Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gyakori az anime kedvelő...

Miért gyakori az anime kedvelők körében, hogy japán nevet választanak maguknak?

Figyelt kérdés
Semelyik más "hobbi körre" nem jellemző ez. (Talán a gamereknél még igen, de ott a játékok maguk indokolják ezt.) Amikor gimis voltam néztem 2-3 animét és betévedtem egy animés társaságba. Én is választottam egy japán nevet, mert mindenkinek volt, de nem értettem meg a jelentőségét. Még érettségi előtt elhagytam azt a nevet de ismerek olyat, akit a barátai diploma után is úgy szolítottak, ahogy azt kamaszként kitalálta.
2019. ápr. 26. 16:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mert miért ne. Én sportolóknál is hallottam hasonlót, szóval nem hinném, hogy csak az animésekre jellemző. Játékban is megadhatnád a saját neved, nem muszáj kitalált nick. :)
2019. ápr. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
64%
en Yuki vagyok. Yuki-sama.
2019. ápr. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is volt annó. Regisztráltam egy animés fórumra, ott mindenkinek nick neve volt. Egy idő után személyesen is összeismerkedtünk páran, de mindenkinek megmaradtak az ottani nevei. Valakit a mai napig így hívunk abból a körből, pedig több mint 10 év eltelt. Egyszerűen ezt szoktuk meg. Az én esetemben szerintem sosem hívtak a rendes nevemen.
2019. ápr. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!