Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hatással lehet a magzatra egy...

Hatással lehet a magzatra egy nagyobb érzelmi megrázkódtatás, trauma?

Figyelt kérdés
Ha pl egy terhes nő szemtanúja egy nagyon közeli családtag súlyos balesetének. Bár fizikailag nem esik baja, a sokktól, hirtelen hatalmas izgalomtól lehet bármi probléma a picivel a második trimeszterben?

2017. máj. 3. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Biztos, hogy hatással van. Én olvastam olyanról, meg videót is láttam, hogy az anyukának abortusza volt, és emlékezett rá a gyerek, akinek az ikertestvérét távolították el az anyaméhből, ugye az első és nem a második trimeszterben. A gyereknek a méhen belül is vannak élményei, ezért keresi meg általában az örökbefogadott gyermek a szülőanyát. Ha szemtanúja volt az Anyuka a balesetnek, akkor is beszűrődtek hangok a kicsihez, nem beszélve arról, hogy Anyuka szíve biztosan hevesebben vert, szaporábban vett lélegzetet, amihez szintén igazodik a kicsi szívverése. De nem kell ezt így elkönyvelni. A lényeg, hogy Anyukát a környezetében megnyugtassák és biztosan nem fog elmenni a kicsi. Egyébként 5 hónapra született baba is megmaradhat. Azonban az a lényeg, hogy a kismama megnyugodjon és rendes időben érkezzen a baba, hiszen az összes szervének ki kell fejlődnie.
2017. máj. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
igen. én pl sokat stresszeltem terhesen és a fiam belekakilt a magzatvízbe. akkor vették észre amikor burkot repesztettek, de ha előbb látták volna akkor már a 36. héten indítottak volna, mert így már majdnem fekete volt a vizem, és a fiam nyelt belőle és nem sírt fel, kicsit oxigénhiányos lett. nem látni egyenlőre hogy baja lenne belőle, de ha nem lettek volna ott az orvosok és nővérek akkor meghalt volna. illetve később lehet hogy enyhe tanulási nehézségei lesznek.
2017. máj. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
17 hetes a pici.
2017. máj. 3. 20:07
 4/11 anonim ***** válasza:
47%

Nem kakilnak a babák a vízbe, csak a terhesség végén vagy túlhordáskor. Eleve magzatszurok is csak az utolsó hetekben lesz.

[link] (48-as pont)


Szerintem nagyobb a veszélye, hogy elvetélsz, illetve annál, aki a 24. hét után van, megindul a szülés.

Ha ez nem történik meg, a babának semmi baja nem lesz.

2017. máj. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Ja, és a keresztfiam ikertestvére meghalt a méhben még az 1. trimeszterben és elment, sokáig úgy volt, egyik baba sem marad meg. A keresztfiam semmire nem emlékszik, és nem érzi magát fél embernek. De persze mindent rá lehet fogni mindenre...

4.

2017. máj. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
4-es, a 34. hét nem a terhesség végének számít szerinted? azt mondták hogy kb akkor történt, és ha tudták volna akkor indítottak volna előbb. csak a doki nem nézte soha, pedig elvileg kellett volna.
2017. máj. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%
Magzatvíz tisztaságát csak a 40. Héttől nézik amnioszkópiával.Van ahol még akkor sem...Szóval nem kellett volna 34 hetesen nézegetnie az orvosnak.
2017. máj. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Ne rémisszétek már így el szegény kismamát! Nem ez volt a kérdés!

Kérdező! Tessék megnyugodni és nem lesz semmi baj! Ha balesetet láttál, legjobb, ha igyekszel kibeszélni magadból, hogy minél jobban elcsituljanak az indulataid. Egy pap vagy egy pszichológus megfelelő szakember erre, ráadásul hivatásukból adódóan diszkrétek. Nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni. És ne pszichiáterrel beszélj, mert az teletöm gyógyszerrel, ami valóban káros lehet Rád is és a picire is.

2017. máj. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm annak az egy-két embernek,aki a kérdésre válaszolt.
2017. máj. 4. 12:58
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A stressztől olyan anyagok termelődnek, amik a magzat idegrendszerének fejlődését gátolják. Az ADHD-t is például az öröklött tényező mellett, az anyai stressz számlájára írják.
2017. máj. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!