Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti ha döntés előtt álltok...

Ti ha döntés előtt álltok inkább a szívetekre, vagy az agyatokra hallgattok?

Figyelt kérdés

Tehát inkább az érzések vezérelnek, vagy a logikusabb eshetőséget válasszátok?

Konkrét példában, én költözés előtt állok egy igen messzi városba, mert valamiért van bennem egy vágy, hogy változtassak az életemben.

Viszont semmilyen különleges érv nincs a költözés mellett, mert itt van stabil munkám, olcsó albérletem, és nagyon jó barátokat hagyok itt,ráadásul oda nagyjából az ismeretlenbe megyek...

Nálatok volt olyan, hogy érzések alapján hoztatok meg döntést? Amikor azt tetted amit a szived diktált? Megbántad? Írhattok példát is.



2019. ápr. 25. 18:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A szívemre. Kizárólag.
2019. ápr. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is szívemre hallgatok mindig. Sokszor megszívtam miatta. De én nem akarok gátat szabni, visszafolytani az érzéseim, mert azt mentálisan nehezen viselem.
2019. ápr. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
47%
Mérlegelnék. Mi az, ami előny a másik helyen és hátrány. Mi az, ami előny a mostani helyemen és hátrány. Megkérdezném a barátaimat és a páromat, hogy ő mit gondol erről. Nekem számít a véleményük. A barátokról nem kell lemondani :)
2019. ápr. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
47%
Addig gondolkodom, és rágom meg magamban a döntéshelyzeteket, míg összhangban nem lesz a kettő. Ösztönösen a szívemre hallgatnék sokszor, de az értelmemmel szeretek dönteni, mert az előbbi kimeneteleit ismerem, és nem sültek ki jó dolgok belőle.
2019. ápr. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én először az érveket szoktam nézni, de végül úgyis a szívem szerint döntök. Menj, ha szeretnél költözni.
2019. ápr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem feltétlenül ellentétesek ezek a szempontok: a szív megmondja, mit tegyél, az eszed azt, hogyan tedd, hogy jól járj a végén.
2019. ápr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%
A szívem súg valamit, aztán az agyam eldönti, hogy helyes-e.
2019. ápr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ésszel kezdek. Mindig végiggondolom mi, hogyan logikus. Aztán mindig az a vége, hogy azt akarom tenni amit a szívem diktál, de csak akkor teszem azt, ha csak is engem érint a döntés. Ha a családot, a páromat vagy a barátokat is érinti, akkor azt teszem, ami helyes, akármit mond az ész vagy a szív.
2019. ápr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Sajnos a szívemre.. legtöbbször meg is bánom
2019. ápr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szinte mindig a szívemre, amitől rendszerint szívok. Mindig megbánom.
2019. ápr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!