Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A paleo táplálkozás valóban...

A paleo táplálkozás valóban egy nagyon egészséges táplálkozási forma mert nagyon sok embernek pozitív tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés
2019. márc. 11. 07:44
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
A paleo táplálkozás egy átverés. Egy a magát táplálkozási tanácsadónak hazudó emberke kitalálta hogy meggazdagodjon, de ugyanolyan marhaság mint a vércsoport meg a szemszín diéta.
2019. márc. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Első hülyeségeket írt. Próbáld ki. Ha beteg vagy, és meggyógyulsz tőle, akkor jó. Ha nincs betegséged, de érezni fogod a pozitív hatásait, akkor is el tudod dönteni, hogy jó-e neked, vagy eszed tovább a megszokott ételeidet, ami lehet, hogy tele van olyan adalék és más anyagokkal, ami nem biztos, hogy jó a szervezetednek.

Én kipróbáltam, sokkal jobban is éreztem magam minden téren. Kevesebb alvással is kipihent voltam,elmúlt a pollen allergiám, sokkal jobban éreztem magam a bőrömben.

2019. márc. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
11%
Az egyik lehető legegészségtrelenebb...
2019. márc. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Annyiból egészséges, hogy kizárja a feldolgozott, bolti élelmiszerek zömét (így a cukrot is).

Sokan azt feltételezik, hogy a paleo étrend alapja a sok hús és/vagy állati zsír, ami nem állja meg a helyét. Sok zöldség (kivéve hüvelyesek), gyümölcs, mellé normális mennyiségű hús, tojás, hal, olajos magvak fogyasztása javasolt. Alapjában véve alacsony(abb) szénhidráttartalmú étrend, de van benne mozgástér, nincsenek megszabott makrók.

Nekem az a gondom vele, hogy vannak olyan ételek, amik szerintem egészségesek és nincs velük gondom, pl. zöldborsó, zöldbab, lencse, kefír, natúr joghurt, sajt, vaj, méz, de a paleo ezek fogyasztását még kis mennyiségben sem javasolja. Illetve nekem nem jöttek be a maglisztes kenyerek, sütik, de ezekről egyébként is azt írják, hogy ne fogyasszuk napi szinten úgy, mint ahogy az átlagember a fehér kenyeret, nem is muszáj ilyeneket enni.

Én nem paleózom, de a cukor, étolaj és gabonafélék elhagyása után egy sor eü. gondom megszűnt. Sokat olvastam róla, kipróbáltam recepteket, alapanyagokat. Összességében szimpatikus, de nekem túl megszorító, amúgy sem szeretek megszabott étrendeket követni, inkább a sajátomat csiszolgatom.

2019. márc. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-esnek: szerintem a méz, és (érett)sajt nem tiltólistás a paleoban, a zöldbosó is csak a magyarított verzióban :)
2019. márc. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!