Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Volt már veletek ilyen? Olyan...

Volt már veletek ilyen? Olyan mintha beképzelném az érzést amit nem is érzek valójában

Figyelt kérdés

Volt már hogy felmérgelt valami, és úgy éreztem hogy hű de mérges vagyok zúzni tudnék aztán végig futott a gondolat a fejemen, hogy hé nem is vagyok ideges vagy mintha csak rájátszanék erre. Volt ilyen szomorúsággal is hogy úgy éreztem valami nem oké mintha fájna a szívem is annyira szomorú vagyok, de aztán megint csak végig gondoltam, és mégsem éreztem úgy igazán azt a szomorúságot, melankóliát mint amit ritkán szoktam. Olyan kicsit mintha magamra erőltetném ezeket az érzéseket, vagy nem is tudom pontosan megfogalmazni.


Ha van itt olyan aki értette valamennyire amit írtam, vagy tapasztalt hasonlót az írja már le mit gondol erről, vagy hogy látja ezt.


Hajnal 3 van fáradt vagyok szóval nézzétek el nekem ha kicsit trehány a megfogalmazásom.



#érzés #írjatok kommentet
2019. ápr. 14. 02:59
 1/4 anonim ***** válasza:
45%

En egyik reggel ébredtem arra hogy rossz a közérzetem (fejfájas stb)de mielott ez tudatosult volna az álmomba beleszivargott, azaz veszekedtem ideges voltam. Ahogy megebredtem es rajottem fizikai bajom van, akkor hirtelen osszeallt a kép, hogy de fura hogy a szervezet krealja a gondolatokat is. Tehát ha jönnek a negativ gondolatok pl ideges vagy vmi miatt aggodsz vagy feltekenykedsz, stb nem okozat, hanem megesik az hogy elobb vannak az erzelmek es ahhoz társit az agy gondolatot.

Pl faradtsagnal jellemzobb tisztabban latni amikor pl faradtan olyanon idegeskedik az ember amin amugy nem szokott idegeskedni.


Szoval nem mindig a kornyezet hat ki a gondolatainkra es teremti meg az erzelmeinket, hanem forditva egy érzéshez ami csupan a közérzetből ered, csatol az agy indokokat es gondolatokat.


Korabban ezt nem tudtam. Es pl amikor uj butorom lett, egesz nap örömmel rendeztem a szobat takaritottam stb gondollodtam milyenek legyenek a falak, jokedvu energikus voltam, a nap vegen leultem kicsit pihenni hogy aztan fogmosas alvas stb es piheneskor ramtört egy szomorusag a semmibol. Ereztem ahogy lassan jon es hatalmaba kerit es nem volt hozzá indokom! Lehet csupan faradt lett a szervezetem vagy éhes nyugos es ebbol kezdett alakulni vmi megativ legkör körem

2019. ápr. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%

Vagy pl nőknel menstualas. Nem azert veszedik aznap mikor megjon mert a kornyezet okozta az ingereket hanem mert hormonalisan borult egyet.


Tehat az a sorrend, hogy kornyezeti inger - gondolatok-érzések, nem fix, megesik a forditott sorrend :érzések- krealt gondolatok - rávonatkoztatjuk a kornyezeti ingerre azt hisszuk attol erezzuk magunkat ahogy.


Ez globalisan is igy van. Pl lasd irigyseg. Nem az a bajod hogy masnak van, hanem az, hogy neked nincs. Az agy mégis a kornyezetet okolja az erzeseidert. Pedig azok beloled erednek.


Ilyen pl amegfeleltsegi kenyszer is. Nem azert vagy maximalista hogy munkaddal alkoss teremts hanem mert sajat magaddal vagy elegedetlen, magadnak akarsz bizonyitani.


Millio erzes belolunk ered de vmiert az agy a kornyezetre vetiti ki

2019. ápr. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem rájátszol csak mérges vagy,aztán hirtelen rájössz a gondolataidat tudod irányítani es ezaltal erzeseidet is.

Dönthetsz,hogy merges leszel vagy sem.

En ugy csinálom,hogy atgondolom miert is nincs okom idegeskedni...aztan elmulik.

Tudat alatt Te is tudod ezt...hogy ez megoldható.

Legkozelebb csak gondold at es nem rajatszast fogsz erezni,hanem atgondoltad es fejben meg is oldottad a problemat :)

2019. ápr. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat jól megfogalmaztátok, és jó volt olvasni őket. Ment mindenkinek a zöld. :D
2019. ápr. 14. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!