Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, ha azt értem, hogy...

Normális, ha azt értem, hogy semmilyen munkahelyre nem vennének fel a szakterületemen?

Figyelt kérdés
Informatikusnak tanulok, a következő félévben fogok végezni. A szakmai gyakorlatomat is úgy kezdtem el csinálni, hogy "benyomtak", mert meg se mertem próbálni jelentkezni egy IT multicéghez, hiszen az angol nagyon akadozva megy (természetesen van középfokúm), a programnyelveket gyűlölöm és soha nem is tudtam/szerettem programozni (hiába átvergődtem a tárgyakon), az it technológiák számomra annyira idegenek, mintha egy tök más szakon tanultam volna 6 évig (itt ütközik ki az autodidakta tanulás/érdeklődés hiánya, mert az egyetemen a követelmények 90%-át nem tanítják) és ha ez még nem lenne elég, tipikus antiszoc it-s ürge vagyok (sz** a kommunikációm és nem tudok önállóan, magabiztosan dolgozni). Utóbbi manapság az IT szektorban is alap, mert itt nyomatják legjobban a jó öreg közhelyes lózungokat (Légy csapatjátékos, Magabiztos/önálló problémamegoldó képesség, Csapatorientált nyitott szemlélet blablabla). Szóval a lényeg: meglátok egy álláshirdetést és a jelentkezés gondolatának még a halvány reménye sem merül fel, mert ha még nagyjából meg is ütném a követelményeket minimális szinten, akkor ott van még a konkurencia is. Olyan mintha egy alacsony, nyikhaj ronda h***egyerekként bepróbálkoznék a Corvinus legtutibb 175 centis, darázsderekú, dúshajú, érzéki arcú és telt keblű közgazdász forró csajainál. Úgy érzem, hogy ez nem az én világom és semmi esélyem az iparban, de már csak a szakdolgozat és az államvizsga van hátra (szakmai gyakot remélem szerencsésen lepapírozzák majd) és hogy nézne ki, ha most húznám le a wc-n az elmúlt 6 év összes szenvedését és kínlódását? Szerintetek hagyjam a fenébe, mert semmi értelme így vagy próbáljam az utolsó leheletemig megcsinálni? Tényleg csak őszintén írjatok!

2019. ápr. 15. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Szerintetek hagyjam a fenébe, mert semmi értelme így vagy próbáljam az utolsó leheletemig megcsinálni?


B + te tudod hogy képes vagy-e arra hogy önképzéssel fejleszd magad és elérd azt a szintet hogy munkakész legyél.. ha nem megy/nem akarod akkor hagyd a fenébe.

2019. ápr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Válts szakmát. Tanulj olyat, amihez értesz. Ha már bukdácsolsz valahol, az azt jelzi, hogy nem értesz hozzá. Ezeket a jeleket figyelni kell. 6 év alatt csináltál meg 3 éves iskolát = nem neked való.


Ebből most tanultál. Lassan. De tanultál.

Most meg tanulj olyat, amit nem szenvedéssel, hanem szenvedélyességgel tudsz csinálni.

2019. ápr. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Miss Endzsi ***** válasza:
A programtervezői a legnehezebb szak. Nálunk eddig egy ember se tudta elvégezni a kitűzött 3 és fél év alatt. A fele ember pedig kihull. Nem tudom milyen szinten tanultatok programozni, de ha megy, márpedig megy, hisz már csak egy utolsó falat van az iskolából, akkor nem lehetsz tehetségtelen. Ne add fel.
2019. ápr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem ugyan az, hogy nem 3 év alatt végzed el, mint, amikor képzés idő kétszeresét töltöd a padok között és akkor is gyűlölsz programozni és a teljes IT idegen tőled és még csapatban sem vagy hajlandó dolgozni, de cserébe önálló munkavégzésre is képtelen vagy.


Azért ne vonj párhuzamot a kettő között, hogy valaki 1-2-3 szemesztert ráhúz 1-1 tárgyból, de van köze a szakmához.


A kérdező "szakterületemen" kifejezése hamis. Ez a szakterület nem az övé. Kicsit sem vonzódik egy pillanatához sem. És még nem jött rá, hogy az egyetemen volt könnyebb tanulni, mert ami utána jön, sokkal keményebb lesz. Ha eddig nem feküdt neki, hogy új ismereteket szerezzen, akkor ez a világ - akár tetszik, akár nem / akár keményen hangzik - NEM NEKI VALÓ.


Az IT-ban folyamatosan kell magad képezni, hogy értéke legyen a tudásodnak. Ma már 3 youtube videóban elmondják azt, amit 15 éve évekig tanítottak az egyetemen. Nagyon pörgős ez a szakma.


De a kérdezőnek önbecsülése a béka segge alatt van. Lehet elég lenne neki egy pszichológus és valójában tuná magát értékelni és nem is annyira lenne nyámnyila, mint ahogy magát leírta.


Tényleg érdemes a mentális egészséggel foglalkozni!

2019. ápr. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csináld meg, ilyenkor már nem jó kiszállni, jó lesz még az a papír! Szerintem nem kéne lebecsülnöd magad, ha lemegy rólad ez az egyetemi teher, máskèpp fogod látni a dolgokat.


Mellesleg én is egy olyan szakot erőltetek, amin sokat csúsztam, rengetegszer ott akartam hagyni, de nem adom fel. Hajrá neked is:)


üdv: egy szintén antiszoc sorstárs

2019. ápr. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!