Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kötelező szeretni azt...

Miért kötelező szeretni azt az országot ahova születik az ember?

Figyelt kérdés

Azt hogy hova születsz nem tudod befolyásolni, de később lehet változtatni.


Ha neked nem tetszik az adott ország társadalma, kormánya, éghajlata vagy akármi és ezért külföldre költözöl az miért elítélendő és hazaárulás sokak szemében?



2019. ápr. 7. 17:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Nekem nem az. Nyugodtan menjen ki aki akar. Sokkal jobban jár.
2019. ápr. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Metionin ***** válasza:
48%
Nem kötelező. Egy csomó olyan dolog van az életben amit az ember nem választhat meg (ország, társadalmi helyzet, falu-város, szülők, tesók stb.), ezeket egyáltalán nem kötelező szeretni, max elviselni amíg muszáj.
2019. ápr. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a társadalmi berögződés.


Természetesen ez is fog idővel változni. 30 év múlva, mikor már a mai fiatal felnőttek lesznek idősödő korúak, akkor már nyilván sokkal kevésbé lesz bármi negatív töltete ennek a dolognak.


Számold bele a történetbe, hogy a mostani 50+os generáció még bőven úgy nevelkedett hogy a külföld (természetesen csak nyugati irányban) rossz, aki oda kimegy az áruló.

így már érthetőbb, miért is ez a berögződés.

2019. ápr. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Miért vagy még itt?
2019. ápr. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%

Pont fordítva szokott lenni: kimegy külföldre az ember, aztán már úgy beszél az itthonmaradottakról, mint megvezetett, nyomorgó kis szardarabokról akiket sajnálni kell, hogy Magyarországon senyvednek. Arról többször hallok hogy azt nézik le, aki szereti a hazáját és ennek hangot is ad. Szélsőségesnek mondják meg hasonlók. Én szeretem ezt az országot, ismerem a hibáit, erényeit, szeretem a magyarokat is. Szeretek köztük élni, ez a hazám. Kint van a zászló a házamon és büszke vagyok rá, pedig nem vagyok párttag sehol.

Ezt kifejteni több elítélő pillantást okoz mint az, hogy valaki gazdasági kivándorló lesz.

2019. ápr. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

3 normális válasz, 1 sima kötekedés. Ez még egész jó arány.


Én spec azért vagyok még itt (pedig nem szeretem ezt a tyúkszaros országot, az emberek miatt - a táj gyönyörű), mert előbb mondjuk valami egzisztenciát kéne összehozni, hogy ne csövesnek menjek valahova, hanem normális munkavállalóként. Kell először is némi tőke és biztonsági tartalék, ha valami balul üt ki, ne egyből a legrosszabb történjen, meg kell szerezni munkát is. Csak úgy a semmibe kimenni veszélyes és nem vállalom azt a rizikót. Na ezért vagyok még itt, amíg muszáj. De dolgozom rajta.

2019. ápr. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Magyarországon születtem, majd kétéves koromban Londonba költöztünk, onnan 10 évesen Franciaországban mentek a szüleim. Újjabb kiköldetés után végül Berlinben érettségiztem. Jelenleg Bécsben vagyok egyetemista. Magyarországra csak a nagyszülők miatt járok (Győrbe). Nem tekintem egyik országot sem hazámnak bár kettős állampolgár vagyok a nagyszülők miatt.
2019. ápr. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy 'Magyarország' a zsidóké, cigányoké. Pont ezért megy ki a magyar, mert a hazáját élvezték tőle.
2019. ápr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utso: abban igazad van,hogy ezeknek (99%) tisztelet az 1%nak, több joguk van, mint nekünk. Na most nézzük máshogy... Tettem en azért,hogy magyar legyek? Csak belecsöppentem,megkaptam... És igen, büszke vagyok ra,hogy egy olyan nép tagja lehetek, ahol egy roma megkesel valakit egy telefonert,egy doboz cigiert, es megussza,míg egy magyar erkölcsileg helyesen,törvény szerint helytelenül cselekszik, es kap egy csomó letöltendőt...
2019. ápr. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, mindenki maga eldöntheti, hogy hogyan gondolkodik erről. Az meg hogyha egy olyan közösségbe keveredik az ember, ahol ez oly fontos téma, akkor mindkét felvállalhatja a nézetét, de ilyen miatt fölösleges összeugorni, vagy a másikat meggyőzni...
2019. ápr. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!