Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magas társadalmi elvárások...

A magas társadalmi elvárások miatt van sok öngyilkos ember?

Figyelt kérdés
Emiatt nem tud rendes életet élni,amilyet szeretne,mert a társadalom magas elvárásai hátbaszorítják,és az öngyilkosságot látja megoldásnak. Hasonló mint a Japánoknál,ott is a megfelelési kényszer miatt lesz sok ember öngyilkos.
2018. dec. 24. 08:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%

Nem. Ma sokat hisztiznek az emberek.

Régen adott valaki nekik 2 nagy pofont, és máris több kedve volt élni.

2018. dec. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Igen. Az egyes az egy hülye. Régen is sokan voltak öngyilkosok lehet nem ennyien de csak azért mert a vallàs megfélemlítette öket hogy pokolra jutnak és az örökké tart.
2018. dec. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem azért, mert egyre inkább elszigetelődnek az emberek, erre a különböző technikai eszközök csak rásegítenek. Kevesebb minőségi emberi kapcsolat működik, mert elsősorban mindenkinek maga felé hajlik keze, a problémát (problémás embert) szeretik eltolni maguktól.
2018. dec. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%
Igen, leginkább a begyepesedett társadalom miatt.
2018. dec. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%
Könnyű a gyenge lelket és kitartáshiányt a csúnya, gonosz társadalomra fogni ugye?
2018. dec. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ennél tapintatosabb korszakba még nem éltünk. Oké lehet azzal jönni hogy sok a tapló de ennyi segély szervezet, törvények még sose álltak az ember rendelkezésére. A mentális betegeknél is több segítséget adnak és általában nem annyiból áll hogy kicsi stikked van és vágnak is be egész életedre a pszichiátriára hanem sokan tudnak teljes életet élni. A melegek, túlsúlyosak, mentálisan betegek, gyereket nem vállalók,különböző rasszok nagyon sok támogatást kapnak mostanában pedig elég lenne egy 10 évet is vissza menni és akkor is lehetne látni hogy mekkora különbség volt. Szerintem pont hogy nem olyan magas a társadalmi elvárás 2018ban.
2018. dec. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

6-os!

Egyetértek!

2018. dec. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem az, hogy nem mernek az emberek segítséget kérni. Nem mernek kilépni mérgező kapcsolatokból. Alapból egy nem jó dolog semmi, amire azt mondják, "illik".
2018. dec. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Azt sem tudom, mik most a társadalmi elvárások. Mindig úgy csinálok mindent, ahogy helyesnek vélem, nem ahogy mások akarják
2018. dec. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem túl sok oka van az öngyilkosságoknak, nem lehet egyszerűen ráfogni egy dologra. Sokkal inkább egyénenként vizsgálandó, változó, hogy ki miért jut oda. Vannak akik apróságnak tűnő, mégis számumra hatalmas akadályt látnak. Vannak akik nagyon sok szart kibírnak az életben.


Állhat mögötte betegség, szakítás, emberi vagy tárgyi dolog hiánya, elvárások, tévképzetek, hirtelen jött változás, hirtelen szegényedés, gazdagodás, kilátástalanság, céltalanság.

2018. dec. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!