Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak nekem tűnik úgy, hogy az...

Csak nekem tűnik úgy, hogy az egész élet egy rohadt küzdelem és mindenki a másikon akar felülkerekedni?

Figyelt kérdés

Csak pár dolog amit most eszembe jutott miközben facebook-ot/gyk-t böngésztem:

* Ismerős kisfiúnak kellene angol tanár a középfokú nyelvvizsgára felkészíteni.

Cél: Már idejekorán erős legyen a nyelvtudása, ezáltal jobban tud nyelvet, mint az átlag, ezáltal hamar felveszik egy jó munkahelyre amivel más esélyét rontja le (vagy ki tud költözni külföldre szintén a jobb életfeltételek reményében)


* Légyszíves töltsétek ki a szakdolgozati kérdőívemet.

Cél: Meglesz a szakdolgozatom (igaz nektek semmi hasznotok nem származik a kitöltésből) és végre a diploma megszerzése után lesz NEKEM egy jó állásom.


* Megműttettem a szememet lézeres szemműtéttel és tökéletesen látok.

Cél/Eredmény: Most már eldobhatom a szemüveget, attraktívabb leszek, könnyebb lesz megfelelni az emberekben és profitálhatok a kapcsolataikból.


* Ajánlanátok nekem egy nagyon jó magán gyermekorvost?

Cél: A kezdetektől a legtöbbet akarok megadni a gyerekemnek, hogy tökéletesen egészségesen nőjön fel és szép/magas/attraktív legyen, ezáltal az élet kihívásainak megfeleljen és jobb élete legyen, mint másnak.


És ezek tényleg csak apró dolgok, amik csak közvetetten értelmezhetőek és akkor a konkrét énközpontú dolgokat meg se említem (tanulás/diplomaszerzés, tudatos párkapcsolat magas/jóképű pasival, hogy a gyerekem is magas és szép legyen, másokon való átgázolás a sikeres karrier érdekében stb.)


Tényleg ennyiből állna a világ, hogy megszületünk (ki-ki milyen háttérrel és adottsággal) és születésünktől fogva minden egyes cselekedetünkkel/gondolatunkkal arra törekszünk, hogy másoknál jobbak legyünk és ezáltal jobb életünk legyen? Mert ha így van, akkor nekem már most elegem van az életből 26 évesen és nem akarok életem végéig azért küzdeni, hogy nyugdíjasként (ha megélem a stressz, életkörülmények stb. ellenére) majd nyugisabb életem legyen, mint annak akinek nem jöttek össze a dolgok.



2019. márc. 8. 21:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
50%
Tulajdonképpen így van, de nem kötelező beállni a sorba.
2019. márc. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Ígyvan de amiket leírták az nem jó. Szakdolgozatos: azért kéri hogy sikeresen lediplomazzon ez csak egy kérés. És ha orvosnak tanul? Akkor életeket menthet.


Magántanáros: csak szeretne kérni hogy meglegyen a nyelvizsga. Nem ezért hanem hogy letudjon érettségizni. Mert lehet mire odajut akkora már nyelvizsga is kell ahoz hogy eggyáltalán leérettségizzen.


Szemműtét: nem azért hogy megfeleljen hanem higy szemüveg nélkül lásson. Mert idegesítő. Es csak egészséges akart lenni.


Magán dokis: Tudod miért kell neki magán doki? Talán mert jobbat akar. Lehet az az orvos nem szimpatikus,vagy nen adott kellő kezelést/kellő választ a kérdésre.


Szerintem pedig igen arra törekszünk hogy minék jobb éketünk legyen. De azért hogy mások orra alá dörgöljük,hanem magunm miatt.

2019. márc. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

"Tulajdonképpen így van, de nem kötelező beállni a sorba."


Igen, csak ha megelégszem egy egyszerű OKJ-s végzettséggel és emellett még esetleg szociálisan érzékeny is vagyok (tehát nem gázolok át másokon hanem segítek), akkor nemcsak, hogy drasztikusan megnő az esélye, hogy munkanélküli leszek, nemcsak hogy rossz munkakörülmények között fogok dolgozni éhbérért, de még az emberek is keresztül fognak taposni.


#2: A soraidból nekem úgy tűnik, hogy azért lelked mélyén te is beismerted, hogy tényleg igazam van. :-P

2019. márc. 8. 22:37
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Az ember tragédiája középiskolai anyag, nemde ?
2019. márc. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
51%

"Csak nekem tűnik úgy, hogy az egész élet egy rohadt küzdelem és mindenki a másikon akar felülkerekedni?"


Nem tudom mért látod így. Én senkin nem akarok "felülkerekedni" mert nincs értelme. A "mindenki" kiesett ne általánosíts kérlek. Én azt látom hogy nagyon sokan vágynak a jóra de sosem nézik meg mi az aminek már most is örülhetnének. Azzal foglalkoznak ami nincs kergetik a jövőt de sosem élnek benne pedig benne élnek és ezért elégedetlenek ezért érzik úgy hogy kell valami a boldogsághoz. Ez a személyes véleményem de én csak egy sárga gumikacsa vagyok.

2019. márc. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
50%
Mo.-n.
2019. márc. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
37%
Nem feltétlenül másokhoz képest, másokhoz viszonyítva kell nézni. Mert pl keresztbe nem teszel azzal a dologgal a másiknak pl ha egészséges leszel. Vagy pl ha megcsinálod a házit. Meg amúgyis, én pl hiszek a sorsban, hogy mindenki ott lesz, oda kerül, ahol a helye van, ahol tudja tenni a dolgát, amiért leszületett, amit vállalt a születése előtt. Tehát ebbe pl kicsi emberként nem feltétlen tudsz beleavatkozni. Mint pl "porszem a gépezetben". Tehát ez nem mások rovására jön ki így. Vagy nemtom. De amúgy az fontos tényleg , hogy direktbe, szándékosan, szántszándékkal, hogy az legyen a cél, nem szabad ártani másoknak. Mármint azért van némi szabadakarat is, és pl a karma miatt is praktikus nem galibákat okozni:D Na de most nem a karmára akarom fektetni a hangsúlyt, hanem azért én azt hiszem, van pár százaléknyi szabad-akaratunk is.:) Csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy tehát tényleg nem jó másokkal kiszúrni szándékosan arra menve, hogy kiszúrni vele. Ez az egyik , a másik fele meg, hogy ő is megszívhatja, tehát pl ez a dolog vissza is üthet, ha szándékosan csinálunk a másiknak nem jót, kifejezetten kárt. Tehát ez meg a másik szempont ami miatt meg nem érdemes, de ez itt most nem igazán tartozik a kérdéshez. Mert azzal most kinek akarsz hátrányt okozni, hogy te magad egészséges akarsz lenni? Szóval kicsit kicsavartad így a dolgokat énszerintem.
2019. márc. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező, ez abszurd. Torz életfelfogás.


Nagyon remélem hogy változtatni fogsz, mert így nem is lehetsz boldog. Ha csak azt lesed, ki, mikor, hogy akar elnyomni, átvágni, soha nem fogsz elérni egyfajta lelki nyugodtságot, biztonságot. Kezdj el új hobbikat, sportolj. Ezek segítenek kikapcsolni.


Üdv, 22 F, akinek volt két szemműtéte. (Mocskolódj nyugodtan)

2019. márc. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%

"Az ember tragédiája középiskolai anyag, nemde ?"

Ez egy frappáns választ volt, tetszik. :)


Kérdező, szerinted a hatalom nem végez szándékos manipulációt? Szerintem ezt te is sejted. Akkor meg kapsikálod az okát, hogy az életre nagyban jellemző, amire egyébként okkal panaszkodsz.


Már az ókori Róma is alkalmazta az "oszd meg a népet és ezáltal is uralkodj rajta" elvet. Más szóval igyekszenek minden elképzelhető módon üsszeugrasztani, egymástól elválasztani az embereket.


Feminizmus -> divat lett a válás, a kis családok, lehetőleg csonka családdal, valamint menjen az asszony is melózni a háztartás mellett, hogy már csak veszekedni maradjon ereje az "urával" (inkább már papucsférjével manapság, tisztelet a kivételnek, megjegyzem, nem vagyok házas).


Többpártrendszer -> jobb és bal lényegileg egy kutya, de ha szétválasztjuk, lesz min egymásnak esnie a hétköznapi embereknek, akár családon belül is.


Egypártrendszer, diktatúra -> rettegj, akár a családtagodtól is ,mert hátha besúgó.


A hírközlés elsősorban lufi, amit felfújnak, rémhírkeltés:

"Hatalmas fertőzés tombol..."

"ISMÉT meggyilkoltak valakit..."

"ÚJABB baleset történt"


(Szándékos retorikai fogás, ki van adva, hogyan kell megírni a híreket. ISMÉT. ÚJABB. NEM SZŰNIK a kétségbeesés, a járvány stb.)


Nem sorolom tovább, vég nélküli a módszerek tárháza az emberek elidegenítésére, stresszelésére, egymásnak ugrasztására.


Az elsőnek igaza van, nem kötelező beállni. A prioblmát abban látom a kedves kérdező részéről, hogy abban a rendszerben gondolkodik, amit egyébként joggal szid.


Megoldás: más rendszerben gondolkodj, pl telekvásárlás, használt lakókocsival, kertészkedéssel; vagy pl hippikultúra (az se tökéletes, de még mindig jobb, és lehet továbbfejleszteni.) Stb. Lehet kombinálni a civilizáció előnyeivel pl internet (nem pedig a kifejezett hátrányaival).


Aki keres, talál.


Nehéz? Nagyon nehéz, de tudsz jobbat...?


Amik könnyű: felülvizsgálni mindig a saját gondolkodásmódunkat, és függetlenül, önállóan gondolkodni elsősorban. Sablonból csak kevés kell és csak speckó esetekben.


Rengeteg hippi család él a világban. És sokan város szélén gazdálkodnak (kutyatenyésztés, / kertészkedés / stb), ott a kórház a közelben, ha baj van.


Mit kell megtanulni? Azt, amit a civilizáció nem enged, cserébe azért, h rabszolgává tegyen minket.


Azaz pl meg kell tanulni egy kicsit fázni, kicsit nélkülözni, egy kicsit sátorban, barlangban élni, egy kicsit csövezni, stb.


Ma meg már megfizethető a net és jó a sebessége, használt számítógépek olcsón gyorsak, ez remek kiegészítő.


De láttam már kiselejtezett számítógépházat kazánnak használni, kutyakonzerveket összecsúsztatva kályhacsőnek használni. Kemencét építeni nem nagy tudomány, én is meg tudnám tanulni aki nem vagyok barkácsolásban jó.


Mit ad a civilizáció? Sablonokat, hogy betagozódj a rabszoglasorsba.


Mi kell valójában? Bátorság, önállóság és kreativitás.


Csak tessék ,tessék, lehet választani. (Csak ne pártot.)

2019. márc. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
49%

Ezt aztán jól kitekerted. Kicsit mintha féltékeny lennél azokra, akik bizonyos dolgokban jobbak nálad. Küzdeni nem kötelező semmiért, célokat sem kell kitűzni magad elé, de ne legyen már baj az, ha másnak vannak álmai és céljai, amikért igenis keményen meg kell dolgozni.


Az ismerős kisfiúnak nem azért kell angol tanár, hogy mások esélyeit rontsa, hanem hogy ha eljött az ideje, akkor a sajátját javítsa. Akkor azok a kis bölcsisek vagy ovisok, akik angol nyevű intézménybe járnak, jobbak akarnak lenni másoknál? Nem hiszem, hogy a szülőket az hajtana, hogy más gyerekének rosszabb legyen. Az angol tudás manapság alap, minél előbb elkezdi valaki annál jobb, főleg, hogy gyerekkorban sokkal fogékonyabb erre az agy. Mellesleg a munkaerőpiac egy versenyszféra, hiszen mindenkinek érdeke, hogy a lehető legjobb munkahelyen tudjon elhelyezkedni.


A szakdolgozat egy komoly kutatómunka jó esetben, amihez nem elég a rokonsággal kitöltetni egy kérdőívet, a kevés minta alapján sokat nem érne. Azt, hogy kinek mi haszna származik belőle, nem tudhatod. Akár valaminek az alapjait is adhatja egy-egy kutatás eredménye. Ami hasznára válhat a társadalomnak.


Az ember nem azért műtteti meg a szemét, hogy másoknak dicsekedjen azzal, hogy ő jobban lát mindenkinél vagy hogy attraktívabbnak tartsák mások. Hanem azért, hogy jobban lássanak és hogy például ne kelljen komoly pénzeket beleölni szemüvegbe vagy kontaktlencsébe.


Egy magán gyermekorvos nem tud segíteni abban, hogy a gyerek magasabb vagy szebb legyen. Az pedig teljesen természetes, hogy azt szeretné mindenki, hogy a gyereke egészséges legyen. Az egészségnél nincs fontosabb, ha az van, akkor minden van. Az ember nem más miatt akar egészséges lenni, a szülő sem más miatt akarja, hogy a gyereke egészséges legyen. Ha tehetnéd, te nem vinnéd magánhoz a gyerekedet?


Az, hogy társadalomban élünk nem jelenti azt, hogy az egyéni érdekeket háttérbe kell szorítani. Vagy te a saját érdekeidet sosem tartottad szem előtt? Kétlem.


Az, hogy az ember, mi alapján választ társat, az nem csak ízlés kérdése és nagy átlagban nem az alapján dől el, hogy minél jobban nézzen ki a

gyerek. Párválasztás pszichológiája és evolúciója. Olvass utána.


Az viszont igaz, hogy az erősebb kutya b*szik, de ez mindig is így volt. Ha valaki képzi magát, nyelvet tanul, diplomát szerez, akkor nincs szükség arra, hogy átgázoljon másokon. Az pedig, hogy valaki valamiben jobb vagy tehetségesebb az nem egyenlő azzal, hogy felül akar kerekedni másokon. Persze, ez személyiségfüggő is, de azt gondolom, hogy nagy átlagban az emberek maguk miatt tesznek bizonyos dolgokat, nem pedig mások ellen.

2019. márc. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!