Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy bírja ki egy életfogytigl...

Hogy bírja ki egy életfogytiglanra ítélt ember, hogy ne legyen öngyilkos?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy 30 évesen tényleges életfogytiglanra ítélnek, azaz feltehetőleg még olyan 30-40 évet a rácsok mögött kell eltöltenem.

30-40 év anélkül, hogy elmehetnék a kedvenc vendéglőmbe, anélkül hogy nézhetném a kedvenc sorozataim, anélkül hogy kimehetnék a természetbe sétálni/túrázni egyet, anélkül hogy elutazhatnék más országokba, hogy sétálhassak a városba, hogy mehessen bulizni a barátaimmal, hogy láthassam a gyerekeim felnőni, láthassam hogy az öcsémből és a barátaimból mi lesz, anélkül hogy megcsókolhatnék egy lányt, anélkül hogy együtt lehetnék vele stb.

Milyen élet ez egyáltalán?

Borzalmas, és most még a börtönön belüli csicskáztatást, verést és szexuális erőszakot nem is vettem számításba.

Szerintem egy halálos ítélet, akár akasztás, akár puskalövés, akár méreginjekció ezerszer humánusabb ennél.

Én ilyen helyzetben biztosan inkább öngyilkos lennék, minthogy 30-40 évig vegetáljak és azt érezzem, hogy mennyi mindenből maradtam ki.

Hogy tudja ezt kibírni bárki ember öngyilkosság nélkül?


2019. ápr. 21. 17:50
1 2
 11/12 anonim válasza:

A börtön az büntetés, valamiért arra épült az igazságszolgáltatás, hogy az az igazság ha valaki ellenem rosszat tesz, ő is szenvedjen, bűnhödjön.

Én feleslegesnek tartom az egészet, valaki lemészárolta a családomat hidegvérrel megbánás nélkül és akkor bünhödjön, szenvedjen több tíz évig csak azért hogy én jobban érezzem magam, hogy "igazságot" szolgáltassunk.

Milyen emberek vagyunk mégis mi akik szerint ez az igazság, ha nekem sz*r legyen másnak is sz*r, ha más kibszott velem én is kibszok vele.


Semmi értelme az egész büntetés végrehajtásnak, abszolút semmi és el sem hiszem hogy még mindig itt tartunk, lehet régen volt értelme amikor az emberek primitívek voltak, amikor azért kellett hogy másokat elrettentsünk hasonló tettektől "Nézd ő megölt valakit ezért mi is megöljük, megkövezzük, bezárjuk, megkínozzuk, élve feldaraboljuk, kettéfűrészeljük, elégetjük, így tudni fogod, hogy ha te is ölsz, lopsz, akármi rosszat csinálsz akkor ez vár rád".


Ennek a középkorban sok mással együtt el kellett volna tünnie, ellenkező esetben még mindig primitívek vagyunk és ha eljut valaha is az emberiség egy fejlettebb szintre, akkor a történelemben a jelen korunk egy középkorhoz hasonlóként lesz emlékezve.


Képesek vagyunk valakit életfogytiglanra ítélni, mert ittasan száguldozott a városban és akár véletlenül akár szándékosan megölt egy családot? Akkor bűnhödjön ugye? Mert az megoldja a helyzetet.

Pontosan annyit tesz, mint amikor a szülő a síró gyereket a buszon azzal fenyegeti, hogy ha hazaérünk akkor majd jól elverlek vagy ordítozik vele, fenyegetni büntetéssel és megfélemlíteni ahelyett, hogy megkeresnénk a problémát az okot és megoldanánk.


Én két megoldást látok. Ha lehet segíteni akkor segítsünk, derítsük ki, hogyan lehet leszoktatni az alkoholról, derítsük ki miért akar egy ember más embereket megölni, próbáljuk meg kideríteni és megszüntetni az okot és egy hasznos tagot kovácsolni belőle a közösség vagy társadalom számára.

A legkegyetlenebb megbánás nélküli bűnelkövetőkkel, gyilkosokkal, erőszakolókkal, pedofilokkal, terroristákkal, akárkikkel, megpróbálni megszüntetni az okot, megváltoztatni őket, segíteni nekik a saját érdekünkben akár pszichológus akár orvosi beavatkozás útján. Miért jobb az, hogy egy csomó pénzbe kerül a börtönök kiépítése, fenntartása, egy csomó rab szállásolása csak azért, hogy az áldozatok "talán" jobban érezzék magukat azért hogy az elkövető bűnhődik vagy csak azért, mert még mindig arra van szükség, hogy az emberek féljenek a következményektől, hogy egy embert csak a törvény keze tartson vissza attól, hogy öljön és kegyetlenkedjen?


A másik eset pedig egyszerű, ha nincs megoldás, nem lehet rajta segíteni, nem lehet jó irányba változtatni, akkor kivégezni. Nem az a lényeg, hogy kegyetlenül és megtorlóan, egyszerűen ha veszélyes valaki a társadalomba akkor azt a veszélyt ilyen módon a legegyszerűbb sőt legköltségesebb elhárítani.

Még mindig emberségesebb ez mint amit jelenleg csinálunk.


De nem mert ha kivégzünk mindent bűnelkövetőt, akkor nincs megtorlás vagyis "igazság"szolgáltatás, ha meg segítünk is annak aki ártott nekünk az meg elképzelhetetlen.


Pontosan tudjuk mi megy a börtönökbe, nem véletlenül fél tőle az ember, pontosan tudjuk mi történik akkor ha egy embernek hatalma van egy másik felett, szinte kivétel nélkül a pszichiáterek, a börtönőrök, a fogyatékos emberek gondozói, rengeteg korházi ápoló az idős vagy legyengült emberekkel, kegyetlen érzéketlen vadállatok.


A büntetésvégrehajtás csak egy célt szolgál, a saját kegyetlen szadizmusunk kielégítését és az elrettentést.

Megvolt ennek is az értelme, nem volt hiba ebben a rendszerben, működőképes dolog ez de már el kéne jutnunk arra a szintre, hogy ennél jobbat kitaláljunk.


Ami jelenleg megy abban semmilyen igazság nincs és soha nem is lesz.

2019. dec. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Vétettem pár elírást, például legköltségesebb helyett pont legköltséghatékonyabbat akartam írni, mindegy csak szólok azért de remélem nem fog ezen nagyon bárki is fennakadni.
2019. dec. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!