ami olyan, mintha, stb...

És vannak az olyan tehetős emberek, akik nem nézik le, akiknek nincs semmi, jóban vannak bárkivel, végtelenül pozitívak, és csak egyfajta hozadék az, hogy rengeteg pénzük van.

Azt szoktam mondani, nem mindegy, ki honnan jött, az ég mentsen meg az ilyen falu legaljából kikupálódott emberektől, azokra nagyon illik az első verzió.

2019. ápr. 5. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
"Szeretem őket, nagyon sokminet lehet tőlük tanulni." Nagyon.
2019. ápr. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is "démonok": ha ennyire felvágnak, akkor valószínűleg önbizalomhiányosak / félnek, hogy elveszítik a vagyont, és így kompenzálnak.

Ha mutatod, hogy nem tetszik ez a viselkedésük, mindig az orrod alá fogják dörgölni. Tényleg nem kell velük foglalkozni.

2019. ápr. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
4-esnek miért a zárójel? Mert nem gondolod komolyan?
2019. ápr. 5. 12:29
 7/11 A kérdező kommentje:
2-esnek. Azok. Álszentek. Tudom, meg szerintem sokan rajtam kívül. Azért írtam ide, mert nem pketykálok direktbe.
2019. ápr. 5. 12:32
 8/11 A kérdező kommentje:
3. válaszadónak. Igen, nagyon sznoboknak látom őket én is. A külsőségek, az, hogy mások szemében nagynak, tökéletesnek látszódjanak nagyon fontos a számukra.
2019. ápr. 5. 12:36
 9/11 A kérdező kommentje:
2. válaszadó! Miért? Mit tudnál még mondani erről?
2019. ápr. 5. 12:58
 10/11 A kérdező kommentje:
5-ős válaszadónak. Buták. Kerülöm őket, amennyire csak tudom. Viszont közel laknak, és hangosak is. Ahogy Petőfi írta a versében: “kurjongatnak a legények”
2019. ápr. 5. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!