Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 5 év alatt az összes barátom...

5 év alatt az összes barátom sikeres lett engem kivéve?

Figyelt kérdés

Egészségügyi gondokkal küzdöttem, így elvoltam a munkahelyemen, nem erölködtem előléptetéssel. Minden barátom azóta vagy felsővezető vagy vállalkozó lett.

Nagyon zavar hogy így elment mellettem az élet. Irigy vagyok de rossz ember is? Tudom hogy én is elérhettem volna ha nem a kórházból járok ki-be. Vágynék olyan házra, feleségre mint nekik van de szinte kezdőfizetéssel hiába.


2019. ápr. 14. 23:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért volnál rossz ember?


5 év az semmi. Nyugodtan nekiveselkedhetsz (ha valóban ez a célod, nem csak a barátaid utánzása az), és sikerülhet neked is.


Irigy ne legyél, mert attól neked sem jobb, sem rosszabb nem lesz, hogy másoknak sikerült elérnie azt, amire vágytak. Inkább kérj tanácsot egy erre alkalmas barátodtól, használd ki, hogy vannak ilyenek.

2019. ápr. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sosem késő semmibe belevágni. Annyi, hogy ne mások legyenek a mérce, hanem a saját vágyaidat, céljaidat kövesd. A házas élet meg nem olyan felhőtlen ám, majd akkor nézd meg őket, amikor befigyelnek a válások.
2019. ápr. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

3 dolgot tudok mondani:


1. 5 év még nem a világ.

Ez nem lóverseny, hogy 25 éves korodra be kell futni. A lényeg az, hogy előre próbálj haladni. És ne azt nézd, hogy hány éves vagy.


2. A saját életedet éld, és ne másét!

Vállalkozó lett a haverod. És? Az ő vállalkozása a te életed? Nem rég volt osztálytalálkozónk. Ez vállalkozó, az vállalkozó, amaz légiutaskísérő, XY meg gyermekorvos... És ez engem hol érdekel? Én megyek előre az én saját életemben, teljesen függetlenül attól, hogy Kiss Józsi mikor alapított vállalkozást. Mellesleg egyikük bőrében sem érezném igazán jól magam.


3. Mit is jelent a siker?

Bocs a személyes példákért, de kanyarodjunk vissza a volt osztálytársakhoz! Egyikük a családi vállalkozásukban dolgozik, magas pozícióban. Ő sikeres? Akkor is, ha tudjuk, hogy teljesen más irányba akart volna menni, és hiába van "fent", utálja a munkáját?

Nem gondolom, hogy a siker mérőfoka az lenne, hogy ki milyen foglalkoztatási formában keresi a kenyerét.


És még valami: feleség. Tudod, ez szerelem nélkül nettó baromság. Az meg nem jön varázsszóra. Persze, lehet tenni érte, de a szerelem pont az a téma, amiben óriási szerepe van a véletleneknek.

2019. ápr. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

Moldova György azt mondja "lassan is odaérsz ahova sietnél" .

Örülök,hogy az egészséged rendben van,szerintem is ez volt a legfontosabb a feladatok közül.

Nem hiszem,hogy irigy lennél,másképp fogalmaztál volna!

Tudjuk be,neked most érkezett el az az idő amin mások túl vannak.

2019. ápr. 15. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Vree ***** válasza:
100%
Másnak meg majd most üt be az egészségügyi probléma, válás, cég csőd stb. ami új vágányra viszi az életét. Senkinek nem sima sétagalopp. 5 év az tényleg nulla, mi akadályoz hogy leutánozd? :D Ha vannak bennfentes ismerősök akik azt csinálják amit akarsz az plusz tök jó, van kitől ötletet lopni.
2019. ápr. 15. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én ismerőseim túlnyomórészt nem sikeresek, biorobot munkát végeznek, mint kasszás, árufeltöltő, takarító (de hősiesek, mert általában szeretik ezeket a melókat is), pénzük szinte 0.

Jó, párkapcsolatok általában alakulnak, sőt, házasságok is.

2019. ápr. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért is bánt a dolog, mert több sikerben nekem is részem lehetett volna. Volt két cég is amit együtt akartunk megcsinálni csak én beteg lettem és kimaradtam. Nem a pénzt irigylem amúgy, hanem jó lett volna felépíteni valamit, résztvenni valamiben, hogy azt tudjam mondani: igen, elértem valamit, bizonyítottam magamnak, itt egy ház amiért megdolgoztam, itt egy kedves feleség mellettem akinek megadhatok mindent.
2019. ápr. 15. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!