Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok egyedül motiválat...

Miért vagyok egyedül motiválatlan? Miért nem indulok már el se, ha nem tudom megosztani az élményeimet?

Figyelt kérdés

Olyan fázisban vagyok, hogy össze kéne szedni magam, önfegyelemmel felerősíteni magam,de általában nem megy. Így új barátok után se nézhetek, jelenleg meg akik fontosak nekem, elhagytak.

Milyen gondolat menettel érhetem el, hogy ne törjön le mikor jól érzem magam, ám csak én vagyok az élményben, így elszomorodom végül.

Vagy mi ez a hülyeség részemről?

Hogy kéne kitartanom, ha először erőfeszítéseket kéne tennem, hogy jobb legyek,de közben nincs "jutalmam"

26N


2019. ápr. 19. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok ezzel. Egy darabig tudok örülni a sikereknek vagy szembe tudok nézni a nehézségekkel egyedül is, de ha hosszú távon egyedül kell ezt csinálnom, akkor magamba roskadok és nagyon rossz.


Amit megpróbáltam tenni, az az önjutalmazás, minden apró sikerélmény után. Pl. ez nekem az olvasás, egy finom étel, séta a jó levegőn. Bármi, ami számodra kellemes, csak állj meg és dicsérd meg magad, néha ez is kell. Főként akkor, ha nincs senki, akivel megoszthatnád. Rossz élmények esetében persze nehezebb, de ne zárkózz be, legyél nyitott az újra.

2019. ápr. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Talán keress valami cél, hogy mit szeretnél eltérni. Az elején találj ki hozzá valami '' jutalmat''.. Lehet ez bármi. Pl ha új idegen nyelv tanulásba kezdesz, akkor egy év múlva egy utat az adott nyelvteruletre. De közben is legyen valami, hogy ne legyen ilyen távoli a cél. A séta is jó példa. De lehet mozi az adott nyelven felirattal, vagy esetleg kiállítás vagy bármi ami örömet okoz..
2019. ápr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Rossz, de sajnos makacs beidegződés. Vannak jó céljaim, de mivel egyedül vagyok, folyton feladok minden küzdelmet. Most is cselekednem kellene, ehelyett értelmetlenül küzdök olyanokért, akiknek semmit sem számítok, talán sosem számítottam. Csak meg kellene csinálnom egyedül és élvezni a sikert, egy lépésre vagyok az egésztől, ehelyett mindent tönkreteszek.
2019. ápr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Detto...de talán a Hold is közrejátszott
2019. ápr. 20. 08:13
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet benne valami, rémes éjszakám volt. Ma megpróbálom újra figyelmen kívül hagyni a rosszat és tenni, amit kell, aztán meglátjuk, hogy sikerül.
2019. ápr. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!