Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért állíthatja be valaki a...

Miért állíthatja be valaki a telefonján, hogy ne jelezze ki a hívásnál a számát?

Figyelt kérdés

Miért jó ez nekik, így hívni fel valakit? Ha beszélni akar a másikkal, mit akar titkolni előle?

Én pl. fel se veszem, ha magánszámról hívnak.


2019. ápr. 14. 21:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Én sem veszek fel magánszámot.

A sajátomat meg csak akkor tiltatom, ha én csak akkor és ott akarok velük beszélni, és nem akarom, hogy visszatudjon hívni. Pl.: ügyfél ne hívjon meló után.

2019. ápr. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Jó kérdés. Nekem úgy van beàllitva a mobilom hogy nem is fogadja a magànhivàsokat egyàltalàn. Én nem is làtom ha keres egy ilyen.
2019. ápr. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem direkt. Van a családban egy darab telefon, amit évek óta nem tudtunk átállítani. Se mi se a szolgáltató. Mostanában néhány ember nekem is mondta, hogy nem jelzi ki a hívószámot, másoknak meg igen. Nem tudom miért és szörnyen dühítő.
2019. ápr. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Bárki beállíthatja, van erre egy trükk.


Ritkán jó, ha például a kedves üzleti partnernek vaj van a füle mögött, és nem óhajt veled beszélni, mert tart a számonkéréstől - bezzeg másoknak felkapja a telefont új megbízás reményében. Volt már ilyen. :)

2019. ápr. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%

mekkora baromság ez a "nem veszek fel rejtett számot". minek? belehalsz?


lehet, hogy fontos. nekem azért van a telefonom, hogy elérjenek. ha éppen nem érek rá, bekapcsolom a ne zavarj módot vagy némítom a telefont és ennyi.


simán lehet, hogy a hívó fél nem is tudja, hogy nem jelzi ki a számát a telefon...aztán lehet valamelyik rokonod akar SOS elérni, és csak csodálkozik, hogy már 10x próbált hívni, de állandóan foglaltat jelez, mert te letiltottad a szám nélküli hívásokat.

2019. ápr. 15. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Van egy-két személy, aki direkt, a másik szívatásának a céljából teszi ezt, ami nagyon nem jó dolog...
2019. ápr. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Rokon nem hiv rejtett szàmról. Ha mégis akkor igy jàrt, de nem fog tudjàk hogy senki se veszi fel.
2019. ápr. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
28%

5-össel értek egyet. Amúgy amikor a lakásokban lettek vezetékes telefonok, legtöbb esetben 90-es évek elején, ott sem mutatta ki, hogy ki keres, mégis fejvesztve rohant a telefonhoz mindenki.

Szerintem ez a "magánhívás ki sem csörög nálam" dolog egy hülye túlkapás. BÁRMI lehet, gyerek bajba kerül, barát telefonjáról hív, annak meg mondjuk úgy van beállítva, hogy ne látszódjon a száma. Családtag bajba kerül, élet-halál között van, hívnak a kórházból. Annyi minden lehet.

2019. ápr. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Ez a magántelefonszámtól való tartás szerintem amolyan újvilági paranoia, ami beleégett a mai emberek többségébe.
2019. ápr. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%

Én sem veszem fel a magánszámot, azon egyszerű okból, hogy a legtöbb ilyen hívás nagy része, amit kapok az ún. "hideghívás".

Azaz amikor biztosító, telefonszolgálatató, internetszolgáltató stb. keres, és megpróbál rábeszélni valamilyen szuper akciós, kihagyhatatlan ajánlatra.

Egy ideig udvariasan leráztam őket, de mostanában már fel sem veszem inkább.

Illetve a másik, amikor unatkozó gyerekek telefonbetyárkodnak.


Én is úgy gondolom, hogy aki titkolja a számát, az tuti hogy valami "hátsó szánékkal" keres.

Ha valaki komolyan akar velem beszélni, az jelezze ki a számát szépen.

2019. ápr. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!