Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, ha most már nem...

Normális, ha most már nem szeretnék gazdag lenni?

Figyelt kérdés

Amikor összeköltöztünk a párommal, nem volt szinte semmink, egy 16nm szoba-konyhát béreltünk a párommal meg egy lakótárssal, volt egy asztalunk, egy-egy székünk, meg egy egyszemélyes ágyunk és egy szekrényünk. A pici hűtőn osztoztunk, sütőnk nem is volt. 3 hónap elteltével aztán ketten maradtunk, és az egyik kedves szomszéd odaadta a kinyitható kanapéjukat, ami nekik nem kellett, így lett egy normális ágyunk. Egy évet laktunk ott.

Akkoriban én a vendéglátásban dolgoztam, az egyik helyen a tulaj egy velem egykorú lány volt. Kávézó láncot üzemeltettek szerte az országban.

Rettenetesen irigyeltem, és mindenkit, aki hasonlóan milliomos, mert neki nyilván sose volt olyan gondja, mint nekem, hogy az össz étkezésem sokszor csak az volt, amit munkában ettem, hogy úgy kellett kiszámolnom a drogériában, tudok-e egyszerre borotvát és hajbalzsamot is venni, vagy nem lesz rá pénz, amikor a szüleim ajándék helyett pénzt adtak karácsonykor, mert tudták, hogy arra lesz nagyobb szükségünk, de az is elment élelmiszerre...

Régen volt (lassan 5 éve), azóta már jobban állunk.



És ha belegondolok, most már ha látok is valakit, aki nagyon gazdag, nem jut eszembe, hogy mennyire jó lehet neki, vagy hogy én is száz milliós vagyont szeretnék készpénzben, mert akkor boldog leszek.

Pont jó így, ahogy most van, csak rosszabb ne legyen.


Érdekesmód akkoriban az átlagos színvonalon élőket nem irigyeltem, csak a gazdagokat


2019. ápr. 23. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Én értem, hogy van az írásodban kérdő mondat, de akkor sem értem, mit szeretnél kihozni belőle. Azt hittem, hogy az lesz a vége, hogy most már van zsé dögivel, de a kapcsolat ráment a dologra. Hogy mennyivel boldogabbak voltatok szegényen. De nem, és így érthetetlen számomra az írás.
2019. ápr. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az, hogy amikor nem volt semmim, a milliomosokat irigyeltem valamiért, az átlag embert nem.

Most mi vagyunk az "átlag ember", és el sem gondolkodom, ha egy korombeli lány talpig luxusmárkában száll ki egy drága autóból...

2019. ápr. 23. 17:58
 3/4 anonim ***** válasza:
12%
A håttere nem mindegy , hajtani vállalkozni szakadåsig vagy trükközni dsalni srb esetleg beleezületni jó körbe nyereményre szert tenni . Ezek eltėrő jelenségek . A viszonyítgatást felejtsük és a vėgletek között is van minőségi eltėrés . Koldusként lét3zni kínlódva stb vagy full milliárdosként maxiként dözsölni megvadulni a jóléttől . Inkább az utóbbi
2019. ápr. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem teljesen személyiség függő. Te kiforrtál és úgy gondolod mostmár vagy olyan szinten ami úgymond elég és ha sikerül feljebb jutni akkor okés, de ha nem akkor nem. Ez mindenkinél más. Énis már 23 évesen kicsit tovább jutottam mint eddig a családom pedig eddig is a nagy magyar átlagba tartoztunk de engem még most is a gazdagság hajt. Sokak szerint ez nem jó, de engem nem érdekel. Én hajlandó lennék bármit feladni a gazdagságért. Más nem. Minden ember különböző.
2019. ápr. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!