Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szakmunkás, segédmunkás bérek...

Szakmunkás, segédmunkás bérek új osztályharcra bíztatnak bárkit is az értelmiségi rétegből?

Figyelt kérdés
Segédmunkás bérek (takarító, napszámos fogdmegemberek stb.) elérik már a diplomások bérét. A munkaerohiany ide vezetett. A szakmunkasok bérigénye elkepeszto, ezt mindenki tapasztalja. Oda vezetett ez a helyzet, hogy egy asztalos, vagy szobafesto óránként annyit kér el, mint egy könyvtáros, óvónő napi, kétnapi bére. A tíz évet tanult orvos vagy jogász nem tud annyit keresni, mint két év szaksulis épületgépész. Nem vezet ez a feszültség oda, hogy az értelmiségi tömegek fellázadnak és munkás otthonokat dúlnak fel?
2019. ápr. 14. 18:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem fordulj pszichiátriára ha ezeket komolyan gondolod. :D
2019. ápr. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, nekem tetszik a szakmunka pedig közgazdász vagyok. Mesterképzést csinálom, még 1 év van hátra. Egy ideje gyakornok vagyok irodán, de nem nagyon tetszik a közeg.


Mikor gimis voltam, akkor sokat segítettem itthon is a ház körül és különböző tevékenységekben apunak másoknál. Nekem tetszett....


Szóval én gondolkozok valami szakmunkán is. :)

2019. ápr. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze


Mar eneklem is "vörös Csepel..."

2019. ápr. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Balázska ismét akcióban... :D :D
2019. ápr. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

Kevered a dolgokat. A segédmunkás soha nem fog annyit keresni, mint egy orvos. Egy jó szakmunkás meg ritka, mint a fehér holló. Sokak szemében a szakmunkás pejoratív jelző, pedig ha valaki ért a villanyszereléshez vagy a kertrendezéshez, az komoly szaktudás. Ráadásul gondolj bele, hogy milyenek a munkakörülmények, a legtöbb nyáron a melegben dolgozik, és csak pár hónapig van szezon. 40 éves korában már kiöregedett. Naná, hogy többet kér, pláne, hogy nagyon kevés a jó szakember. Mit jó? Egyáltalán semmilyen.

De azért egy nőgyógyász főorvos szerintem többet keres.

Valahol persze igazad van, elég bosszantó, hogy egy tetőcseréért, ami 2 napos munka több millát elkér egy ács, aztán megcsináltatja pár segédmunkás kölyökkel, akinek kiszúrja a szemét pár száz forintos órabérrel.

De most hova menjek lázadni? Többször volt ez téma, pár éve az oktatási miniszternek az volt a válasza, hogy az csak jó, ha nő a lakosság iskolázottsága. Valóban jó, hogy bölcsész, közgazdász diplomával betanított munkát végeznek az emberek, míg ács,kőműves, villanyszerelő meg nincs az országban?

Nagyon rossz az oktatási struktúra. De ha meg emelik a felvételi pontszámokat, akkor meg kitör a lázadás, hogy miért nincs jogom nekem 3-as bizonyítvánnyal egyetemre menni?! Na, tegyél igazságot!

2019. ápr. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

"Szerintem fordulj pszichiátriára ha ezeket komolyan gondolod. :D"


Miért? Egy kezdő segédmunkás többet megkeres mint egy kezdő mérnök, orvos vagy jogász. Sok mérnök szaktársam az egyetemen után nem a szakmában dolgozik és én 5 éve végeztem, ma még rosszabb a helyzet.

2019. ápr. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"A tíz évet tanult orvos vagy jogász nem tud annyit keresni, mint két év szaksulis épületgépész"

Az lehet, bár én nem így tudom. Viszont a tíz évet tanult orvos vagy jogász még 50-60 évesen is nagyjából egészséges lesz, teljes életet tud élni, járhat kirándulni, nyaralni, mert lesz rá ideje (a most még ügyeletes orvos és valami nagymenőnél beosztottként csicskáztatott ügyvéd addigra már kényelmes, hétfőtől péntekig nap közben végezhető beosztást alakít ki magának), pénze és energiája.

A két év szakiskolát végzett épületgépész pedig 50-60 évesen reggelente egy marék gyógyszerrel indítja a napot, megállás után percekig forgolódik a Transit vezetőülésén, hogy mégis hogyan szálljon ki anélkül, hogy a sarkától a tarkójáig végigszáguld rajta a fájdalom, a sok száz vagy ezer tetőgerincen vagy kapcsolószekrényben ülve, pillanatok alatt befalt "kenyér, szalonna meg energijajital, hogy bírjak pörögni estig" ebédtől éjjel-nappal buzog a gyomorsava és mindene tele lesz már azzal, hogy megint esőben, hóban vagy épp 40 fokos nyári hőségben kell szombat-vasárnap is egész nap húzni az igát az építkezésen, hogy határidőre meglegyen minden. Ezen pedig nem segít az, hogy milyen jól keres.

A pénz nem minden. Vannak, akik azért tanulnak, hogy ugyanazt az összeget jobb körülmények között keressék meg.

2019. ápr. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem te nagyon nem vagy képben egy nem kezdő orvos, jogász fizetésével. A kezdő fizetés esetükben azèrt nem magas mert sok év kell mire jó szakemberek lesznek, gyakorlatot szereznek (nem véletlen kell kötelező gyakorlati idő a diploma után majd szakvizsgák) utána már nagyon jól keresnek ráadásul könnyebb feltètelekkel mint egy szakmunkás és ők még akár 60 évesen vagy 70 évesen is agyban ott vannak, mivel egész életükben edzik a a memóriájukat így sokkal hosszabb ideig tudnak praktizálni is, míg egy szakmunkás addigra màr teljesen tönkre megy egészségügyileg.

Nyilván nem mindegy, hogy milyen diplomáról beszélünk, de azért ezen két szakma éppen a legnagyobb presztízzsel rendelkező szakmák közé tartozik a társadalomban, mindig szükség van rájuk és megbecsültek, így nekik mindig lesz munkájuk és meg fogják fizetni őket.

2019. ápr. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

7-es jól összefoglalta a helyzetet, annyit tennék hozzá, hogy a pályaválasztásnál nem mindenki azt nézi, hogy majd mennyit fog keresni (azon kívül, hogy rendesen megéljen), pláne, hogy a másik ember akármilyen végzettséggel mennyit fog keresni, hanem (jó esetben) arrafelé megy, amihez ért és amit szívesen csinál.


én hiába akarnék épületgépész lenni, lövésem se lenne az egészről még ha 10 évig tanítanának, akkor se. bölcsész vagyok, ebből megélek, és tőlem bárki kereshet bármennyit, szívből tudok gratulálni ahhoz, amit elértek.

2019. ápr. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a hibás oktatáspolitika es ferde társadalmi elvárások eredménye. Ma mindenhova diplomát kérnek de minek? Legtöbben egyetemre mennek, nincs aki epitkezesen vagy gyárban dolgozzon(aki igen az meg általában lelép külföldre de ez másik tema).


Emiatt persze munkaerohiany alakult ki így a mai “vadkapitalista” világban meg kell fizetni a munkaerőt ami nehezen helyettesíthető mert ugye nincs ember. Es lass csodát továbbra sincs szakmunkás meg segedmunkas hiába keres mindegyik Pesten 300.000 felett, a kényelmes irodához szokott emberek nem fognak változtatni. Ezzel sajnos együtt kell élni, de az egészséget illetően azért szerintem nem kell őket irigyelni.

2019. ápr. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!