Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez a hobbim a munkám dolog ez...

Ez a hobbim a munkám dolog ez nem valami kamu?

Figyelt kérdés

Többen mesélték ezt, meg hogy munka után este még van hogy leül otthon a laptop elé mert valamit ki akart próbálni mert új ötletet látott és éjfélig tervezett a gépen stb.


Van élete ezeknek az embereknek?


Mikor töltődnek fel, mikor lazítanak?


Egyikük azt mondta hogy ez a nagy várakozás a nyugdíjra mekkora nagy hülyeség, meg hogy miért volna jó otthon ülni és nem csinálni semmit és hogy ő nyugdíjasként is ezzel foglalkozna.


Persze hagyjuk már. Most tényleg inkább nyomogatja a hülye gépet naphosszat ahelyett hogy a gyerekeive, unokáival legyen?



2019. ápr. 26. 09:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

Nem kamu, csak sajnos baromi ritka jelenség.

És nem, nem arról van szó, hogy minden szabadidejének 100%-át ezzel töltené, de arról sem, hogy egyetlen másodpercet sem hajlandó a szabadidejéből rá szentelni.

Most gondolj bele, nem hangzik baromi jól, hogy azzal keress pénzt, ami a kedvtelésed? (Mellesleg mondjuk eléggé félrenevelt unokái lennének, ha még éjfélig is őket kéne geggyülni.)

Te is szoktad nyomogatni a "hülye gépet" (máskülönben ez a kérdés sem íródott volna ki), csak ő nem gyakorira ír ki kérdést, hanem olyasmi hobbit űz, amiért még egy valag pénzt is kap.


Persze, sajnos csak kevesen tudják ezt elérni, és a legtöbb munka az tényleg "szükséges rossz", de ne vetítsük már ki a keseredettségünket arra, aki kicsit sikeresebben alakította a munkaügyeit. ;)

2019. ápr. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%

Miért ne lenne élete ezeknek az embereknek?

Te talán naphosszat a családoddal vagy? Nem, most is itt lógsz gyakorin. Na, egy ilyen ember és közted - többek között - annyi a különbség, hogy te a szabadidődet arra fordítod hogy hülye kérdéseket írj ki és mások felett ítélkezz, ő pedig ugyanezt a szabadidőt is valami hasznossal tölti.

2019. ápr. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%
Úgy érzem nem látsz bele ezekbe a dolgokba. Képzeld el én is szívtam a fogam 4 évig munkahelyen. 6-14:30 között Dolgoztam 16 óra körül hazaértem elintéztem a feladataimat utána leültem "nyomogatni a hülye gépet". Akkor nyomogattam mikor a többiek sörözés közben arról rimánkodtak, hogy nincs pénzük vagy nem tudtak olyan autót venni vagy olyan helyre nyaralni menni ahová akartak. Költöttem a pénzemet licencekre, tanfolyamokra és könyvekre. Heti 3x eljárok edzeni és hétvégente túrázni engem az tölt fel. Mikor lesz családom, mikor lesznek unokáim akkor is ezt a hülye gépet fogom nyomogatni nem egy irodában vagy gyárban tolni valaki más szekerét aki néha szór egy kis alamizsnát prémium címén. Akkora elérem azt a szintet, hogy az átlag bérezés többszörösét keresem meg így ha arra támad kedvem felállok a géptől és kis túlzással oda megyek nyaralni a családdal és olyan kocsival amilyennel én akarom.
2019. ápr. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%

Én is ilyen szeretnék majd lenni. Jelenleg 19 vagyok és az utóbbi éveimben iskola/munka után csak beestem a gép elé, nem csinálva semmi hasznosat, csak youtube videókat néztem és játszottam, elvesztettem egy csomó időt. Pár hónapja viszont elkezdtem azzal foglalkozni, ami tetszik nekem, amit szeretek és remélem ez segít majd a munkavállalásban a területen ami érdekel.

A legtöbb mesterségben sosem lehetsz "elég jó", én pl. grafikus szeretnék lenni, ha ezt cégen belül csinálja valaki, akkor a munkája legtöbbször kimerül a már ismert módszerekben, így új tudást főleg otthon tud csak szerezni, mikor fejlődés vágyból csinálja a dolgát.

Egyébként hatalmas sikerélményt ad minden megtanult módszer és befejezett munka (gondolom minden területen), ami szerintem végeredményként sokkal jobb érzés és hasznosabb, mint a Netflix bingelése vagy a mozizás, de hát kinek mi a vágya.

2019. ápr. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Lehet hogy ez egyfajta kiteljesedést, vagy kikapcsolódást jelent számára, hivatásának tekinti és ettől függetlenül is lehet van szabadideje. Ha jobban ismernéd, biztosan belelátnál, mit csinál hétvégén, hogyan kapcsolódik ki.
2019. ápr. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Én fodrász és sminkes vagyok. Van, hogy otthon este még órákig nézegetek videókat új technikákról, eszközökről. :) Van ilyen, csak ritka.
2019. ápr. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha menő munkakörben dolgozol otthonról havi másfél milláért, nekem is a hobbim lenne.....
2019. ápr. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 MGéza válasza:
91%
Ilyen van, egyszerűen arról van szó hogy azért csinálja mert szereti, nem pedig azért mert valamiből meg kell élnie. Nekik ez az életük, megszállottak, nélkülük sehová sem fejlődtünk volt, az sem kizárt.
2019. ápr. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem ez nagyon durva.



Én élek most így, dolgozom (totál mást), hazamegyek és programozok. Hétvégén suli és sokszor utána is gyakorlok, ha nincs suli, akkor gyakorlok. Még jobb is hétvégén, mert akkor van rá több órám és nem kell félbeszakítani, amibe belekezdtem.


Nagyon kevés életem van, a punnyadás kb kizárt, pedig igényelném, többi hobbim szüneteltetve.



Nekem ez átmeneti állapotnak SZÁNT, ma is arról álmodoztam, hogy 10 év múlva 6 órában dolgozom, mellette kutyázom, kertet gondozok.

2019. ápr. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
21%

A számítógéppel kismillió dolgot lehet csinálni, aminek egy része izgalmas, másik része baromi unalmas. Pl egy adatrögzítő is géppel dolgozik, de attól még nem a munka a hobbija, mert ugyanolyan gépen szokott játszani, netezni is.

Erről elhanyagolt feleségek és gyerekek tömegei tudnának a legjobban mesélni, amikor egy számítógéppel dolgozó ember hazamegy és otthon kapásból leül játszani órák hosszat, közös életük meg nincs. A sörrel a kezében meccset bámuló férj modern változata. Ha végre felkel a gép elől, akkor meg a telefon ragad a kezébe.

Ez a függőség.

Mint minden függő, ő is a végletekig fogja indokolni, miért is kell a gép előtt ülnie otthon is és miért fontosabb az aktuális munkát otthon is folytatnia. Aztán felnéz a gépből és volt-nincs család.

2019. ápr. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!