Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen módszerrel lehet...

Milyen módszerrel lehet legkönnyebben megszokni ill. kiiktatni a fájdalomérzetet és az attól való félelmet?

Figyelt kérdés

Pl. hogy ne féljen az ember a foghúzástól, ne féljen a veréstől, vagy az egyéb fizikai fájdalomtól?

Magyarul ne legyen benne félelem a fájdalom iránt, legyen szó akármiről.


Ez azért volna fontos, mert az ember alapszinten fél a fájdalomérzettől.

De ha ezt a félelmét megszünteti v. kiküszöböli, akkor sok olyan dolgot is be merhet vállalni, amit azelőtt nem tudott megtenni.


2019. ápr. 19. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Volt a fájdalom küszöbbel egy ilyen teszt, ami arról szólt hogy minél érzéketlenebb vagy annál kevésbé érzed fájdalmasnak a dolgokat. Például kiégsz..stb és nem annyira érzed vagy figyelsz a fizikai fájdalomra. Az az minél nagyobb a lelki fájdalmad annál kevésbé figyelsz vagy érdekel a fizikai fájdalom, jobban eltűröd. Amúgy a másik módszer szerintem az az hogy nem érdekel a tested épsége az az nem érdekel az sem milyen következményei lesznek egy veszélyes döntésnek. Állj át arra a gondolkodásra hogy végig gondolod mit nyersz egy rizikós szituációból és hogy mennyire éri meg a kockázatot ha úgy érzed neked megéri nagyon akkor csak csináld eleinte nehéz lesz, de van az a mondás hogy amit elsőre nehéz megtenni de megteszed azt legközelebb könnyebben megteszed majd. Például hazugság elsőnek nehéz de minél többször hazudsz annál könnyebben fogsz legközelebb hazudni. ;)
2019. ápr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az a baj ezzel a "lelki fájdalom dologgal" hogy én ebben a kategóriában már "kiégtem". Nekem már csak a fizikai élmények számítanak.


Pl. nagyon szeretem az erős ételeket. Szívesen eszek kajákat a legerősebb chilivel fűszerezve (naga jolokia v. carolina reaper) és az sem érdekel, hogy a belem kikészül a fájdalomtól, mert amúgy a kapszaicin olyan mint a drog - boldogságérzetet okoz.


De ugyanakkor nem merek elmenni egy fogorvoshoz (pedig muszáj lenne az én esetemben) ill. nem mernék leállni verekededni akárkivel, holott néha meg kell az embernek védenie magát és ki kell állnia magáért még akkor is, ha agyonverik. (Mindkét esetben gátat jelentenek a rossz élmények a gyerekkorból: kuruzsló, hozzá nem értő fogorvosok, vagy a brutális szülői verések miatt.)


Én viszont nem akarok örökké berögzült félelemmel élni az ilyen-olyan fájdalom miatt. Én nem akarok félni a fájdalomtól, hanem olyan megszokott dolognak szeretném tekinteni, mint pl. a levegővételt.


Erre szeretnék valamilyen gyakorlatot v. módszert találni.

2019. ápr. 23. 16:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy ennek van értelme sztem jobb kerülni a fájdalmat. De pl egy rendes fogorvosnál nem nagyon van fájdalom (én soxor voltam..)
2019. ápr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

# 3

Itt nemcsak a fogorvoról volna szó.

Bár beismerem hogy az a fogorvos akihez jártam, az tré volt. Ugyanis szarul érzéstelenített és éreztem, mikor tömésnél fúrás közben elért az ideghez (kb mintha kést nyomtak volna az állkapcsomba) azóta készen vagyok, ha meghallom a fogorvosi fúró hangját.


De ez nemcsak a fogorvosról szól, hanem alapszinten minden féle és fajta fájdalomról. (Pl. ne féljen az ember attól a fájdalomtól se, amikor a csontját töri.)

2019. ápr. 23. 18:52
 5/6 anonim válasza:
Nekem ehhez van egy sztorim (bár nem biztos, hogy pont ide kapcsolódik), de leírom. Már körülbelül negyedikes korom óta tudtam úgy előre szaltózni, hogy leteszem a kezem és el lököm magam, de az előre szaltó kéz nélkül valahogy sosem akart összejönni, mert féltem: mivan, ha nem pördülök át fejre esek nyakam törik az FÁJNI fog nem szeretem a fájdalmat stb. Aztán most (20 éves koromra) rávettem magam, hogy majd én most megprobálom suliba leterítettem a szivacsot neki futottam... aztán végülis sikerült csak túlpördültem és térddel belecsapódtam a 10 centi átmérőjű öntött vas radiátorcsőbe és egy szép kis térdkalács törés lett a vége. Szóval igen valahogy leküzdöttem azt a félelem/fájdalom érzetet és ahogy te írtad ,,sok olyan dolgot be merhet vállalni, amit azelőtt nem tudott megtenni" ez nekem is sikerült csak rossz vége lett sajnos. És az a durva része, hogy most nem sikerült ugyan talpra érkezni, de mostmár nem félek megpróbálni megint, mert egyszer már megtapasztaltam a rossz dolgot.
2019. ápr. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amit az első válaszoló írt, az teljes mértékben igaz. Nekem rendszeresen borzalmas lelki szenvedést kell kibírnom a mentális betegségeim miatt. Testi fájdalmat gyakorlatilag nem is érzek. Még az sem zavart különösebben, amikor két helyen el volt törve a karom, vagy amikor leforráztam magam. Az ezeknél kisebb sérüléseket pedig észre sem veszem. Testileg bármikor bármilyen sérülést vagy betegséget be mernék vállalni, viszont ebből nekem semmilyen hasznom nincsen, ráadásul nagyon nagy árat kellett ezért fizetnem, ami az akaratomon kívül történt. Senki ne akarja elérni ezt az állapotot. Csak pusztítani képes és sokkal nagyobb szenvedések által lehet elérni, mint amilyen a testi fájdalom tud lenni.
2022. febr. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!