Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményed a mai fiatalok...

Mi a véleményed a mai fiatalokról?

Figyelt kérdés
17/F

2019. ápr. 22. 11:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

Az, hogy mi is voltunk egyszer fiatalok. Mondom ezt 30 évesen. :D


Nem tudom mi a konkrét kérdés, de minden korosztályban vannak gyökerek és normális emberek, ez nem generációfüggő.

2019. ápr. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%

Ez azért buta kérdés, mert nem lehet egy egész generációt megítélni, hisz rengeteg különböző személyiség létezik. Általánosításokat le lehet vonni, de azoknak meg nincs értelme.

18/L

2019. ápr. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%
Magasak. A korabbi generaciok alacsonyabbra nőttek.
2019. ápr. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
18%
Nemrég volt az a facebook mém, hogy "fiatalok régen és ma" Az egyik képen menetelő katonák, a másikon meg emos ratyik. Ez a különbség!
2019. ápr. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Semmi olyasmi, ami kollektívan negatív, illetve pozitív színben tüntetné fel őket.

Nyilván 18 évesen én is bőven része vagyok, és iszonyat sok korombelit hallottam panaszkodni, hogy "Bezzeg a régi értékek elvesznek" stb. de ezzel egyáltalán nem értek egyet.

Az okostelefonok például minden korosztályra hatással vannak, azok a képmutató idősebbek, akik a fiatalabbakat csesztetik azzal, hogy egyfolytában azon lógnak is napi rendszerességgel használják őket.

2019. ápr. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
33%
Messze vannak tőlem mint Makó Jeruzsálemtől... Nem vagyok velük egy világ, nem értjük egymást. Pedig nem is vagyok öreg. 30 vagyok.
2019. ápr. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
40%

Lusták, elkényeztetettek, nagyképűek, meg fegyelmezetlenebbek.


Nekem röviden ez a véleményem róluk...

2019. ápr. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%

Én csak a lájkvadászatot meg a hasonló függőségeket látom náluk, meg hogy képesek bluetooth hangszóróval járkálni és ordíttatni a zenét.

Voltam olyan helyen is, ahol normális értékrenddel rendelkező, normális gondolkodású, nem okostelefon-függő fiatalokkal találkozhattam, nagyon örültem ennek.

2019. ápr. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy teljesen más generáció, mint ami eddig valaha is volt. Semmilyen más generáció nem tudja feldolgozni azt, milyen egy olyan korba születni, ahol minden tudás (az égvilágon minden) megvan előtted, egy kis dobozban a kezedben. Éppen ezért nem értik, hogy miért fölösleges minden lexikális tudás, és épp ezért szar az oktatás.


Ez az egyik leglazább generáció, nem véletlenül irányadó elv a liberalizmus. Sokkal nagyobb elfogadással fordulnak egymás felé és a világ felé is a fiatalok.


Ugyanakkor sokkal szorongásosabbak is, az a rendszer ami értelmetlenül rájuk van erőltetve (most az oktatásról beszélek) sok gyermeket tesz szorongóvá.


Érdekes még, hogy manapság, de már az eggyel előző generációnál, vagy fél generációnál (szóval a harminc éveseknél is) kitolódott a gyerekkor. Már nem 7 évesen dolgoznak, 14 évesen nem szülnek a lányok, a kamaszkor sokkal inkább tart 29 éves korig, mint 18. Ez egyrészt érthető, miután a családmodell felborult, a lakás árak az eget verik,a gyerekek sokkal kevesebb erőszakkal vannak nevelve stb stb, másrészt az egyén szempontjából hasznos is. Az más kérdés, hogy ettől lesz elöregedő társadalmunk, ami igen kellemetlen mindenkinek, mert az meg egy teljesen más téma.


Azt is észrevettem,hogy eddig minden generációnak megvolt a maga lázadása, és nem értem,hogy hol a miénk. A fiatalok szabadságért harcoltak, a konzervatívzmus ellen harcoltak, bármi ellen,ami eddig volt. Most maximum gyászhuszárok és trollok vannak.


A humoruk is más, teljesen net alapú. Nincs olyan nagymama, akivel együtt tudnék nevetni egy vine válogatáson, vagy nézhetnék együtt a meme reviewt Felixtől.


Igazából bárki bármit mondd,én nagyon szeretek most fiatal lenni, és nem cserélném el, maximum a 90'es évekre mennék vissza. Még volt magnóm, de beleszülettem a technikába, még láttam a '90es évek árnyékát de már egy új évezred nevelt fel.


De persze ez csak az én véleményem.

2019. ápr. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

9es, ez nagyon tetszett, köszönöm! Szépen fogalmaztál.


(egy '88as "vénség")

2019. ápr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!