Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért akar mindenki minden...

Miért akar mindenki minden áron Budapesten élni?

Figyelt kérdés

Horror ingatlanárak, nyomorúság, panel dzsumbuj.


Azt megértem, aki foglalkozása miatt Pesthez kötött, pl informatikus, mérnök. De egy egyszer átlag Bélának miért nem jó egy normális vidéki városban, emberhez méltóan élni? Ezalatt értem: normális méretű ház, friss levegő, nyugalom.


Rengeteg ilyet látok, Pesten nyomorog, albérlet már már luxus, marad havi 30k a zsebében, bkv-n is bliccel, de Ő pesti.



2019. febr. 16. 12:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Mert vidéken nincs nyomorúság? Pesten nem lehet emberhez méltóan élni? Vagy Pesten nem lehet normális méretű házat venni?


Ugyanúgy lehet látni vidéken nyomorgó tudatlan, elzárt világban élő embereket.


Ezek demagóg baromságok és sztereotípiák amiket leírtál.

2019. febr. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kényszerhelyzet, leginkább munkalehetőség amiben keresendő a kérdésre a válasz.

Szerintem egy másik fő kérdés viszont az, hogy vajon meddig fajulhat el ez az állapot, tudvalévő, hogy az utak áteresztő képességét nem a mai forgalomhoz tervezték annak idején, így szinte állandó a dugó az utakon, amely a munkába való oda-vissza utazásnak is szerves része.


Másrészt amit említesz, az elszabadult ingatlanárak, hát ilyen nem volt még évtizedekig sem. Néha nem is értem, kinek a pénztárcájukhoz igazítják ezeket az árakat. Vagy akár az albérlet árakat. Mert ugye egy kis garzon is most már 120-130 körül van havonta mindennel együt.

De úgy látszik, ezt is a külföldiekhez igazítják...

2019. febr. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

A zsúfoltságot illetően igazad van. Viszont Budapesten sokkal nagyobb a lehetőség minden szempontból. Jóval magasabbak a fizetések, jó a közlekedés, van orvos, kórház, bölcsőde, óvoda, ezekből bőven lehet válogatni. Számtalan kikapcsolódási, szórakozási lehetőséged van, akár van gyereked, akár nincs.


Egyébként mit értesz normál vidéki város alatt? Mert pl. a keleti, észak-keleti országrészben lévő városokban alig fizetnek, igaz, nincs zsúfoltság sem.

Győr és Sopron meg már tömve van, ugyanúgy az egekben az árak.


Nyilván mindenki úgy helyezkedik, hogy könnyebb, jobb legyen neki és a családjának, gyerekeinek. Ha Budapest tele van, az azt jelenti, hogy az ország egyes részei meg szinte élhetetlenek.

2019. febr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
70%
#2 Az ingatlanárak kapcsán csak annyit, hogy amíg lesz aki megfizeti, addig maradnak az árak ilyenek. Kereslet-kínálat.
2019. febr. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Pesten, ahol egy 20nm-es lyuk 25 millió ft, szerinted hol van ennyi pénze egy átlagos embernek? Vidéken is lehet begubózva élni, ez tény, de a mai modern világban mindenhol van internet csatlakozási lehetőség.


Kiadások:

Pl. Erzsi keres 130 nettót Pesten, nincs lakása, albérlet 1 garzon 110+ rezsi ~ 150k.


Erzsi keres vidéken 110 nettót, nincs lakása, albérlet 20-30k + rezsi ~ 60k, marad 50 a zsebében.



Erzsi ráun arra, hogy másnak fizet, ezért venne magának egy garzont, Pesten 20 millió.


Vidéken egy jó állapotú 90nm-es ház: 14 millió.

2019. febr. 16. 12:36
 6/24 A kérdező kommentje:
Nyugat Magyarország szerintem teljesen élhető, sőt. Nem muszáj a legnagyobb városokat kiválasztani.
2019. febr. 16. 12:38
 7/24 anonim ***** válasza:
83%
Erzsi Pesten nem 130 nettót keres, ha igen, valamit nagyon rosszul csinál. Nyilván igazodni kell az adott körülményekhez, szóval ezen feleslegesen pörgeted magad kérdező.
2019. febr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
96%

Erzsi a 110 nettójával ugyanúgy nem vesz vidéken 14 milláért semmit, mint ahogy 130 nettóból Pesten 20 millás lakást.


De legalább Budapesten esélye van jobban keresni.

2019. febr. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom, miért élek Budapesten:

1., itt születtem

2., itt él a családom is, immár 60 éve

3., itt van a munkahelyem (nem vagyok se informatikus, se mérnök)

4., kertvárosi részen élek

5., nem panel, újépítésű társasház

6., nem nyomorgok a 110nm-en

7., kis lakásból indultam, míg ekkoráig eljutottam

8., emberhez méltóan élek, én és még párszázezren (millióan)

9., csendes kis park van előttünk, friss a levegő, nyugalom van

10., aki Pesten lakik, nem mindenki "albérletes"

11., jól keresek

12., nincs dzsumbuj

13., ismerek vidéki viszonyokat is, nagyszüleim révén

14., nem való nekem a vidéki élet

15., nem való nekem a családi ház, mert

16., nem akarok minden hétvégén valamit csinálni rajta

17., nem bliccelek a BKV-n, dugót elkerülöm, bringával járok sokszor

2019. febr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

"Pesten, ahol egy 20nm-es lyuk 25 millió ft"


Hát a Duna-parton talán elkel annyiért, de már 100 méterrel távolabb 6-700 E 1 nm, 2 km-rel kijjebb pedig 400-ért is van.

Vételárat mondok, nem hirdetési árat.

Szóval egy ilyen érintőleges megszólalásban többszörös csúsztatás szokott lenni, csak szólok, hogy nem egészen úgy van, ahogy itt a háborgók szóvá szokták tenni.:)


Kispesten pont annyi a nm-ár, mint Nyíregyházán például.

2019. febr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!