Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A külföldiek mégis miért...

A külföldiek mégis miért jönnek turistaként Magyarországra? Mi olyan érdekes van ebben az elmaradott országban?

Figyelt kérdés

Erről jutott eszembe hirtelen a kérdés: https://www.youtube.com/watch?v=7sCoGuSuK04

De alapvetően se értem, hogy mi látványosság van a fővárosban (a vidékről meg már nem is beszélve). Én amikor 7 év körüli lehettem és faluról először felmentem Bp.-re az osztállyal már akkor is hidegen hagyott az egész látvány. Azóta többször jártam szimplán turistaként/kirándulgatva elütni az időt, de totál nem haladta meg az ingerküszöbömet. Gőzöm sincs mi látványosság van egy folyóban meg pár klasszicista stílusú mesterségesen felhúzott épületben. A modortalan, balkáni mentalitásról meg nem is beszélve. Ebből a szempontból pl. Prága fényévekkel jobb (meg bármely nyugatabbra fekvő nagyváros). Vagy pl. Rómában is voltam, de az is drasztikusan más élmény volt és szinte magába szívott a hangulat a maga történelmével és súlyával ez pl. Bp.-en egy pillanatig nem volt jellemző és inkább azt éreztem, hogy olyan mint egy nagyobb Debrecen (jelenleg itt élek) csak egy folyó szeli át. A külföldi turisták - akik bármikor elmehetnek Drezdába/Bécsbe/Párizsba/Milánóba/Krakkóba stb. - miért választják Budapestet, ahol tényleg semmi olyan dolog nincs, ami más élhetőbb/kulturáltabb és hangulatosabb valamint pezsgőbb városban ne lehetne látni?



2019. ápr. 7. 13:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Pedig Budapest (is) gyönyörü vàros, a vidéjjel együtt. Csak meg kell làtni mindenben a szépet. Azért mert te nem értékeled, neked nincs benne érdekes és szép, atrol a többi milliò embernek lehet. A szépség is relativ, mint minden màs. Kinek ki mi a szép, mi fog meg.
2019. ápr. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy pl. Rómában is voltam, de az is drasztikusan más élmény volt..."


Na látod... A külföldre való utazásnak általában az a célja, hogy egy (teljesen) más, számunkra kevéssé ismert, "új" helyszínt és kultúrát ismerhessünk meg. Számodra nem adott sok újat Debrecen után Budapest. Ez érthető is abból a szempontból, hogy mindkettő magyar nagyváros. Így nagy újdonságokat nem tud mutatni neked. Aki viszont kisebb településről jön nagyobba - vagy éppen a nagyból a kisebbe, azt sokkal inkább fel tudja tölteni az eltérő környezet, hiszen abban az esetben nagyobb a kettő közötti különbség. Az, hogy az ország második legnépesebb városából elutazol a fővárosba, az nyilvánvalóan nem tud akkora változást jelenteni.


A külföldiek által pedig azért keresett Magyarország, amit te magad is megfogalmaztál... Mert "drasztikusan más élmény".

2019. ápr. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Nyugi, a fiatalokat 2 dolog vonza: itt sokkal olcsobban lehet berugni es dugni.
2019. ápr. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%
A magyar lányok a legperverzebbek
2019. ápr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%
A bulinegyed, a minden sarkon beszerezhető drogok örömlányok és mindez nyugati viszonylatban fillérekért.
2019. ápr. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%
Előző, én szereztem már ott füvet többször is. Vadidegenektől. A külföldiek is ott szokták.
2019. ápr. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy a főváros egyáltalán nem elmaradott, én "vidékiként" is szeretek jönni-menni benne.


Arról nem a külföldi turisták tehetnek, hogy a kérdező egy megkeseredett tuskó aki annyit lát Budapestből, hogy "egy folyó meg pár klasszicista stílusú épület".

2019. ápr. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%
Először is, Budapest bulifőváros. Másodszor, sok időt nem töltenek itt, max. pár napot. Harmadszor: szerintem pedig VAN hangulata. Ha csak hétköznap délelőtt bemegyek a belvárosba, akár csak ügyet intézni is, én nagyon klassznak érzem (agglomerációban lakom, 20 km-re).
2019. ápr. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%
Mi emberek különbözőek vagyunk pont ez a jó, régebben én is gondolkoztam már ezen, jártam már egy pár helyen külföldön is és itthon még több helyen azt kell hogy mondjam eleinte én is így gondolkodtam, de arra jöttem rá hogy egyre keletebre megyünk nekem annál jobb, hogy miért? Nyugaton már sokan feszültek és dolgozz,ez meg az legyen autó stb.. mert ha nincs akkor te egy senki van, keleten kedvesebb emberek vannak, segítőkészek, sokkal nyugodtabbak lehet hogy szegényebbek de ott még azért van össze tartás, itt már lassan a levegőt is meg fogják adóztatni, nyugodt már minden a pénzről szól, ha nincs pénzed még a wc re sem tudsz el menni.
2019. ápr. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

4: akkor miért nincs pl.: lábfétist kedvelő nő?

Szerintem csak azért jönnek az országba, hogy ténylegesen hogyan is élünk, viszonyulunk Plakátországban...

2019. ápr. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!