Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A pozitív gondolkozás valóban...

A pozitív gondolkozás valóban pozitív?

Figyelt kérdés

Már a csapból is ez folyik és sokat elmerengtem ezen, hogy akik ezt a mainstream pozitív gondolkozást propagálják azok valóban pozitívak e. Azon az állásponton vagyok, hogy valójában nem pozitívak csak önbizalomhiányosak és ezzel a pozitivizmusukkal kompenzálnak. Tudják legbelül, hogy a világ problémás és rengeteg a szenvedés, de a rózsaszín szemüveg nem egy jó megoldás erre.


Én a pozitív gondolkozásnak csak a káros hatását láttam, mivel egyrészt a létezést felszínessé teszi, a beszélgetések se lesznek tartalmasak és az emberi kapcsolatok se. Másrészt a szőnyeg alá söprés nem old meg semmit. Ha mondjuk engem valami bánt vagy depresszív, melankólikus hangulatom van azt kikell beszélni és nem homokba dugni a fejeket.


Volt időszak amikor hittem ebbe és hittem a vonzás törvényébe, mivel nem volt semmilyen jövőképem, bizonytalan volt az életem, ezért felvettem ezt a pozitív gondolkozást. Semmit se segített és azt vettem észre, hogy felszínesebb lettem.


A másik problémám ezzel az egésszel az, hogy most jelenleg keresem a páromat és mivel szeretek őszinte és nyilt lenni, többször fejemhez vágják ezt a p.g.-t. Pedig nem vagyok egy full negatív személyiség csak nem tekintek úgy az ismerkedésre, hogy eladom magamat, mint egy doboz mosopórt és csak a jónak mondott tulajdonságaimmal kérkedjek. Számomra az ismerkedés az olyan, hogy szeretném megismerni a másikat, de nem a marketing ügyeskedéseit, hanem a valódi önmagát, ami nem mézes mázas és nem giccses.


Kezdem azt érezni, hogy ez a p.g. olyan, mint egy vallási szekta. Hasonlít a jehova tanúikra, becsöngetnek és elmondják azt, hogy higyj nekünk, mert közeleg az armageddon és csak mi jehova tanúi éljük túl. Egy p.g.-s azt mondja, hogyha nem gondolkodsz pozitívan és velem nem leszel pozitív akkor takarodj el innen, zavarod a konfort zónámat, te negatív lúzer. Tehát ez az egész p.g. nagyon erőszakos és még véletlenül se pozitív.


Viszont tudok egy pozitív szubkultúrát mondani az a hippi mozgalom volt. Ők a szeretetbe és a békébe hittek, persze egy pozitív gondolkozó is ezt állítja magáról, viszont a hippi mozgalom rendszerkritikus volt nem hittek a pénz és tőke orientált rendszerbe sőt ezek ellen jöttek létre. Viszont a p.g.-k ennek a pénz és materalista világnak a haszonélvezői. Ha mondjuk valaki rendszerkritikus azt negatív, lúzernek állítják be.


Nem egyszer hallottam tőlük azt, hogy kerüld a negatív embereket, mert ezek ártalmasak. Ezzel az a probléma, hogy pontosan kit definiálunk negatív embernek, rásüthetjük szinte bárkire. Én pl. nem tartom magam annak, de pozitívnak se, mert én a reális gondolkozásba hiszek, ami nem mézes mázas. Mégis felszínesen megkapom azt, hogy negatív vagyok úgy, hogy egyáltalán nem ismernek.


Úgy gondolom, hogy egy boldog, harmónikus, szeretteteljes emberi kapcsolat úgy alakulhat ki, hogyha mernek szinte bármiről beszélgetni, elfogadják egymást tökéletlenül úgy ahogy vannak. Ez a gondolkoz pozitívan mantra csak a problémákat, felszínességeket szüli és mellesleg az olyan kókler személyiség trénerek zsebét tömi, mint Brian Tracy vagy Szabó Péter, akik ebből élnek meg.


2019. ápr. 9. 17:39
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Persze, vannak emberek, akik minden jó dolgot elbasznak, de a pozitív gondolkodásnak az lenne a lényege, hogy konstruktívan állj hozzá a negatív dolgokhoz. Te szerintem a safe space-es arcokról beszélsz, ők valóban nem pozitívak.
2019. ápr. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!