Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményed, ha valaki...

Mi a véleményed, ha valaki azért nem vásárol ruhákat, mert elítéli a ruhaipart?

Figyelt kérdés

Pontosabban a fast fashion-t azért, amilyen körülmények közt dolgoztatják az alkalmazottaikat. Ezt nem kívánja támogatni.

Ezért a fehérneműt leszámítva nem vesz semmit újonnan, csakis használtan, hogy "miatta ne gyártsanak".


Nagyon naív felfogás egy felnőtt nő esetében?


2019. ápr. 5. 23:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Ez a legjobb szinonima a szar.ragasra ,amit eletemben halottam :D
2019. ápr. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Nincs véleményem róla.

Nem gátol engem semmiben, miért érdekeljen engem?

2019. ápr. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Ha valóban ez a felfogása akkor több értelme lenne annak, ha magának varrná a ruháit.
2019. ápr. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Miért lenne több értelme?
2019. ápr. 5. 23:20
 5/11 A kérdező kommentje:
Most tekintsünk el attól, hogy egy farmernadrágot vagy egy szövetkabátot nem lehet csak úgy sajátkezűleg megvarrni, mint egy nyáriruhát vagy egy szoknyát.
2019. ápr. 5. 23:21
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

Az a baj hogy ha még százan csinálnátok akkor is olyan elenyésző lenne a hatása hogy felesleges az egész. Ez most olyan hogy a kínai boltok is tele vannak rossz minőségű ízléstelen sárkányos, virágos ruhákkal, még a cigány sem veszi fel, mégis tele vannak az üzleteik.


Az ipar annyira előre gondolkodik hogy amikor már kiad egy terméket, ők már szinte előre tudják nagy vonalakban a további terveiket.

Szóval igen, ahogy te is fogalmazol naív.



Nagyon drága, limitált holmiknál lehetne visszaszorítani a kereslet/kínálat arányát, pl állati bőrökből/szőrmékből készült ruháknál, de ez is csak globális összefogással működne, ami kb lehetetlen mert ha már csak 3 orosznak kell prém bunda, akkor megérte a gyártása.

2019. ápr. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Hát ezzel az a baj, hogy ha senki nem veszi meg a fast fashion termékeket, akkor a kis vietnámi meg maláj gyerek éhendöglik, mert még a napi 1 dollárját sem keresi meg.

Nem így kell "harcolni" az embertársaidért.

2019. ápr. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor honnan szerzi be a szükséges ruhákat? A fast fashion-on túl is, ha más termékeket nézünk, mindenhol ez megy.
2019. ápr. 6. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ez oke... bar javasolnek neki magyar tervezoket akik magyarokkal dolgoztatnak - azok ugyan nem olcsok, de kivalo minoseg es meg a hazaipart is tamogatja - amennyiben a penz nem gond.
2019. ápr. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%
Egyebkent kb mindent lehet venni magyar vagy olasz tervezwsut. En sem h&m bol vasarolok de nem a malaj gyerekek volt a fo ok, hanem mert nem szeretem a tucat termeleket es mert baromi gagyi a minosege. Aki mar fogott egy jo cuccot az utana (sajnos vagy nem sajnos) keptelen ezeket a mu anyagokat felvenni.
2019. ápr. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!