Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Ha küzdesz, veszíthetsz. Ha...

"Ha küzdesz, veszíthetsz. Ha nem küzdesz, veszítettél. " Ennek a mondásnak szerintetek sincsen valójában értelme? Mert ha logikusan végiggondoljuk, akkor lehet így is, úgy is vesztés a vége.

Figyelt kérdés
2019. jan. 23. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Mindenképpen lehet vesztés a vége. Viszont ha küzdesz, nyerhetsz is, ha nem, esélyed sincs a győzelemre.
2019. jan. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Csak az első esetben lehet vesztés a vége. A másodikban biztos, hogy vesztés a vége.
2019. jan. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondja, hogy nem veszíthetsz, ha küzdesz. A lényeg az, hogy a küzdéssel megadod magadnak a nyerés esélyét, a nem-küzdéssel viszont megtagadod azt magadtól.
2019. jan. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Mi a francnak kéne küzdeni, én azt nem értem.
2019. jan. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%
Tao the king.
2019. jan. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
14%

Úgy utálom az ilyen hurráoptimista f.....


Egyébként meg, ha nem küzdesz, veszíthetsz, de lehet szerencséd és nyerhetsz is. Nagyban szerencse és egyéb tényezők kérdése is.


Ha küzdesz, esetleg nyersz, de megint ott a szerencsefaktor.

Nagyobb eséllyel vesztesz.


Én eddig majdnem mindig veszítettem, a fontosabb dolgokban mindig.

2019. jan. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Értelme van, csak tudni kell értelmezni. Pont ezért nem azt mondja, hogy "ha küzdesz akkor nyersz". Mert ugyanúgy veszíthetsz.


Csak nem mindegy, hogy megpróbálod és nem sikerül, vagy meg sem próbálod, mert akkor biztos nem sikerül. Előbbi esetben lehet hogy nem sikerül. Utóbbi esetben pedig biztos hogy veszítesz.

2019. jan. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 te te te ***** válasza:
Maga a jelentés a lényeg a veszíthetsz és a veszítettél szavak mögött. Erre alapul a mondás. Mert a veszíthetsz egy eshetőség, a veszítettél meg egy végkifejlett.
2020. ápr. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!