Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A külföldiek mégis miért...

A külföldiek mégis miért jönnek turistaként Magyarországra? Mi olyan érdekes van ebben az elmaradott országban?

Figyelt kérdés

Erről jutott eszembe hirtelen a kérdés: https://www.youtube.com/watch?v=7sCoGuSuK04

De alapvetően se értem, hogy mi látványosság van a fővárosban (a vidékről meg már nem is beszélve). Én amikor 7 év körüli lehettem és faluról először felmentem Bp.-re az osztállyal már akkor is hidegen hagyott az egész látvány. Azóta többször jártam szimplán turistaként/kirándulgatva elütni az időt, de totál nem haladta meg az ingerküszöbömet. Gőzöm sincs mi látványosság van egy folyóban meg pár klasszicista stílusú mesterségesen felhúzott épületben. A modortalan, balkáni mentalitásról meg nem is beszélve. Ebből a szempontból pl. Prága fényévekkel jobb (meg bármely nyugatabbra fekvő nagyváros). Vagy pl. Rómában is voltam, de az is drasztikusan más élmény volt és szinte magába szívott a hangulat a maga történelmével és súlyával ez pl. Bp.-en egy pillanatig nem volt jellemző és inkább azt éreztem, hogy olyan mint egy nagyobb Debrecen (jelenleg itt élek) csak egy folyó szeli át. A külföldi turisták - akik bármikor elmehetnek Drezdába/Bécsbe/Párizsba/Milánóba/Krakkóba stb. - miért választják Budapestet, ahol tényleg semmi olyan dolog nincs, ami más élhetőbb/kulturáltabb és hangulatosabb valamint pezsgőbb városban ne lehetne látni?



2019. ápr. 7. 13:10
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
#3-6: Ez mindenki számára nyilvánvaló volt eddig is. Én is tudtam, de nem is ezt írtam a kérdésben. Mindenki számára evidens, hogy Budapest a világ egyik vezető ri***c és buli fővárosa a jó csajok és az olcsóság miatt. De a kérdésemben én inkább azokra az ázsiai vagy méginkább nyugati/orosz idős turistákra gondolok, akik simán elmehetnének egyből Bécsbe vagy Prágába ehelyett itt pazarolják az idejük. Ugyanis kötve hiszem, hogy azok a dauerolt hajú nyugdíjasok és esetleg szemüveges ázsiai fényképezőgépharcosok, akik sokszor lézengenek Bp.-en csak azért jönnek ide, hogy gimis/Corvinusos hamvas csajokat döngöljenek egész hétvégén a bulinegyedben.
2019. ápr. 7. 22:33
 12/12 A kérdező kommentje:
*esetleg helyett esetlen
2019. ápr. 7. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!