Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy társaság miért nem rakja...

Egy társaság miért nem rakja ki azt a személyt, aki egyértelműen bunkó a társaság egy másik tagjával, amikor a társaság minden tagja látja ezt?

Figyelt kérdés

#védelem #bunkóság #szemétkedés #cinkos aki néma #gyengébb védelme
2019. ápr. 13. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Most én is hasonló helyzetben vagyok. Ott konkrétan egy ember( az aki a társaságba hozta)nem akarja látni, hogy egy gyökér. Volt aki megjegyezte, hogy súlyos gondok vannak a srác fejében, de a barátnőm csak mosolygott, hogy ő ilyen(nincsenek együtt). Ő bírja és nem érti, hogy nekünk mi a bajunk vele.
2019. ápr. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom. Ha csak baráti társaság, nem munkahely vagy suli, akkor nem értem miért nem zárják ki azt az embert. Szerintem ez az a tipikus "amúgy szokott jófej lenni", meg "már régóta ismerjük egymást", meg "nem akarunk konfliktust" típusú társaságok ezek, összetartanak még a se**fejekkel is. Egyetlen egy ember kellene csak abba a társaságba, aki megmondja a magáét és már jönnének a veszekedések szétzilálások és stb. Csak sokan félnek ettől, nem akarnak kiállni, pedig sokszor jobb lenne. Vagy ha fiatalokból áll a banda. Van egy "menőnek" számító se**fej, köré csoportosulnak vezető személyiségre vágyó emberek, vagy akik szintén menőnek akarnak számítani vagy épp tartozni valahova.
2019. ápr. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az előttem lévőkkel egyetértek.

Azt vettem észre, ha egy összeszokott társaságban valaki erősen negatív, akkor a többiek nem akarnak szembe menni vele, hanem hagyják a dolgot. Gondolom egyrészt nem akarnak számukra felesleges balhét, másrészt nem érdekli őket a szívatott fél annyira, hogy kiálljanak érte.

Voltam egy társaságban, ahol adott volt egy srác, aki folyamatosan panaszkodott, hogy nem kell egy lánynak sem. A társaságból mindenki meghallgatta, mindenki adott tanácsokat. Aztán egy idő után kibukott, hogy sunyiban több lánnyal is a társaságból romantikázott egy kicsit, ráadásul a társaságon kívül is több lányt fűzött. Részemről tojtam a sztorira, de amikor sokadszorra is panaszkodott és felhoztam neki, hogy nem tiszta a sztori, egyre agresszívabban próbált többször is beoltani úgy, hogy magát állította be áldozatnak. A többiek hallgattak, ha ez a téma feljött. Aztán, egy veszekedésnél, ahol én korrekt és egyenes véleménnyel jöttem, ő szépen benyalt azoknak, akik nem velem értettek egyet és közöltem, hogy akkor nekem ebből a társaságból elegem van és megszakítottam mindenkivel közülük a kapcsolatot.

A srácnak 2 titka volt: Jól nyalt mindig oda, ahova kellett. És jól nézett ki.

2019. ápr. 14. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

Mert lehet, hogy ez csak egy felszínes hülyeség, és pont azt kéne kirakni a társaságból, aki nem lát tovább az orránál.


Először is azt kéne tisztázni, mi az, hogy bunkó. Elég soféleképpen lehet bunkónak lenni!

Ha tényleg zavaróan bunkó, és semmi más nincs mögötte, ami értékes lenne, nyilván nincs az a társaság, ami nem közösítené ki.


De!

A társaság egyik tagja sem tökéletes!

Lehet, hogy valaki pl állandóan késik. Ez, nekem annyira zavaró, hogy 5 perc késések miatt is simán nullára redukálom a találkozások számát, mert még laza haverságba se fér bele.

Azt meg pont leszarom, ha bunkó, hogyha annyira bunkó, ami még nem sértő, vagy megalázó, szóval ha csak poénos vagy "nyers" vagy túl szókimondó, milliószor jobban tolerálom, mint azt, hogy ha mondjuk valaki nem tartja be egy ígéretét.


Szóval senki nem tökéletes, lehet, hogy az egyik túl sokat iszik, vagy nem egyenes, vagy soha semmiben nem lehet rá számítani, csak a jó dolgokban vesz részt, vagy fűnek fának tartozik állandóan, vagy bármi, nem akarom ragozni.


Az is egy hiba, ha valaki bunkó. Önmagában ez annyit jelent, nem úgy szocializálódott, ami a legtöbb ember kényelmes megszokott komfort zónájába illik, hanem kilóg a sorból.

De egyrészt ennek vannak fokozatai, jó bőven, másrészt közel se mindegy, hogy ezen felül milyen tulajdonságokkal rendelkezik még!

Mert lehet valaki a hétköznapokban bunkó, ha pl a komolyabb dolgokban elsőként lehet rá számítani, vagy bármikor kiáll a barátai mellett!


Innentől kezdve pedig meg lehet fordítani a kérdést!

Ha a társaság minden tagja látja ezt, de mégsem tesz semmit (mert mondjuk a "bunkó" is tolerálja az összes többi haverja összes hülyeségét, így a kölcsönösség jegyében alapvetés, hogy ők is tolerálják ezt a hibát)

akkor nem e abban van a hiba, aki ezt minden áron úgy akarja beállítani, hogy márpedig lobbizzunk ellene, és közösítsük ki?!


Az #1-es válaszoló által írt szitu jó példa erre:

" a barátnőm csak mosolygott, hogy ő ilyen(nincsenek együtt). Ő bírja és nem érti,..."


Akkor most ki lóg ki a képből?

Van egy társaság, egészen biztosan mindenkinek vannak hibáik, csak a saját szemükben tökéletesek, de ha bárki más őszintén elmondaná a véleményét, kiderülne, hogy mások szerint mennyire idegesítő tulajdonságaik is vannak!


És ebből a társaságból vannak olyanok, akik tolerálják ezeket a hibákat, mert arányaiban jóval kevesebb van belőlük, mint jó tulajdonságból,

meg vannak olyanok, akik kipécéznek 1 hibát, és azt nem képesek tolerálni.


Szóval a kérdés arról szól, hogy te úgy gondolod, hogy emiatt ki kéne közösíteni egy embert, másik pl 8, meg úgy gondolja, hogy emiatt, még nem.


Tehát a te véleményed megy szembe a társaság összes tagjával szembe, hiszen ha mindenki így gondolná, akkor rég nem lenne ott ez az ember.


Így a válasz a kérdésedre, logikusan az, hogy a te értékrended tér el az összes többitől.

Tehát akinek nincs keresnivalója a társaságban, az te vagy! :)

Még szerencse, hogy olyan toleráns a társaság, beleértve a bunkót is, hogy elnézik neked ezt az intoleranciát! :)

Legközelebb ezt köszönd meg a bunkónak, még az is lehet, hogy utána nem is lesz veled olyan bunkó! :)

2019. ápr. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a munkahelyem ilyen.


Van egy fiatal munkatársam aki igazi arrogáns farok, mellette szakmailag nulla, semmit nem képes önállóan megoldani, mindenkire áttolja a feladatait, mindenkit a saját "csicskájának" tekint.


Jeleztem a főnökségnek is, hogy nem igazán tetszik nekem, hogy folyamatosan az adott illető feladatait kell elvégezzem, vagy a hibáit javítanom, ellenőrizgetnem. Főleg nem úgy, hogy mellette természetesnek veszi, hogy "csettintésre" elvégzem a feladatait.


És ezek mellett azt látom, hogy szinte mindenki szidja, mindenkinek ugyanaz a baja vele, még sem lépnek előre mert "kell a munkaerő". Amit meg is értenék akkor, ha előrébb lennénk vele de nem vagyunk.

2019. ápr. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
57%

Amúgy hogy ellen véleményt is hozzak, attól hogy valaki a társaság két tagja nem jön ki, attól még lehet kijönnek a társaság többi tagjával.


Én ismerek csomó embert akik egymást ki nem állhatják, mégis jól elvagyok mindkettejükkel és nem mondom azt, hogy megszakítom az egyikkel a kapcsolatot a másik miatt.


Sőt, valahol önzőség is lehet az, hogy a saját önérzetem, ellenszenvem miatt az egész társaságot az adott illető ellen akarom fordítani.

2019. ápr. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!