Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy nő kijelenti magáról,...

Ha egy nő kijelenti magáról, hogy problémás és nehéz a természete, miért kezdenek rá tapadni? Aztán amikor kiderül, hogy tényleg baj van a fejével, mindenki csodálkozik és menekül?

Figyelt kérdés

Mostanában rendre ez történik. Tudom magamról, hogy nagyon nincs rendben az elmém, és nem csak a depresszió miatt.

De amikor előrevetítem, hogy mennyi és mennyi gond van velem, akkor csak löki mindenki a süket dumát, hogy nem baj, meg hogy majd türelmes lesz, meg így is elfogad és blablabla, aztán amikor szembesülnek a nehéz dolgokkal, akkor meg vannak döbbenve, mintha nem szóltam volna előre, hogy én nem az a fajta cukin ütődött vagyok, aki valójában tök átlagos, hanem tényleg keményen gázos és nehezen viselhető, ráadásul agresszív is. Tehát tényleg semmi cuki vagy kívánatos nincs bennem.

Miért nem lehet elhinni és a sokadik figyelmeztetés után meg miért kell csodálkozni? Ezek a férfiak úgy mégis mit remélnek vagy hisznek? Ezt nem tudom megérteni.

(Főleg úgy, hogy mostanában azt is hozzáteszem, hogy nem kérem a megmentő hős lovagokat - ha valamit szeretnék, az maximum egy stabil, erős alapokon nyugvó barátság, de súlyos bizalmi problémáim kvázi totál ellehetetlenítenek ettől is.)

Sokszor még én se tudom, mit akarok és gyengébb pillanataimban még befolyásolni is lehet kicsit, de másnapra ötször olyan makacsul ellenállok. Jobb lenne, ha tényleg mindenki békén hagyna, de nyilván nekem is vannak olyan napjaim, amikor kapaszkodót keresek (és mindig meg is bánom.)

Szóval nem kell a lelki elemzés, köszönöm teljesen tisztában vagyok saját viselt dolgaim zömével.


A kérdés tényleg csak arra irányul, hogy az ilyen férfiaknak mégis mi a fene játszódik le a fejében? Szeretném őket megérteni.


2019. ápr. 22. 00:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valahogyan segíteni szeretnének neked, de igazából ők sem tudják, hogy hogyan. Lehet, hogy bele sem gondolnak dolgokba, csak bevállalják a helyzetet, és amikor nehezedik valami, akkor inkább kihátrálnak.
2019. ápr. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Igen, ez elég valószínű. A kérdés az, hogy előzzem meg, hogy győzzem meg őket, hogy próbálkozni se érdemes? (Többet árt, mint használ.)

Persze mindezt úgy, hogy egy esetleges jó haveri viszonyt attól még nem feltétlen szeretnék teljesen meggyilkolni és elfojtani, pusztán elmélyíteni nem akarom.

Emberek leépítésében jártas vagyok, csak nem feltétlen ez lenne mindenkivel a célom. Pusztán a 6 lépés biztonsági távolság.

2019. ápr. 22. 17:57
 13/19 anonim ***** válasza:
Mi konkretan az, ami probelmas veled kapcsolatban? Mondod, hogy igy meg ugy leepited az embereket, agressziv, elviselhetetlen vagy stb, de ez mind mit jelent? Vered a parod, fenyegeted? Vagy mi? Lehet, hogy a ferfiak se igazan ertik eloszor, hogy mire is gondolsz illetve, hogy mennyire mondod komolyan. Amit en most leszurtem ebbol a par hozzaszolasodbol, amit itt irtal a probelmadrol, en se tantorodnek el egy kapcsolattol emiatt, annak ellenere, hogy nem ismerlek kulonosebben.
2019. ápr. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nem szeretet szolgálatról van szó, hanem empátiáról. Nem lehet, hogy a csávók inkább azért hagynak el, mert nem törődöm, tahó stílusod van?
2019. ápr. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Ahm.

Kezdem érteni. Itt nem lesz járható középút. Vagy az elszigetelődést választom és még haveri kapcsolatokat se keresek férfiakkal (nőkkel nem fogok, nem működik - túlságosan más világok számomra, és többnyire fárasztóak), vagy újra és újra állba kell vágnom keményen a srácokat, akiknek az a tévképzete támad, hogy szabad préda vagyok. Ez meg úgyse sül el jól, mert vagy tovább próbálkozik (addig, amíg már ártalmas lesz rám nézve) vagy simán kapcsolatmegszakítás, mert "ez egy hülye fap1na".

Eh. Szép. Kellett nekem ilyen elb-szottá nevelődni.


Köszi a hasznos válaszokat!

2019. ápr. 22. 18:41
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Valaszaid alapjan se vagy 100-as.
2019. ápr. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2019. ápr. 22. 18:45
 18/19 anonim ***** válasza:

Hasonló a helyzetünk, csak nekem könnyebb kicsit mert csúnya vagyok.

Szerintem viselkedj természetesen minden emberrel, akivel szimpatikusak vagytok egymásnak azzal úgyis barátok lesztek. Ha valaki "gyanúsan" viselkedik (nonverbálisan kifejezi, hogy bejössz neki de nyíltan nem vallja be), akkor őt passzívan építsd le: ne keresd a vele való kommunikációt.

Ha valaki randira hív/szerelmet vall akkor szimplán utasítsd vissza azzal, hogy az adott illető nem az eseted. Ez után újra, és újra, meg újra meg kell ismételned ezt a lépést, mivel az elkeseredettebb, méltósàg nélküli réteg ezt az érvet sem fogja elfogadni.

Ugyanis a férfiaknak nem a felfogóképességük hiányos, csak egyesek priorizálják a szexet a párkapcsolatokat pedig "élethez szükséges alapkellékként" kezelik, vagy önigazolàst keresnek - ennek vonzata a tagadás és illúziók kergetése, ès a "léc" lejjebb csúszása. Szépen bemesélik maguknak hogy túlzol és nagyon jó lesz nekik mikor felszednek, aztán nem csak az igazadon lepődnek meg, de realizáljàk mennyire s*ar egy rossz párkapcsolatban élni. Ez után àltalában kényelmi szempontból a kapcsolatban maradnak ami gyakran megcsalásba fordul (itt fel lehet hozni, hogy nem ők szakítottak veled hanem te velük, bár ez nem igazolja az állításomat).

Uraim sajnálom ha sértő volt a vàlaszom, mert nem akartam megbántani semmit. A saját vèleményemet írtam le, és bármikor szívesen fogadom az ellenvéleményeket vagy a korrekciót.

2019. ápr. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Semmit és senkit* (Azt hittem humoros lesz a megfogalmazás aztàn máris javíthatom mert a lényeg lemaradt.😅 Elnézést kérek mindenkitől.)
2019. ápr. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!