Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet a baj velem? Fordulja...

Mi lehet a baj velem? Forduljak szakemberhez? 19L

Figyelt kérdés
Nem szeretem a fizikai kontaktust. Szeretek egyedul idot tolteni, de korulottem ezt sokszor megjegyeztek mar, hogy nem normalis. Az esetek tobbsegeben nem tudom eldonteni, hogy mit erez a masik ember. Masok erzesei terhet jelentenek. Nagyon sok felreertes volt ebbol mar eletem soran. Ahogy eszrevettem, masok szamara a non-verbalis jelek egyertelmuek. Rengeteg konyvet olvastam a metakommunikaciorol, es probaltam kepezni magam, de a testbeszeden kivul nem tudok semmit sem azonositani. Ez szamomra zavaro, mivel uzleti palyara keszulok. Minden keszsegem megvan hozza, ez az egyetlen dolog, ami szamomra hatrany, es a maganeletemet kezdi megkeseriteni... Kitunoen tanultam, jol fejezem ki magamat, sikeres vagyok az eletben, mindenhol kiemelkedoen tudok ervenyesulni, ahol esszeru donteseket kell hozni. Ez az egy dolog viszont hatalmas problemat jelent szamomra, megneheziti az eletemet. Kisgyerek koromtol fenn allt ez a problema. Szeretnem vegre megoldani.

2019. ápr. 6. 21:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"Az esetek tobbsegeben nem tudom eldonteni, hogy mit erez a masik ember. Masok erzesei terhet jelentenek."


Ezt tudod kicsit részletezni?

2019. ápr. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ugyanez van velem is.

Nem kell túlspirázni, nem betegség, csak nem vagyunk egyformák.

2019. ápr. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Legyél Lil Pump és sz..rj mindenre, ha már egyszer sikeres vagy!
2019. ápr. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy mire utal az arckifejezese. Miert ezzel a hangsullyal mondta, amit mondott. Rosszul reagalok rajuk. Emiatt konfliktusba kerulok. Masokkal szemben ezert hatranyom van, amit nem szeretek. A korulottem levo embereket mar megtanultam. De uj szemelynel mindig kihivas. Ami masnak termeszetes, nekem folyamatos kihivas.

Nem szeretek masokat az erzeseikrol hallgatni. Nem tartozom erte felelosseggel, nem tartozik ram, kezelni pedig vegkepp nem tudom, es nem is szeretnem. Idegesit. Nemreg a lakotarsamat erte egy trauma, nem tudtam megvigasztalni. Atoleltem, mert szerintem o ezt szerette volna, de nagyon kinosan ereztem magam kozben. O hozzam nagyon kozel allo szemely. Otleteket tudtam adni neki, hogy mit tegyen, mi legyen a kovetkezo lepes. A masik baratnoje lelkileg tudta tamogatni, es egybol tudta mit tegyen vele.

#2 Nem tulzok. Tenyleg nagy problemat okoz szamomra.

2019. ápr. 6. 21:46
 5/11 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat.

#2 Te mit teszel?

2019. ápr. 6. 21:48
 6/11 anonim ***** válasza:
Rágódás, önmarcangolás, a tökéletesség keresése helyett térj nyugovóra felette, hogy olyan általában nincs, hogy valaki az élet minden területén klassz. Gyakorlatilag mindenkinek van (több?) gyengesége. Az élet nem csupán sikerről szól, hanem nehézségekről, gyönge pontokról is.
2019. ápr. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mármint mivel kapcsolatban mit teszek?

Olvasgatom témába vágó cikkeket ha van időm, meg próbálok tanulni a korábbi esetekből.

De már nem kezelem úgy, mintha ez valami eszeveszett nagy hátrány lenne. Úgy tekintek rá, hogy szakmailag jó vagyok (nagyképűség nélkül, nagyon jó) nem lehet mindenki tökéletes. Így kompenzálom ezt a hiányosságot.

A fizikai kontaktust szintén, napi kézfogást sem erőltetem. Nálad párkapcsolaton belül is probléma az érintés?


#2

2019. ápr. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Volt egy hosszu parkapcsolatom, ahol hosszu ido utan nem tunt fel, hogy idegesit a kozelsege. Viszont, ha olelgetett ok nelkul, akkor az nagyon bosszantott. Kesobb kitapasztalta az igenyeimet, es alkalmazkodott, ezert megvoltunk. Azota voltak szexualis elmenyeim, egy szemellyel tobbszor, de nem vett ra a lelek hogy megsimogassam olyan helyzetben, ahol ez adott lett volna, keptelen voltam ra. O megolelt engem, en akkor is ideges lettem. Stb.
2019. ápr. 6. 22:05
 9/11 A kérdező kommentje:

Ettol fuggetlenul szellemileg feltoltodtunk, szuper beszelgetesunk volt, a szex is nagyon jo volt.

Azert zavar, mert az emberek az erzelmeik alapjan konnyebben megfoghatoak, iranyithatoak. Aki ehhez ert, az mar gyakorlatilag felig el is erte a celjat.

2019. ápr. 6. 22:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Lil Pump
2019. ápr. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!