Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is érez olyan huszonévesen...

Más is érez olyan huszonévesen, hogy egész egyszerűen nem tudja, hogyan kellene vezetnie az életét?

Figyelt kérdés

Miért éri meg küzdeni és mennyit?

Milyen cél hasznos, melyik káros, melyik zsákutca?

Mit tegyek, hogy ne jussak a felmenőim és ismerőseim sorsára?

Mikor vagyok készen egy párkapcsolatra? Honnan tudhatom, hogy jól teszem-e, hogy hanyagolom ezt a témát?

Mit tegyek, amikor megoldhatatlan problémák nyomasztanak és még csak el se mondhatom senkinek?


2019. ápr. 22. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:

30 évesen is...

Ha világéletedben elveszett voltál, akkor később sem lesz jobb, kivéve ha van akkora szerencséd, hogy hirtelen megvilágosodsz, vagy olyan hatások érnek, amelyek pozitív irányba visznek.

2019. ápr. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én 25 vagyok és még mindig fogalmam nincs, hogy mit kezdjek magammal. Van egy gépészmérnöki szakmám és most nemsokára fogom befejezni az egyetemet ahol mérnökinformatikát tanultam, hogy ne csak egy opcióm legyen, de ahogy nézem a körülöttem lévő embereket akik végeztek, kezdem úgy érezni, hogy tök fölösleges volt egyetemre menni. Legtöbb ember aki elvégezte az bekerült egy olyan munkahelyre ahova be lehetett volna kerülni diploma nélkül is, rosszabb esetben követték a többséget egy gyárba.


Az összes dolog amit elértem érettségi óta, szakma, nyelvvizsga, nemsokára diploma, csak egy hatalmas zsákutcának tűnik meg időpazarlásnak.

2019. ápr. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

30 évesen nekem legalább dereng, de huszonévesen nekem se volt sok ötletem. 28 voltam, amikor rájöttem, hogy kell egy okj, mert azzal jobban fogok boldogulni, addig azt hittem, sima érettségivel is elleszek. De meguntam azokat a munkákat és közeget, ami elérhető volt számomra, úgyhogy ez motivált magasabb végzettségre és ezzel együtt új munkakörök és lehetőségek jöttek. Most már legalább halvány elképzelésem van. Ettől függetlenül terv nem sok, majd lesz valahogy. A családalapítás és letelepedés nincs a céljaim közt.


Szóval nem vagy egyedül, sőt - szerintem (sajnos) ez már általános tendencia lett.

2019. ápr. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Önismeret.
2019. ápr. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az a durva, hogy szerintem még túl jó is az önismeretem.
2019. ápr. 22. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!