Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Veletek is előfordult már,...

Veletek is előfordult már, hogy életetek egy nagyobb eseményére egyszerűen nem emlékeztek, a sokk miatt?

Figyelt kérdés

Én egyszer 2 hétre kórházba kerültem óvodás koromban, ami a szüleim elmondása szerint nagy trauma volt nekem, sokat is sírtam azalatt a 2 hét alatt. Nekem kamaszkoromra az egészből csak néhány emlékkép maradt, nem tudom, hogy miért. Lehet, hogy tényleg annyira megviselt, hogy az agyam blokkolta majdnem az egész élményt.


Egy másik ilyen eset, hogy kiderült, hogy átmentem a nyelvvizsgán, pedig azalatt a 3 óra alatt én végig akkora sokkban voltam, hogy a 2 szövegértési feladatból az egyikre nem is emlékszem, és a másiknak is csak a fő témája maradt meg.


2019. ápr. 18. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Számomra az egész középiskolás felvételi szóbelim kiesett. Pesig csak öt éve volt.
2019. ápr. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem szoktam izgulni, akkor is nyugidt voltam, de a nyelvvizsgámat nagyjából elfelejtettem, pedig fél éve volt csak. Szóval ott nem voltam sokkban vagy ilyesmi
2019. ápr. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az óvodáskori eseményekre nagy ritkán emlekszik bárki is.

A második említett dolog pedig teljesen irreleváns így az agyad nem tartotta meg az információt. Abban a stressz helyzetben csak arra összpontosít, hogy abban a pillatban a legjobbat tudd kihozni, a kérdések memorizálása már másodlagos. Ugynúgy nem emlékeztem az érettségi tételekre már pár nap után, pedig nagy megmérettetésnek fogtam fel és akkor a legfontosabb volt.

A traumákat rendszerint először mélyre elraktározzuk, majd egy idő után hirtelen minden eszünkbe jut és pont,hogy résetesen él bennünk minden kép róla.


Amit te írsz, az normális jelenség. Annyi inger ér minket már akár nap mint nap,hogy kikészülnénk, ha mindenre tudnánk pontosan emlékezni, ezért van ez a szelektáló és raktározó kápességünk :)

2019. ápr. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Részletesen* bocsi😊
2019. ápr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, de pozitív sokk miatt. Kaptam egy elismerést, viszonylag sok ember előtt. Nem számítottam rá, csak akkor kezdtem gyanítani, mikor közvetlenül a rendezvény kezdete előtt szóltak, hogy meghatározott helyre üljek. Odáig megvan, hogy elhangzott a nevem, felálltam és kiballagtam, de a méltatásból semmire sem emlékszem. Utólag néztem vissza, hogy mit mondtak:).
2019. ápr. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!